Anime: Cowboy Bebop

カウボーイビバップ,
OPIS:

Rozpalona słońcem prowincja, gdzieś w samym sercu Meksyku. Bar na peryferiach. Trzech wieśniaków leniwie rozgrywa setną partyjkę pokera, gdy do środka wkracza długowłosy, tajemniczy mężczyzna. Brzmi znajomo? Jeśli wydaje się wam, że mowa tu o słynnym Desperado Rodrigueza, to małe sprostowanie: rzecz dzieje się na Marsie, jest 2071 rok i bynajmniej nie mamy do czynienia z Antonio Banderasem.
Cowboy Bebop to niezwykłe, bardzo efektowne i dopracowane pod każdym względem anime, które wyraźnie i z powodzeniem nawiązuje do klasyków kinematografii amerykańskiej i europejskiej. Po dziś dzień, a biorąc pod uwagę datę produkcji (1998 rok), to nie tak znowu krótko, jest niezmienne uznawane za kultowe, nie tylko ze względu na piękną, imponująco szczegółową grafikę, czy świetnie wykreowane postacie, ale także, a może przede wszystkim, dzięki genialnej ścieżce dźwiękowej autorstwa pierwszej damy japońskiej muzyki filmowej: Yoko Kanno.
Przy akompaniamencie jazzu, bluesa i soulu, wraz z załogą tytułowego Bebopa, będziemy przemierzać barwne ostępy galaktyki, stopniowo poznając zawiłe losy głównych bohaterów i obserwując leniwie wyłaniającą się spomiędzy ich codziennych zmagań intrygę.
Nie napiszę, że jest to pozycja obowiązkowa, bo oczywiście nie każdemu musi przypaść do gustu jej specyficzny klimat i powoli rozwijająca się fabuła, ale mogę zapewnić, że jeśli szukacie czegoś absolutnie unikalnego i „odjechanego w kosmos”, to ten tytuł długo nie pozwoli wam o sobie zapomnieć.
Bang.

Kurara

Gatunki:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Bob

Poboczna

character
character

Coffee

Poboczna

character
character

Dewey

Poboczna

Obsada

character

Bindiger,Emily

Inserted Song Performance?

character

Conte,Steve

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Endoh,Masaaki

Inserted Song Performance?

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Językowa Wersja Online Data Emisji Oglądaj
26 -- Zobacz
25 -- Zobacz
24 -- Zobacz
23 -- Zobacz
22 -- Zobacz
21 -- Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

  • Trigun

    avatar

    Przez misaa, 2015-03-04 19:06:22.

    Oba te anime mają podobny klimat, w końcu są tam łowcy nagród, statki kosmiczne i motyw postapokaliptyczny. W obu seriach mamy ciekawe, dość oryginalne postacie ze swoją historią. Serie te pochodzą z lat 90, obie wyszły w tym samym roku, łączy je również obecność elementów komediowych, a także akcji.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Cowboy Bebop(Dyskusje o konkretnych tytułach) 28 Marthless 2267 asta93