Anime: Hidan no Aria

Aria the Scarlet Ammo, 緋弾のアリア,
Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

character

Mine, Riko

Główna

character
character

Reki

Poboczna

character

Obsada

character

May'n

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Kobuichi

Projektant pierwowzorów postaci?

character

Sushio

Główny animator?

character

Akamatsu,Chuugaku

Twórca pierwowzoru

character

Aketagawa,Jin

Reżyser dźwięku

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Językowa Wersja Online Data Emisji Akcje
12 Vlad Polski Zobacz
11 Infiltracja Polski Zobacz
10 -- Zobacz
9 Miłosna pułapka Polski Zobacz
8 Durandal Polski Zobacz
7 Ptak w klatce Polski Zobacz

Recenzje

 • user image

  Jeśli szukasz anime, w którym fabuła niesie za sobą głębokie przesłanie, jest ciekawa i spójna przez całą serię, to anime nie jest dla Ciebie. "Hidan no Aria" to seria skupiająca się głównie na humorze z dużą ilością podtekstów, rozrastającym się haremie oraz lekkiej dawce przyzwoitego ecchi.

  Jesteście spóźnieni do szkoły, więc postanawiacie pojechać na rowerze. Nagle dowiadujecie się, że do roweru przyczepiona jest bomba. Co robicie? Uciekacie, dzwonicie po wsparcie czy słuchacie się poleceń oprawcy? A może uratuje was Loli agentka? Dokładnie w takiej sytuacji znalazł się bohater "Hidan no Aria", Kinji Tohyama. Z opresji ratuje go dziewczyna o imieniu Aria, potomkini rodu Holmes’ów oraz uczennica Butei, szkoły dla przyszłych najemników. Seria opowiada o zmaganiach chłopaka, tytułowej Arii oraz reszty (zakochanych) agentek. Główny bohater od razu po spotkaniu Ari został mianowany jej służącym - zaszczyt? Nie dla niego. Tohyama pragnie opuścić liceum, jednak przeszkadza mu ciąg wydarzeń zapoczątkowany przez tajemniczego "Zabójcę Agentów". Na dodatek nasz protagonista posiada specjalną umiejętność, nazywaną przez niego "Trybem Histerii", która aktywuje się, gdy Kinji ma kontakt z jakąś częścią ciała dziewczyny. Czy Kinji jest tym, kogo poszukiwała Aria? Co go z nią łączy, oraz czy Kinji da radę sprostać wyzwaniu? Odpowiedź poznacie oglądając Hidan no Aria.

  Postacie główne są dobrze wykreowane, naprawdę nie można się spodziewać, co zaraz zrobią, ani jak zareaguje otoczenie. Jednak postacie drugoplanowe to zupełne ich przeciwieństwo, łatwo każdą osobę przewidzieć, dobrym przykładem jest choćby Riko.

  Podsumowując: zaletą tytułu jest przede wszystkim wszechobecny humor. Zarówno animacje, jak i grafika pierwszego planu są dobrej jakości, jednak wykonanie tła pozostawia lekki niesmak. Pogratulować twórcom można muzyki. Ścieżka dźwiękowa jest dopasowana do sytuacji oraz miła dla ucha. Jeśli zaś chodzi o opening i ending – muzyka łatwo zapada w pamięć, jednak animacje przejść pomiędzy scenami oraz obiekty przewijające się w tle już nie trzymają poziomu. Plusem jest też nawiązywanie do postaci historycznych. A jakich? Dowiemy się... Jednak na niekorzyść działają na siłę wepchnięte elementy fantastyki oraz nadprzyrodzone. Mimo to osobom, które pragną głównie humoru, elementy te nie będą przeszkadzały w oglądaniu Hidan no Aria oraz czerpaniu radości z komedii oraz śmiesznych sytuacji, które można tam znaleźć. Za produkcję odpowiedzialny jest Keiichi Nozaki znany m.in. Z "Pandora Hearts", a reżyserem jest Watanabe Takeshi, który był odpowiedzialny także za "Shakugan no Shana", "Death Note" oraz "Slayers". Może właśnie dzięki temu autorowi filmów wiele osób widzi podobieństwo Arii do Shany.

  "Hidan no Aria" jest z pewnością dla osób, które nie mają dużych wymagań co do fabuły i szukających haremowej komedii, gdzie zawsze mogą znaleźć się najdziwniejsze typy dziewczyn.

Rekomendacje

 • Zero no Tsukaima

  avatar

  Przez Montee, 2015-02-17 22:37:32.

  -Zawierają tą samą aktorkę głosową.

  -Mają harem z tymi samymi typami -dere.

  -W jednym i drugim gł. bohater staje się służącym gł. bohaterki(Tsundere).

  -Wyprodukowało te same studio.

  -Gatunki: Akcja, Komedia, Harem, Ecchi.

 • Shakugan no Shana

  avatar

  Przez Montee, 2015-02-17 22:40:53.

  Podobnie jak z Zero no Tsukaima:

  -Ta sama seiyuu.

  -Jest harem.

  -Gł. rolę odgrywa Tsundere.

  -Główny bohater okazuje się koksem.

  -Gatunki: Harem, Komedia, Akcja, Szkolne.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Hidan no Aria(Dyskusje o konkretnych tytułach) 76 Urizithar 7235 Tyronom