Anime: Gintama

Gintama, Gin Tama, Silver Soul, 銀魂,
OPIS:

Sakata Gintoki to samuraj żyjący w czasach, w których samuraje zostali pozbawieni honoru i dumy, zakazano im nawet noszenia mieczy. Akcja nie rozgrywa się jednak w erze Meiji, jak możnaby z powyższego zdania wywnioskować, lecz w jej alternatywnej wersji, w której kultura feudalnej Japoni (kimona, katany, tradycyjne budynki) przeplata się z techniką, jaką znamy dzisiaj, a nawet taką, której jeszcze nie poznaliśmy (telewizja, latające samochody, współczesna broń). Gintoki wraz z mieszkającymi z nim Kagurą i Shinpachim jest najemnikiem imającym się każdego sposobu na pozyskanie pieniędzy.

by otakuJaro

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Kagura

Główna

character
character

Abuto

Drugoplanowa

character
character

Akage

Drugoplanowa

character
character

Amachi

Drugoplanowa

character
character

Ane

Drugoplanowa

character

Obsada

character

Hearts Grow

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Beat Crusaders

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Shigi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kelun

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

DOES

Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Kekkai Sensen

  avatar

  Przez Saekoo, 2015-06-11 16:51:18.

  Opowiadają o świecie w którym ludzie i kosmici żyją obok siebie. Obie serie prawie nie mają jednolitej fabuły. Podobni są również seiyuu, a mianowicie dwóm głównym bohaterom został użyczony ten sam głos co Shinpachiemu i Hijikacie. Kilka pobocznych postaci również mają podobnych seiyuu jak w Gintamie.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Danshi Koukousei no Nichijou

  avatar

  Przez Pompon-nee, 2015-03-20 21:27:54.

  W obu wypadkach mamy do czynienia z shounenowymi komediami z elementami obyczajówki i parodii.

  Myślę, że serie reprezentują sobą ten sam rodzaj humoru. Jest to kwintesencja absurdu i randomowości, które tworzą jednak spójną całość i nie zniechęcają do oglądania. Historie są szalone i oryginalne, duży nacisk nałożono na gagi wynikające z wewnętrznych monologów postaci (np. Gintoki, Hidenori). Zwykłe rzeczy i ludzka codzienność są przedstawiane wyjątkowo epicko i pompatycznie, w obu anime nie zabraknie elementów parodiowych. Żarty poruszają podobne tematy, czerpią z życia codziennego, popkultury, żartują ze stereotypowych zachowań widzianych w innych anime czy grach.

  Krótko mówiąc jaja są niewyobrażalne.

  Postaci nie sa się nie lubić. Są wyjątkowo sympatyczne i nieszablonowe. Łączą je szalone charaktery, ich dziwność i randomowość zachowań. Oba tytuły mają formę reczej epizodyczną, więc kolejność ich oglądania nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

  Anime pochodzą spod szyldu Sunrise, a ich reżyserem jest Shinji Takamatsu. Za muzykę odpowiada Audio Highs.

  Osoby, które przywiązują wagę do seiyuu też nie będą zawiedzione, bo staff jest wyjątkowo profesjonalny. Powtarzają się też nazwiska takie jak Sugita Tomokazu (Gintoki, Hidenori), Suzumura Kenichi (Okita, Yoshitake), Kobayashi Yuu (Sacchan, Yanagi) czy Ishida Akira (Zura, przewodniczący).

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Gintama(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.