Anime: Higurashi no Naku Koro ni

When They Cry, The Moment the Cicadas Cry, ひぐらしのなく頃に,
OPIS:

Lato roku 1983. Maebara Keiichi przeprowadza się do Hinamizawy – niewielkiej japońskiej wioski, gdzie każdy zna każdego, a życie płynie w spokojnym tempie. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z czterema dziewczętami należącymi do szkolnego koła gier i zabaw. Razem beztrosko spędzają swój czas, jednak wszystko ulega zmianie wraz z nadejściem święta Watanagashi. Okazuje się, że wioskowy festiwal wiąże się z tajemnicami, które nigdy nie powinny być odkrywane. Już wkrótce w Hinamizawie ma dojść do zdarzeń nie dających się wytłumaczyć zwykłą logiką...

Fabuła Higurashi no Naku Koro ni złożona jest z kilkuodcinkowych epizodów wykorzystujących motyw przedstawiania alternatywnych wydarzeń. Kładzie się duży nacisk na psychikę bohaterów postawionych w dramatycznych sytuacjach. Często jednak wstrząsające fragmenty rozdzielone są ukazaniem zwykłego, spokojnego życia bohaterów.

Gatunki:
Rodzaje Postaci:

Powiązane Serie

Postacie

Obsada

character

Ryukishi07

Twórca pierwowzoru

character

Gouda,Hozumi

Reżyser dźwięku

character

Katakiri,Rekka

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Kawai,Kenji

Kompozytor

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Online Wersja Językowa Data Emisji Akcje
26 Rozdział pokuty: Zwrot   Zobacz
25 Rozdział pokuty: Inwazja Ziemi   Zobacz
24 Rozdział pokuty: Akta #34   Zobacz
23 Rozdział pokuty: Dom, do którego można wrócić   Zobacz
22 Rozdział pokuty: Szczęście   Zobacz
1 Rozdział o ukrytym demonie: Wstęp   Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

  • Perfect Blue

    avatar

    Przez The_Beatle, 2015-03-11 11:23:13.

    Pomimo różnic widocznych na pierwszy rzut oka dzielących oba tytuły, anime te są bardzo podobne w kwestii realizacji horroru psychologicznego. W obu przypadkach fabuła skupia się na wyrazistych obrazach psychologicznych, ociera o niewytłumaczalne zjawiska i buduje mocne napięcie. Oba tytuły są brutalne, w obu można spodziewać się wielokrotnego zaskoczenia. Zasadnicza różnica polega na występowaniu w Higurashi groteski przez zestawienie ze sobą komediowych sytuacji codziennego życia z grozą horroru. Perfect Blue ma w tym zakresie bardziej stonowany klimat.

    Jeśli ktoś poszukuje horroru na modłę zachodnią, to zarówno Higurashi no Naku Koro ni, jak i Perfect Blue są jego nielicznymi przedstawicielami wśród anime. Obydwa tytuły mają znaczną szansę, jeśli nie na przestraszenie widza, to na wywołanie u niego znacznego niepokoju.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Higurashi No Naku Koro Ni(Dyskusje o konkretnych tytułach) 276 laudemort 15855 WinterNights