Anime: Higurashi no Naku Koro ni

When They Cry, The Moment the Cicadas Cry, ひぐらしのなく頃に,
OPIS:

Lato roku 1983. Maebara Keiichi przeprowadza się do Hinamizawy – niewielkiej japońskiej wioski, gdzie każdy zna każdego, a życie płynie w spokojnym tempie. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z czterema dziewczętami należącymi do szkolnego koła gier i zabaw. Razem beztrosko spędzają swój czas, jednak wszystko ulega zmianie wraz z nadejściem święta Watanagashi. Okazuje się, że wioskowy festiwal wiąże się z tajemnicami, które nigdy nie powinny być odkrywane. Już wkrótce w Hinamizawie ma dojść do zdarzeń nie dających się wytłumaczyć zwykłą logiką...

Fabuła Higurashi no Naku Koro ni złożona jest z kilkuodcinkowych epizodów wykorzystujących motyw przedstawiania alternatywnych wydarzeń. Kładzie się duży nacisk na psychikę bohaterów postawionych w dramatycznych sytuacjach. Często jednak wstrząsające fragmenty rozdzielone są ukazaniem zwykłego, spokojnego życia bohaterów.

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

Obsada

character

Ryukishi07

Twórca pierwowzoru

character

Gouda,Hozumi

Reżyser dźwięku

character

Katakiri,Rekka

Wykonanie Piosenki Przewodniej

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Językowa Wersja Online Data Emisji Akcje
26 -- Zobacz
25 -- Zobacz
24 -- Zobacz
23 -- Zobacz
22 -- Zobacz
21 -- Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

  • Perfect Blue

    avatar

    Przez The_Beatle, 2015-03-11 11:23:13.

    Pomimo różnic widocznych na pierwszy rzut oka dzielących oba tytuły, anime te są bardzo podobne w kwestii realizacji horroru psychologicznego. W obu przypadkach fabuła skupia się na wyrazistych obrazach psychologicznych, ociera o niewytłumaczalne zjawiska i buduje mocne napięcie. Oba tytuły są brutalne, w obu można spodziewać się wielokrotnego zaskoczenia. Zasadnicza różnica polega na występowaniu w Higurashi groteski przez zestawienie ze sobą komediowych sytuacji codziennego życia z grozą horroru. Perfect Blue ma w tym zakresie bardziej stonowany klimat.

    Jeśli ktoś poszukuje horroru na modłę zachodnią, to zarówno Higurashi no Naku Koro ni, jak i Perfect Blue są jego nielicznymi przedstawicielami wśród anime. Obydwa tytuły mają znaczną szansę, jeśli nie na przestraszenie widza, to na wywołanie u niego znacznego niepokoju.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Higurashi No Naku Koro Ni(Dyskusje o konkretnych tytułach) 276 laudemort 15580 Winter Nights