Anime: Higurashi no Naku Koro ni

When They Cry, The Moment the Cicadas Cry, ひぐらしのなく頃に, When the Cicadas cry,
OPIS:

Lato roku 1983. Maebara Keiichi przeprowadza się do Hinamizawy – niewielkiej japońskiej wioski, gdzie każdy zna każdego, a życie płynie w spokojnym tempie. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z czterema dziewczętami należącymi do szkolnego koła gier i zabaw. Razem beztrosko spędzają swój czas, jednak wszystko ulega zmianie wraz z nadejściem święta Watanagashi. Okazuje się, że wioskowy festiwal wiąże się z tajemnicami, które nigdy nie powinny być odkrywane. Już wkrótce w Hinamizawie ma dojść do zdarzeń nie dających się wytłumaczyć zwykłą logiką...

Fabuła Higurashi no Naku Koro ni złożona jest z kilkuodcinkowych epizodów wykorzystujących motyw przedstawiania alternatywnych wydarzeń. Kładzie się duży nacisk na psychikę bohaterów postawionych w dramatycznych sytuacjach. Często jednak wstrząsające fragmenty rozdzielone są ukazaniem zwykłego, spokojnego życia bohaterów.

Gatunki:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Akasaka, Mamoru

Drugoplanowa

character
character

Akasaka, Yukie

Drugoplanowa

character

Obsada

character

Ryukishi07

Twórca Pierwowzoru

character

Gouda,Hozumi

Reżyser Dźwięku

character

Katakiri,Rekka

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Jigoku Shoujo

  avatar

  Przez AntyPatia, 2015-07-07 01:17:41.

  Oba anime zbudowane są z epizodycznych historii, z których żaden nie jest związany z drugim. Pokazują jak sielanka może się zmienić w piekło i do czego może popchnąć człowieka chęć przetrwania lub dogodnego życia. Jedno i drugie anime to przedstawiciele gatunku horror i mimo faktu, że Higurashi jest bardziej brutalnym i krwawym przedstawicielem, jestem pewien że przypadnie do gustu fanom Piekielnej Dziewicy.

 • Another

  avatar

  Przez eMajTi, 2015-07-14 12:14:07.

  Oba anime łączy gatunek, jakim jest horror podszyty mnóstwem scen gore. Krew wylewa się z ekranu zarówno w Another jak i Higurashi no Naku Koro ni.

  Zarówno w jednym anime, jak i drugim występuje tajemnica, którą główny bohater ma nadzieję rozwiązać. Ów straszny sekret całkowicie zmienia życie uczniów w obu tytułach.

  Mroczny klimat oraz tajemnicze, zagadkowe morderstwa są z nami podczas całego seansu - więc, jeśli podobało Ci się to, co Another miało do zaprezentowania, prawdopodobnie Higurashi no Naku Koro ni również przypadnie Ci do gustu.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Perfect Blue

  avatar

  Przez The_Beatle, 2015-03-11 11:23:13.

  Pomimo różnic widocznych na pierwszy rzut oka dzielących oba tytuły, anime te są bardzo podobne w kwestii realizacji horroru psychologicznego. W obu przypadkach fabuła skupia się na wyrazistych obrazach psychologicznych, ociera o niewytłumaczalne zjawiska i buduje mocne napięcie. Oba tytuły są brutalne, w obu można spodziewać się wielokrotnego zaskoczenia. Zasadnicza różnica polega na występowaniu w Higurashi groteski przez zestawienie ze sobą komediowych sytuacji codziennego życia z grozą horroru. Perfect Blue ma w tym zakresie bardziej stonowany klimat.

  Jeśli ktoś poszukuje horroru na modłę zachodnią, to zarówno Higurashi no Naku Koro ni, jak i Perfect Blue są jego nielicznymi przedstawicielami wśród anime. Obydwa tytuły mają znaczną szansę, jeśli nie na przestraszenie widza, to na wywołanie u niego znacznego niepokoju.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Higurashi No Naku Koro Ni(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.