Anime: Sword Art Online

Sword Art Online, S.A.O, SAO, ソードアート・オンライン,
OPIS:

Mamy rok 2022 - Kazuto Kirigaya, uczeń gimnazjum jest znudzony prozą swojego codziennego życia. Właśnie wprowadzono na rynek innowacyjną technologię NerveGear, która pozwoli mu się przenieść całkowicie w świat swojej ulubionej rozrywki. To urządzenie służące do transportowania bodźców wysyłanych przez mózg do pierwszej tego typu wirtualnej gry, Sword Art Online. Aby bez wytchnienia oddać się podróży do świata przedstawionego, Kazuto kupił jedną z dziesięciu tysięcy kopii SAO tuż po premierze.

Zaraz po pierwszym dniu spędzonym na przygodach w świecie Sword Art, Kirito (taki nickname przybiera Kazuto) odkrywa błąd w systemie gry - nie da się z niej wylogować. W celu ukończenia gry, które to umożliwi wreszcie jej opuszczenie, wybiera drogę samotnego wojownika, by zdobywać kolejne kondygnacje stupiętrowego, dryfującego w przestrzeni zamku Aincrad. W drodze na szczyt w pojedynkę walczy z potworami i pokonuje wszystkie przeciwności losu. Pewnego dnia jednak zostaje zmuszony przez Asunę, mistrzynię rapiera, do zawiązania z nią drużyny. To spotkanie okaże się brzemienne w skutki i wciągnie Kirito w wir nieprzewidzianych zdarzeń.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Alicia Rue

Poboczna

character
character

Argo

Poboczna

character
character

Corbert

Poboczna

character
character

Diabel

Poboczna

character

Obsada

character

REMI

Kompozytor

character

LiSA

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Buriki

Principle Drawing?

character

abec

Projektant pierwowzorów postaci?

character

Abe,Nozomu

Główny animator?

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Online Wersja Językowa Data Emisji Akcje
25   Zobacz
24   Zobacz
23   Zobacz
22   Zobacz
21   Zobacz
1   Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

  • Log Horizon

    avatar

    Przez homeosapiens, 2015-03-11 21:50:10.

    W obu tytułach gracze zostają zamknięci w wirtualnym świecie gry. Światy gry przedstawione w anime mają tematykę fantasy. Główną różnicą jest to, że w Sword Art Online śmierć w grze kończy się śmiercią w prawdziwym świecie (przynajmniej w pierwszym arcu) i w związku z tym bohaterowie walczą o przetrwanie, zaś w Log Horizon po prostu gra zdaje się nie mieć możliwości wyjścia.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Sword Art Online(Dyskusje o konkretnych tytułach) 2450 MuaDDiB 110302 Mike-chan