Anime: Shingeki no Kyojin

Attack on Titan, 進撃の巨人, Atak Tytanów,
OPIS:

Alternatywny świat w klimacie średniowiecznego fantasy. Bezbronna ludzkość na skraju wyginięcia chowa się za olbrzymimi, zesłanymi przez samych bogów murami. Wrogiem są nieśmiertelne, mięsożerne, olbrzymie istoty o ludzkich kształtach – tytułowi tytani. Nie posiadają one inteligencji, niczym ruchome zwłoki tłoczą się pod murami, wabione ludzkim zapachem. Nigdy nie udałoby im się zagrozić ludziom jeszcze raz, gdyby nie pewne wydarzenie, w skutek którego boska ochrona zostaje naruszona, a w murze pojawia się wyłom pozwalający naturalnym wrogom ludzi wedrzeć się do środka. W tak niespokojnych czasach przebiega młodość trójki głównych bohaterów: Erena – żyjącego nienawiścią do tytanów młodzieńca o wielkich ambicjach i gwałtownym usposobieniu, Mikasy – przybranej siostry Erena, cichej, spokojnej, zawsze opanowanej, pałającej olbrzymią siostrzaną miłością do swojego brata, a kiedy trzeba - szybkiej, precyzyjnej i zabójczej, oraz Armina – tchórzliwego acz bystrego nastolatka o niebywałej zdolności oceny sytuacji i znajdowania wyjścia z wszelkich tarapatów. Razem pragną dołączyć do jednostki zwiadowczej, czyli jedynych ludzi, którzy kiedykolwiek odważyli się stawić czoła tytanom w otwartej walce.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Yeager, Eren

Główna

character
character

Balto

Drugoplanowa

character
character

Dazz

Drugoplanowa

character
character

Dieter

Drugoplanowa

character
character

Franz

Drugoplanowa

character
character

Gustav

Drugoplanowa

character

Obsada

character

Linked Horizon

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Cyua

Wykonawca Piosenki

character

mpi

Wykonawca Piosenki

character

Cinema Staff

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Revo

Tekst Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

    Ludzie żyją w ciągłym strachu przed atakiem gigantów, którzy z chęcią przekąsiliby kilku od tak, dla kaprysu. W ten sposób od wielu lat ludzkość trwa zamknięta wewnątrz ogromnych murów, których głównym zadaniem jest ochrona przed natarciem pozbawionych inteligencji potworów, zamierzających wyplenić gatunek ludzki z powierzchni Ziemi.

    Główni bohaterowie tytułu ,,Shingeki no Kyojin’’ to piętnastoletnie rodzeństwo Mikasa i Eren, które wraz z najazdem wrogich istot tracą wszystko - dom, rodzinę, znajomych. Jedyne, co im zostaje, to oni nawzajem. Z biegiem czasu brat i siostra wstępują to oddziału zwiadowców, których głównym zadaniem jest zdobywanie informacji na temat gigantów, a także walka z nimi. Zdobywają nowych przyjaciół i starają się stawiać opór nieprzyjaciołom.

    Kreska, za pomocą której studio FUNimation Entertainment wyprodukowało anime jest oryginalna. Na początku może kłuć w oczy, ale z czasem widz dostrzega, że idealnie nadaje się do klimatu i lokacji zawartych w animacji, a także to, że żadna inna by tu tak nie pasowała.

    Mimo dużej ilości akcji i krwawych rozgrywek nie usłyszymy tu ostrej muzyki rockowej. Zamiast tego dosyć drastycznym scenom towarzyszą instrumenty takie jak skrzypce, a dźwięczny, twardy wokal zastąpiony został pięknym, delikatnym chórem, co przyczyniło się do stworzenia jeszcze bardziej oryginalnego dzieła. Owego chóru nie usłyszymy wiele razy w tylko jednym, odtwarzanym w kółko tym samym utworze, lecz wielokrotnie w dość bogatym repertuarze, który idealnie scala się z fabułą. Kolejną zaletą jest ogrom charakterów występujących w tym tytule i to, że dokładnie zostala wytłumaczona, pokazana historia każdego członka, który towarzyszy Mikasie i Erenowi. Te zabiegi wyszły anime na ogromny plus. Dzięki temu pozostaje ono na długo w pamięci i nie ucieka z niej, zaraz po rozpoczęciu oglądania innej produkcji. Co do wad: niektórym pewnie obojętne jest to, że kumple głównych bohaterów będą umierać jeden po drugim w najbliższym czasie. Mi jednak, kiedy już zżyję się z postaciami pobocznymi, ciężko jest się z nimi pożegnać :) Produkcja przypadła mi do gustu mimo lekko kościelnego soundtracku, który w sumie dobrze zrobił anime (bez skojarzeń proszę):P Oceniam je na 10/10.

Rekomendacje

 • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

  avatar

  Przez Dociusiasia, 2015-07-07 14:20:29.

  Krótko, zwięźle i na temat:
  Co łączy ze sobą te dwie serie?

  • Shounen,
  • Wojskowe,
  • Supermoce,
  • Przemoc,
  • Akcja,
  • Dramat,
  • Zagadki,
  • Serie świetnie ukazują dramat wojny,
  • Narwani głowni bohaterowie, którzy dołączają do wojska w dość młodym wieku, pchani wydarzeniami z przeszłości,
  • Posiadają niezłą determinację i charakterek,
  • Obaj stracili kończyny: rękę i nogę,
  • Obaj stracili matkę (które nosiły taką samą fryzurę XD),
  • Ich ojcowie wyjechali, są owiani tajemnicą,
  • Przeżyli traumę w dzieciństwie,
  • Walczą dla dobra ludzkości,
  • W obu seriach występuje walka ludzi z potworami,
  • Główni bohaterowie kurczowo trzymają się ze swoim rodzeństwem,
  • Podczas swojej przygody zdobywają wielu sprzymierzeńców/przyjaciół,
  • Niektóre postacie posiadają zbliżone charaktery:


           * Eren - Edward

           * Mikasa - Alphonse

           * Levi - Roy

           * Annie - Olivier

           * Hanji - Winry. 

Rekomendacje do tego tytułu

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)(Dyskusje o konkretnych tytułach) 884 adinek1991 60753 STP
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.