Anime: Death Note

Death Note, デスノート, Notatnik śmierci,
OPIS:

Raito, nastoletni licealista, będący prymusem w każdej dziedzinie, pewnego dnia znajduje nietypowy notatnik, z napisem na okładce „Death Note”. Według zapisanych w nim zasad, wpisując imię i nazwisko wybranej osoby (znając jej wygląd) możemy sprawić, by umarła na zawał serca lub w inny wybrany przez nas sposób.

Raito początkowo myśli, że to jakiś żart. Jednak z ciekawości wpisuje dane kryminalisty pokazanego w telewizji. Jak się po chwili okazuje, ów notatnik działa, co więcej, należy on do pewnego shinigami o imieniu Ryuuk. Według zasad obowiązujących w świecie shinigami, Ryuuk musi zostać z Raito aż do jego śmierci. Jest on widoczny tylko dla osуb które dotknęły notatnika, co nasz geniusz nieraz wykorzysta.

Raito szybko oswaja się z obecnością boga śmierci oraz zabójczą mocą, którą posiadł. Co więcej postanawia ją wykorzystać, by stworzyć idealny świat i stać się jego bogiem. Od czasu, gdy zaczął wybijać najgroźniejszych kryminalistów zyskał rzesze fanów, ale także wrogów, do których należą m.in. policja oraz słynny anonimowy detektyw L. Tak oto zaczyna się walka między Yagamim Raito (pseudonim Kira) i L’em.

Gatunki:
Grupy docelowe:

Powiązane Serie

Postacie

Obsada

character

Nightmare

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Maximum the Hormone

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Demon Kogure

Inserted Song Performance?

character

Abe,Nozomu

Główny animator?

character

Abe,Misao

Główny animator?

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Językowa Wersja Online Data Emisji Oglądaj
37 Nowy świat Polski Zobacz
36 1.28 Polski Zobacz
35 Morderczy zamiar Polski Zobacz
34 Czujność Polski Zobacz
33 Pośmiewisko Polski Zobacz
32 Selekcja Polski Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Code Geass: Hangyaku no Lelouch

  avatar

  Przez mo0nisi44, 2015-02-15 23:37:05.

  Oba anime łączą protagoniści, a w zasadzie moc oraz inteligencja, którymi obaj dysponują. Moc pozwalająca manipulować ludzkim życiem bądź odbierać je jednym maznięciem długopisem? Walki toczone na intelekt, a nie tylko brutlaną siłą mięśni? Są to rzeczy, które przychodzą bez trudu głównym bohaterom obu tytułów.

  Jeżeli szukasz intrygi, genialnego stratega w roli głównego bohatera oraz coraz bardziej zacieśniających się pętli wrogów wokół niego, są to tytuły w sam raz dla ciebie.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2

  avatar

  Przez homeosapiens, 2015-03-11 03:56:36.

  Najprawdopodobniej jeżeli spodobało ci się Code Geass, Death Note również przypadnie ci do gustu. Główny bohater i główny wątek fabularny są bardzo do siebie podobne. Geniusz walczy z przeciwnościami, by zmienić świat. W jego mniemaniu na lepsze...

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Death Note(Dyskusje o konkretnych tytułach) 475 laudemort 28304 Valadrill