Anime: Clannad

CLANNAD, -クラナド-,
OPIS:

Tomoya Okazaki to uczeń ostatniego roku liceum. Jest w pewnym sensie antyspołecznym wyrzutkiem, rozrabiaką i leserem. Jego matka nie żyje, a z ojcem praktycznie nie rozmawia. W drodze do szkoły poznaje nieśmiałą dziewczynę, która z powodu słabego zdrowia i związanych z tym częstych nieobecności również ma kłopoty z wpasowaniem się w środowisko szkolne. Tak zaczyna się wzajemna przyjaźń i zmiany w ich życiu.

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

character

Ibuki, Fuko

Główna

character

Obsada

character

Key

Twórca pierwowzoru

character

Chata

Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

eufonius

Inserted Song Performance?, Kompozycja Piosenki Przewodniej, Wykonanie Piosenki Przewodniej

character

Lia

Wykonanie Piosenki Przewodniej, Inserted Song Performance?

character

Bickham,Clint

Scenarjusz

Odcinki

Odcinek Tytuł Wersja Językowa Wersja Online Data Emisji Akcje
24 -- Zobacz
23 -- Zobacz
22 -- Zobacz
21 -- Zobacz
20 -- Zobacz
19 -- Zobacz

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Nagi no Asukara

  avatar

  Przez homeosapiens, 2015-03-12 00:25:16.

  Tematem przewodnim anime jest szkolne życie. W trakcie edukacji między bohaterami nawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, również głębsze uczucia. W związku z tym postaci rywalizują pomiędzy sobą, by osiągnąć to, co sobie wyobrażają jako szczęście. W obydwu anime występują również elementy nadprzyrodzone.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Kanon (2006)

  avatar

  Przez Pompon-nee, 2015-03-19 19:54:27.

  Obie serie to tytuły powstałe na podstawie miłosnego visual novel spod flagi firmy Key. Mamy więc głównego bohatera z wahlarzem uroczych pań o dość szablonowych, a mimo to sympatycznych charakterach. Kreska jest bardzo podobna, jeśli nie powiedzieć identyczna. Projekty postaci są jak wyjęte z tego samego anime. Nie widać też większej różnicy w płynności animacji, jako że serie zostały wypuszczone rok za rokiem. Zachowano też zbliżone proporcje humoru i dramatu, przeplatanego z typową key'owską magią - można powiedzieć, że postacie Fuuko i Makoto w pewnym sensie sobie odpowiadają. Z resztą nie tylko one. 

  Oba tytuły to kawał dobrej roboty od Kyoto Animation, praktycznie ten sam staff (reżyser, etc.) Mamy więc dwie lekkie i wzruszające historie, idealne dla każdego fana obyczajówek owianych tajemnicą, ze szczyptą fantastyki i oczywiście będącymi przepiękną opowieścią o miłości. Osobiście myślę, że równie ciekawe, także każdy kto widział Clannad, powinien bez wahania sięgnąć po Kanon (2006) - i na odwrót.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Odpowiedzi Autor Wyświetleń Ostatnia odpowiedź
Clannad(Dyskusje o konkretnych tytułach) 151 laudemort 11320 zuzkaxd45