Anime: Cowboy Bebop

カウボーイビバップ,
OPIS:

Rozpalona słońcem prowincja, gdzieś w samym sercu Meksyku. Bar na peryferiach. Trzech wieśniaków leniwie rozgrywa setną partyjkę pokera, gdy do środka wkracza długowłosy, tajemniczy mężczyzna. Brzmi znajomo? Jeśli wydaje się wam, że mowa tu o słynnym Desperado Rodrigueza, to małe sprostowanie: rzecz dzieje się na Marsie, jest 2071 rok i bynajmniej nie mamy do czynienia z Antonio Banderasem.
Cowboy Bebop to niezwykłe, bardzo efektowne i dopracowane pod każdym względem anime, które wyraźnie i z powodzeniem nawiązuje do klasyków kinematografii amerykańskiej i europejskiej. Po dziś dzień, a biorąc pod uwagę datę produkcji (1998 rok), to nie tak znowu krótko, jest niezmienne uznawane za kultowe, nie tylko ze względu na piękną, imponująco szczegółową grafikę, czy świetnie wykreowane postacie, ale także, a może przede wszystkim, dzięki genialnej ścieżce dźwiękowej autorstwa pierwszej damy japońskiej muzyki filmowej: Yoko Kanno.
Przy akompaniamencie jazzu, bluesa i soulu, wraz z załogą tytułowego Bebopa, będziemy przemierzać barwne ostępy galaktyki, stopniowo poznając zawiłe losy głównych bohaterów i obserwując leniwie wyłaniającą się spomiędzy ich codziennych zmagań intrygę.
Nie napiszę, że jest to pozycja obowiązkowa, bo oczywiście nie każdemu musi przypaść do gustu jej specyficzny klimat i powoli rozwijająca się fabuła, ale mogę zapewnić, że jeśli szukacie czegoś absolutnie unikalnego i „odjechanego w kosmos”, to ten tytuł długo nie pozwoli wam o sobie zapomnieć.
Bang.

Kurara

Gatunki:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Bob

Drugoplanowa

staff
character

Coffee

Drugoplanowa

staff
character

Dewey

Drugoplanowa

Obsada

character

Bindiger,Emily

Wykonawca Piosenki

character

Conte,Steve

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Endoh,Masaaki

Wykonawca Piosenki

character

Iida,Umanosuke

Storyboardzista

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Space☆Dandy

  avatar

  Przez The_Beatle, 2015-03-14 20:13:43.

  Cowboy Bebop to Kosmiczny Kowboj, a Space Dandy to Dandys w Kosmosie. Chociaż od jednego do drugiego nie wiedzie prosta droga, oba tytuły można uznać za podobne. No i nic dziwnego, bo w wielu interpretacjach Dandy jest parodią Bebopa. A wszystkiemu winna osoba ojca chrzestnego obu projektów, Shinichiro Watanabe, jak również sławetne kosmiczne przygody i... bujne fryzury obu głównych bohaterów.

  Obydwie serie mają budowę epizodyczną i przedstawiają losy łowców nagród podróżujących pojazdem rakietowym. Obydwie dają upust ogromnej wyobraźni dzięki polu do popisu, jakim są całe galaktyki, choć Dandy robi to ze zdecydowanie większą swobodą, bawiąc się zarówno koncepcją, jak i jej brakiem. Nowszy tytuł jest też bardziej wyrazisty na polu komediowym, gdyż Bebopa raczej cechuje wycofanie w kwestii żartów, co jednak skutkuje miejscem na świetną kreację postaci. Wszystko to staje się widoczne w ogólnym obrazie serii – Space Dandyego można uznać najwyżej za dobrą parodię, podczas gdy Cowboy Bebop to genialny komediodramat.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Samurai Champloo

  avatar

  Przez homeosapiens, 2015-03-11 22:43:12.

  Łączy je postać reżysera Shin'ichirō Watanabe. Poza tym obydwa anime są bardzo epizodyczne - główny wątek fabularny często schodzi na dalszy plan. Obydwa są świetnie dopracowane pod wzgledem muzyki. Bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój relacji między bohaterami, których obserwujemy co odcinek w róznych sytuacjach.

 • Trigun

  avatar

  Przez misaa, 2015-03-04 19:06:22.

  Oba te anime mają podobny klimat, w końcu są tam łowcy nagród, statki kosmiczne i motyw postapokaliptyczny. W obu seriach mamy ciekawe, dość oryginalne postacie ze swoją historią. Serie te pochodzą z lat 90, obie wyszły w tym samym roku, łączy je również obecność elementów komediowych, a także akcji.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Cowboy Bebop(Dyskusje o konkretnych tytułach) Marthless
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.