Anime: Nana

Nana, NANA [ナナ],
OPIS:

W zmierzającym do Tokio pociągu, spotkają się dwie dziewczyny. Prócz takiego samego imienia i wieku różnią się praktycznie wszystkim. Nana Komatsu - słodka i naiwna, po opuszczeniu rodzinnego domu jedzie do wielkiego miasta, by móc żyć na własną rękę i być bliżej ukochanego chłopaka. Nana Oosaki - zdecydowana i niezależna, nigdy nie posiadała prawdziwego domu, obecnie marzy o karierze punk-rockowej wokalistki. Dziwnym trafem dziewczyny spotykają się ponownie. Okazuje się, że próbują wynająć ten sam dom. Zaprzyjaźniają się w końcu i postanawiają razem zamieszkać.

Fabuła opowiada o częstych wzlotach i upadkach, jakie mają miejsce w życiu obu nastolatek, a także o karierze, miłości i przyjaźni jaka ich łączy.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Andou

Drugoplanowa

staff
character

Yokoi

Drugoplanowa

staff
character

Fujieda, Naoki

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Asaka,Morio

Reżyser Odcinka, Animator Klatek Kluczowych, Storyboardzista, Reżyser

character

Fudeyasu,Kazuyuki

Scenarzysta (Script)

character

Gotou,Keiji

Animator Klatek Kluczowych

character

Ishizuka,Atsuko

Reżyser Odcinka, Storyboardzista

Recenzje

 • user image

       Nana to produkcja, którą doceni każdy widz, który oczekuje od anime czegoś więcej. Historia zaczyna się banalnie: dwie dziewczyny w tym samym wieku i o tym samym imieniu wpadają na siebie podczas podróży pociągiem do Tokyo. 
     Osobiście bardzo spodobały mi się wykreowane postacie. Pierwszą z nich jest Nana Komatsu (przezwana przez swoją współlokatorkę Hachiko). Ma dwadzieścia lat, jest nieodpowiedzialna, lekkomyślna, namiętna, ale pełna życia i zaraża otoczenie optymistyczną głupotą. Nie wie, co chce robić w życiu, na razie zabiega o swoją miłość - Shoujiego. Sądząc po tym opisie, nie da sie jej lubić, ale zapewniam, że jest zupełnie odwrotnie. Hachi ma dar zdobywania nowych przyjaciół oraz sama uwielbia wśród nich przebywać. 
       Nana Komatsu, dziewczyna porzucona przez ojca i matkę, jest zupełnym przeciwieństwem roześmianej i głośnej Hachi. Dawno temu postanowiła poświęcić się muzyce, a konkretnie - śpiewaniu. W swoim rodzinnym mieście grała w zespole, który jednak się rozpadł. Z bólem w sercu postanowiła, że nie pojedzie razem ze swoją miłością, a wybierze ścieżkę dumy. Wielokrotnie żałowałą swojej decyzji, ale jej charakter nie pozwolił jej zrobić inaczej.
       Na uwagę zasługuje (moim zdaniem) przede wszystkim drugoplanowy paring: Juncia I Kyousuke. Bez tej dwójki to anime straciłoby ponad połowę swojego uroku i zabawnych momentów. Są oni oparciem dla głównych postaci i niejednokrotnie mocno namieszają w historii. 
       W trakcie oglądania zapoznamy sie również z członkami dwóch zespołów punkowych, przyjrzymy sie ich pracy od środka oraz zrozumiemy, że celebryci to nie tylko płyty i okładki czasopism muzycznych. Każdy z nich praktycznie jest "ciężkim człowiekiem i z trudnym charakterem, który ma wiele problemów na boku' .
       Dużym plusem całej historii jest jej realność. Bohaterowie stykają się z problemami dnia codziennego, tak samo mają zmartwienia i nie odzyskują pełni sił witalnych po jednym z haseł typu: Daj z siebie wszystko, jeżeli wierzysz uda sie wszystko, miłość wszystko pokona... Uprzedzam lojalnie, rozczarujecie sie, albo jesteście rozpieszczeni mniej poważnymi produkcjami, jeżeli tak myślicie. 
       Podobała mi się równiez szata graficzna i oprawa muzyczna (zawsze zwrócę na to uwagę). Kilka różnych openingów i endingów jest przyjemne w słuchaniu nawet dla tych, którzy za punkiem nie przepadają. Kreska dość specyficzna, ale na swój sposób naprawdę ładna. 
       Gorąco polecam wszystkim, którzy stwierdzili, że nic już ciekawego w anime nie znajdą. To jest prawdziwa perełka. Ode mnie szczere 10/10.

 • user image

  Anime rozpoczyna się niewinnie. Dwie dziewczyny w tym samym wieku, takim samym imieniu, będące swoim przeciwieństwem, spotykają się pociągu i zawiązują nić przyjaźni. Nana Komatsu to ociekająca pozytywnym myśleniem dziewczyna, która przybyła do Tokyo, by zbliżyć się do swojego chłopaka. Niezbyt rozgarnięta, żyjąca chwilą, bez najmniejszego planu 20-latka – te słowa najlepiej ją określają. Jej przeciwieństwo, Nana Osaki, mało o sobie mówiący punk, który przybył do Tokyo w poszukiwaniu sławy jako wokalistka. Opanowana i inteligentna. Tyle słowem wstępu. Tytuł opowiada o codziennym życiu tych dwóch dziewczyn.
  Tym, co wyróżnia to anime na tle innych, jest jego realność. Nie znajdziemy tam przesłodzonych rzeczy. Nie raz będziemy mieli wrażenie że niektóre sceny są wyjęte z naszego życia. Nie znajdziemy tam słów, które w jedną chwilę zmieniają punkt widzenia człowieka. W ciągu anime poznajemy osoby związane z przeszłością obu dziewczyn, takie jak:  Nobuo - przyjaciel z liceum Osaki i były gitarzysta jej dawnego zespołu. Yasu - najlepszy przyjaciel opanowanej Nany O. czy Junko, przyjaciółka Nany K z czasów gimnazjum i liceum.
  W kwestii graficznej, anime ma swoją własną, specyficzną kreskę. Świetnie pasują do określonych scen (smutnych jak i radosnych). Bez problemu można odczytać wszystkie emocje, jakie chcą pokazać postacie.Z muzyką też jest dobrze, choć nieważne jak długo szukałem, nie mogłem znaleźć pierwszego openingu w dobrej jakości. Nie mam pojęcia dlaczego. Muzyka powinna podpaść nawet osobom niesłuchającym punku. Muzyka, która ubarwia określone sytuacje, mogłaby być lepsza, ale od biedy ujdzie.
  Ostateczna ocena jest pewna - 10/10. Anime urzekło mnie niesamowicie. Bez problemu przywiązałem się do bohaterów i nie raz dostawałem konwulsji, gdy coś nie szło po mojej myśli. Polecam to anime każdemu, kto liczy na poważniejsze tytuły, albo ma dość nierealnych "symulacji" życia.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Nana(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.