Anime: Ao no Exorcist

Blue Exorcist, Ao no Futsumashi, 青の祓魔師(エクソシスト),
OPIS:

Yukio i Rin Okumura prowadzą spokojne życie, ucząc się i dorastając pod okiem przybranego ojca, będącego równocześnie kapłanem. Rin to chłopak żywiołowy, wesoły i bardzo sprawny fizycznie, przy czym niezbyt rozgarnięty, zaś Yukio - jego zupełne przeciwieństwo. Chłopcy nie znają swoich prawdziwych rodziców, jednak nie stanowi to dla nich większego problemu - przynajmniej do dnia, w którym Rin dowiaduje się, że ich biologicznym ojcem jest sam władca Piekła, w anime zwanego Gehenną. Łatwo się domyślić, że ten fakt wprowadzi do życia bliźniaków ogromne zmiany i przysporzy nie lada kłopotów.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Amaimon

Drugoplanowa

staff
character

Kuro

Drugoplanowa

staff
character

Nii-chan

Drugoplanowa

staff
character

Oshou

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

UVERworld

Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

character

2PM

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

ROOKiEZ is PUNK'D

Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

character

Abe,Nagisa

Projektant Kolorystyki

character

Abe,Nozomu

Animator Klatek Kluczowych

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Noragami

  avatar

  Przez YaritoZ, 2016-06-01 00:08:54.

  Mimo iż Ao No Exorcist dość znacząco różni się od Noragami, oglądając je oba, po pewnym czasie można dostrzec wiele wspólnego:

  - Obaj bohaterowie (Yato i Rin) mają swoje cele i starają się je osiągnąć (Yato chce stać się "rekomendowanym" bogiem, mieć własną świątynię, a Rin zostać egzorcystą, zabić swojego Szatana i pomścić przy tym "ojca").

  - Bohaterowie walczą podobnymi mieczami (Yato - Święta Broń, Sekki; Rin - Ostrze Zagłady Demonów, KuriKara).

  - Bohaterowie zżywają się z dziewczynami (Shinemi i Hiyori).

  - W obydwu anime występują podobne kreatury (Demony i Duchy).

  - Postacie potrafią dobrze rozbawić (w szczególności główne).

  - Bardzo przyjemnie się je ogląda, nie zalatują nudą i dostarczają dobrych walk.  Myślę, że nieco przybliżyłem oba te anime. Jeśli ktoś z was oglądał jedno z nich, drugie na pewno się spodoba.

 • Kill la Kill

  avatar

  Przez rockersuckhew, 2015-07-11 14:14:46.

  Zarówno w Kill la Kill, jak i Ao no Exorcist śledzimy losy zbuntowanych nastolatków, którzy w miarę postępu serii odkrywają prawdę o samych sobie, poznają siłę swych umiejętności, jak i zyskują niezastąpionych przyjaciół. Otrzymują oni potężne bronie, związane z ich osobowościami, którymi walczą przeciw "złu".

  Ryuko (Kill la Kill), podobnie jak Rin (Ao no Exorcist) pragną zemsty, kierują się emocjami, często tracą kontrolę nad potęgą w nich drzemiącą. Wydają się nie pasować do reszty szkolnej społeczności (tak, w obu anime przygoda częściowo zaczyna się w akademii), ale wspierani przez tajemniczych, czasem niezrozumiałych mentorów oraz przyjaciół uczą się panować nad gniewem oraz nabywanymi umiejętnościami.

  Klimat tych dwóch serii jest podobny, wyraźnie odczuwa się bunt i zmiany, przez które przechodzą bohaterowie, poważną fabułę łagodzą zabawniejsze momenty oraz żarty postaci, kreska jest prosta, acz urokliwa, ścieżka dźwiękowa nastrojowa (nawet ten sam kompozytor).

 • Sousei no Onmyouji

  avatar

  Przez Asayi, 2016-10-07 15:05:20.

      Obie serie przykuły moją uwagę przyjemną oprawą graficzną i "efektami specjalnymi". Po samym tytule można zauważyć podobieństwo - Onmyōji czyli wyznawca Onmyōdō którzy, tak jak egzorcyści, zajmowali się między innymi odpędzaniem złych duchów, egzorcyzmowaniem ich. Oglądając obie serie możemy zobaczyć wiele podobieństw takich jak:

  • Podobne postacie: w zbliżonym wieku, główni bohaterowie są ponadprzeciętni dzięki swoim wyjątkowym, nawet jak na ich otoczenie, umiejętnościom/zdolnościom oraz mają podobną osobowość (charyzmatyczny i żywiołowy Rin/Rokuro oraz opanowany/a  Yukio/Benio)
  • Podobny humor (chociaż osobiście bardziej uśmiałem się przy AnE)

  • W obu seriach główni bohaterowie mają podobnych przeciwników (Demony/Kegare)

  • Tożsamy styl walki - głównie walka za pomocą mieczy, posiłkują się magią/zaklęciami.

  • Występują pół ludzie pół demony/potwory (Rin/Deprawacja Kegare)

  • No i oczywiście obie serie "nie przynudzają" (przynajmniej mnie) ciągle wywiązuje się jakiś ciekawy wątek/walka.


  ​Na koniec zostało mi tylko życzyć miłego oglądania :)

 • Campione!: Matsurowanu Kamigami to Kamigoroshi no Maou

  avatar

  Przez , 2015-07-03 16:44:18.

  W obu anime główny bohater posiada złe moce, różnica polega tylko na tym że w Ao no Exorcist wykorzystuje je do walki ze złem, w Campione! wręcz na odwrót.  Przy obu tytułach czujemy podobny klimat, oba posiadają też swoją piękność, w Campione! jest to Erica Blandelli, a w Ao no Exorcist Shura Kirigakure.  Reasumując, obie serie są do siebie bardzo podobne, jeśli jedna z nich przypadła tobie do gustu, druga też powinna ci się spodobać.  

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Ao no Exorcist(Dyskusje o konkretnych tytułach) Syrephis

Ostatnie wpisy na forum.

Ao no Exorcist w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • jula143 avatar Użytkownik
  2017-01-14 12:30:38 #471791
  jula143 pisze:
  Anime dobre, ale zakończenie spaprali.
 • natsumichan avatar Użytkownik
  2017-01-08 13:35:06 #471334
  natsumichan pisze:
  Bardzo fajne anime, podobało mi się ^^ Kreska jest bardzo ładna, fabuła ciekawa i wciągająca, jednak myślę, że manga jest lepsza. Bohaterowie są super. W sumie nie wiem, czy bardziej wolę Rina czy Yukio, bo obaj są super ^^ Shiemi też była fajną niewiastą, chociaż wielu osobom przeszkadzała (np. moim znajomym XD). Muzyka - super, najbardziej wpadł mi w ucho pierwszy opening i ending, drugi już nie był taki super, ale nadal mi się podobało. Oceniam 10/10 :3
 • Asuka14235 avatar Użytkownik
  2017-01-02 17:37:05 #471000
  Asuka14235 pisze:
  Super anime!!!
  Szkoda tylko ,że tyle fillerów
  ale fabuła świetna i ładna kreska
 • kundzio51 avatar Użytkownik
  2016-11-26 12:24:09 #469815
  kundzio51 pisze:
  Anime naprawdę wciągające co jakiś czas pojawią się nowe ciekawe postacie fabuła nie stoi w miejscu tylko się rozwija walki sa krótkie ale widowiskowe naprawdę super anime
 • Katarin avatar Użytkownik
  2016-10-20 22:27:04 #467931
  Katarin pisze:
  Nie działa żaden player.
 • Sugita avatar Użytkownik
  2016-09-16 15:15:39 #463068
  Sugita pisze:
  Manga 100% lepsza niż anime
  Samo anime co najwyżej przeciętne mało treści z mangi i cała masa fillerów
  jedyne co w nim można pochwalić to ładna kreska
 • Ninsaa-chan avatar Użytkownik
  2016-08-31 18:05:08 #461377
  Ninsaa-chan pisze:
  Anime generalnie może być, powróciłam do oglądania po kilku miesiącach, jednak manga lepsza.
 • Tsubaki-chan avatar Użytkownik
  2016-08-31 13:33:15 #461262
  Tsubaki-chan pisze:
  wszyscy którzy tak strasznie zachwycają się tym tytułem naprawdę radzę sięgnąć po mangę. Niebo a ziemia.
 • STP avatar Użytkownik forum
  2015-07-16 18:00:07 #417288
  STP pisze:
  Slaby tytul dawno temu ogladalem ale pamietam ze byl chyba jeszcze gorszy niz mierny guilty crown
 • Chasnik avatar 13 letnia Loli
  2015-07-03 13:04:45 #415858
  Chąśnik pisze:
  Obejrzałem i jak dla mnie było co najwyżej przeciętne. Jedyne co w tym anime jest dobre to kreska, z kolei o muzyce mogę powiedzieć jedynie, że była, gdyż żaden utwór nie zapadł mi w pamięć poza pierwszym openingiem i endingiem.

  Fabuła jest licha i pełna schematów i różnych głupot,
  Spoiler: spoiler
  np. dyrektorem szkoły dla egzorcystów jest demon, któremu Watykan nie ufa, ale z jakiegoś powodu posadził go na tym stanowisku.
  Tych głupot jest wiele,
  Spoiler: spoiler
  między innymi w szkole bohaterowie są ciągle atakowani przez jakieś demony, a podobno budynek jest świetnie zabezpieczony. Jeszcze jedną rzeczą, która mnie denerwowała jest fakt, iż Yukio jest nauczycielem, mimo bycia w tym samym wieku co jego uczniowie i jest to wyjanione tym, że się tak dobrze uczył i dzięki temu skończył True Cross Academy zanim jego rówieśnicy zaczęli tam poszli, to tłumaczenie jest zwyczajnie debilne.
  No ale nie będę omawił wszystkiego, bo jest tego za dużo. Wspomnę tylko, iż wiele odcinków nie ma związku z głównym wątkiem (mam na myśli przede wszystkim odcinek plażowy albo ten o gotowaniu)

  Główni bohaterowie są zestawieni na zasadzie przeciwieństwa, Rin jest porywczy, leniwy, sprawia problemy opiekunom, nie potrafi się dostosować do środowiska, mimo tego ma dobre chęci oraz wielką moc odziedziczoną po ojcu, a Yukio to typ spokojny, grzeczny, pracowity, ale słaby fizycznie. Nie miałbym z tym żadnego problemu gdyby nie było to kolejnym powielaniem schematów.
  Innych postaci nie pamiętam, poza Shurą (ale to postać służąca jedynie do fanservice'u) i Mephisto Phelesem, który był nawet zabawny, oczywiście bohaterów jest więcej, ale są skrajnie nieciekawi.

  Na koniec jeszcze powiem, że chrześcijaństwo zostało przedstawione w dość absurdalny sposób, nie jestem jakimś ultrakatolikiem, ale wszystko co w tym anime jest związane z religią jest strasznie przerysowane. No po prostu ksiądz jakby to zobaczył to by miotał klątwami z ambony.

  Podsumowując, nie rozumiem zachwytów nad tą serią, dla mnie wypadła słabo. Tytuł nie ma w sobie niczego nowego, stanowi jedynie mieszankę Soul Eatera z Hellsingiem. Jeżeli ktoś liczy na coś ambitnego to odradzam mu oglądanie tego anime.
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.