Anime: One Piece

One Piece, ワンピース,
OPIS:

One Piece opowiada nam historię młodego, nieznanego światu pirata o jakże złowieszczym i mrożącym krew w żyłach imieniu Luffy, który za cel życia obrał sobie całkiem drobne marzenie - zostanie królem piratów! W świecie One Piece znajduje się 5 oceanów, cztery z nich to odpowiednio South/North/East/West Blue, piątym zaś, największym, najniebezpieczniejszym i usianym wysepkami jest Grand Line. To właśnie gdzieś na tym piątym oceanie znajduje się tytułowy One Piece - skarb pozostawiony przez poprzedniego króla piratów Gol D. Rogera, którego to skarbu wіaściciel staje się władcą Grand Line. Oczywistym jest, że Luffy, choć piekielnie silny, samotnie nigdy nie da rady zrealizować swojego marzenia - nie sposób wszak samemu sterować statkiem... I to nie byle łajbą ale prawdziwą piracką galerą, toteż priorytetem naszego rubasznego bohatera staje się zebranie załogi! Kto będzie tę załogę stanowił? Czy okażą się kompanami godnymi zaufania czy też pazernymi hedonistami? Na czym polega nieludzka siła Luffyego? Odpowiedzi na te wszystkie i wiele więcej pytań czekają na was.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Brook

Główna

staff

Cho

jp

character

Usopp

Główna

staff

Obsada

character

Tohoshinki

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Sushio

Animator Klatek Kluczowych

character

Janne Da Arc

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Bon Bon Blanco

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Hyadain

Kompozytor Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

  One Piece opowiada o przygodach Monkey D. Luffiego oraz jego załogi "Słomianych kapeluszy". Twórcą anime oraz mangi jest Oda Eiichirō. Pierwszy odcinek miał emisję 20 października 1999 roku, czyli ponad 15 lat temu, przez cały czas zostało wyemitowanych ponad 700 odcinków i na razie nie widać końca tego anime.
  Cała historia rozpoczęła się od słów wypowiedzianych przez legendarnego króla piratów, Gol D. Rogera, zaraz przed egzekucją. Informuje on o tym, że ukrył cały swój skarb One Piece na niebezpiecznym morzu zwanym Grand Line. Zaraz po tym na morze wypłynęły setki statków z nadzieją znalezienia skarbu - w tym momencie rozpoczęła się era piratów. 22 lata później na morze wypływa główny bohater, Monkey D. Luffy, zbierając swoją załogę i rozpoczynając przygodę.
  One Piece, mimo że to naprawdę długi tasiemiec, jest warty uwagi. Na początku nie byłam przekonana, żeby go rozpocząć - w końcu razem z koleżanką postanowiłyśmy obejrzeć pierwszy odcinek z ciekawości. Powiem na ten temat tylko tyle, że naprawdę długo się tak nie pośmiałam. Mimo że One Piece jest zabawne, momentami jest bardzo poważne i smutne - kilka razy się poważnie rozpłakałam, a wzruszyłam się już naprawdę wiele razy. Niech was nie zwiedzie, że jest to anime przeznaczone dla chłopców - mimo że jestem dziewczyną, pokochałam One Piece'a.
  Uważam, że postacie są dopracowane, nie nudzą oraz są oryginalne. Każda postać jest inna, każdy ma swój charakter. Niektórzy po pewnym czasie zaczynają denerwować swoim zachowaniem, ale nie uważam, żeby to był aż tak wielki problem - w końcu liczy się całokształt.
  Tym, którzy zwracają dużą uwagę na kreskę i grafikę, mogą nie podobać się zwłaszcza pierwsze odcinki, ale po jakimś czasie można się przyzwyczaić - osobiscie nie wyobrażam sobie innej kreski do tego anime. Jest ona co prawda inna od pozostałych, ale to czyni One Piece jedynym w swoim rodzaju.
  Co do openingów i endingów, nie wszystkie mi się podobały. Oczywiście były i takie, które były dobre, ale żadne nie wywarły na mnie większego wrażenia, ale wszystko zależy od gustu każdego z nas.
  Uważam, że jest to naprawdę pouczające i zmuszające do przemysleń anime, pokazuje, jak w życiu ważni są przyjaciele i rodzina, oraz że warto dla nich walczyć i ryzykować własnym życiem. Pokazuje również, żeby mieć swoje marzenia i nigdy z nich nie rezygnować, żeby walczyć o nie do samego końca i nigdy się nie poddawać.

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Nanatsu no Taizai

  avatar

  Przez bato3, 2015-05-18 01:38:12.

  Z racji tego, że One Piece, jak i 7 grzechów należą do tego samego gatunku, są to produkcje dość podobne do siebie. W obu możemy zaobserwować drużynę "tych złych" prowadzonych przez dzieciaka, drużyny toczące nieustanne bitwy. Nawet w podobnym stylu narrator opowiada historię (przed openingiem). Jednak w przeciwieństwie do One Piece bohaterowie po tym jak zbiorą "bęcki" nie muszą ćwiczyć, a jedynie zachowują się w stylu: "Tylko na tyle was stać?"

  Polecam tym, dla których muzyka jest ważnym elementem anime i nie mają cierpliwości do bitew toczonych przez kilka(naście) odcinków.

   

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
One Piece(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.