Anime: Sword Art Online

Sword Art Online, S.A.O, SAO, ソードアート・オンライン,
OPIS:

Mamy rok 2022 - Kazuto Kirigaya, uczeń gimnazjum jest znudzony prozą swojego codziennego życia. Właśnie wprowadzono na rynek innowacyjną technologię NerveGear, która pozwoli mu się przenieść całkowicie w świat swojej ulubionej rozrywki. To urządzenie służące do transportowania bodźców wysyłanych przez mózg do pierwszej tego typu wirtualnej gry, Sword Art Online. Aby bez wytchnienia oddać się podróży do świata przedstawionego, Kazuto kupił jedną z dziesięciu tysięcy kopii SAO tuż po premierze.

Zaraz po pierwszym dniu spędzonym na przygodach w świecie Sword Art, Kirito (taki nickname przybiera Kazuto) odkrywa błąd w systemie gry - nie da się z niej wylogować. W celu ukończenia gry, które to umożliwi wreszcie jej opuszczenie, wybiera drogę samotnego wojownika, by zdobywać kolejne kondygnacje stupiętrowego, dryfującego w przestrzeni zamku Aincrad. W drodze na szczyt w pojedynkę walczy z potworami i pokonuje wszystkie przeciwności losu. Pewnego dnia jednak zostaje zmuszony przez Asunę, mistrzynię rapiera, do zawiązania z nią drużyny. To spotkanie okaże się brzemienne w skutki i wciągnie Kirito w wir nieprzewidzianych zdarzeń.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Alicia Rue

Drugoplanowa

staff
character

Argo

Drugoplanowa

staff
character

Caynz

Drugoplanowa

staff
character

Corbert

Drugoplanowa

staff
character

Diabel

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

REMI

Muzyka

character

LiSA

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Buriki

Szkice

character

abec

Oryginalne Projekty Postaci

character

Abe,Nozomu

Animator Klatek Kluczowych

Recenzje

 • user image

  Fabuła 9/10
  Sword Art Online nie jest pierwszym anime przedstawiającym wirtualną rzeczywistość, jednakże fakt, iż gracze giną wraz ze śmiercią postaci w grze, nadaje anime niezwykły klimat, sprawia, że jest bardzo wciągające, a każdy odcinek ogląda się z pewną troską o ich losy, co pozwala się zżyć z bohaterami. Niestety potencjał anime nie pozostał do końca wykorzystany. Oglądając je, miałam nadzieję widzieć postępy Kirito w grze, jednak byliśmy przenoszeni co kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt pięter, przez co miewałam wrażenie, że seria jest niepełna lub że pominęłam jakieś odcinki.

  Postacie 8/10
  Bohaterowie - sympatyczni, ciekawi, różni od siebie, postacie do lubienia. Wielka szkoda, że nie ewoluowali. Brakowało mi przemyśleń graczy, ich emocji. Myślę, że spowodowane to było brakiem czasu - gdybyśmy mogli zobaczyć więcej pięter, można by zaobserwować chwile zwątpienia. "Czy to naprawdę ma sens?" Tego typu pytań mi brakowało. Zapewne każdy przeżywałby chwile załamania, będąc na ich miejscu, jednak osoby nam przedstawione są pogodzone ze stanem rzeczy, przynajmniej w większości. Mimo to bohaterów darzę ogromną sympatią.

  Grafika 10/10
  Jest to jedno z najładniejszych anime, jakie oglądałam. Najbardziej zachwycały mnie tła oraz gra świateł. Ciekawie podziwiało się grafikę anime, podczas gdy gracze zachwycali się grafiką RPG. Postacie również wspaniale się prezentowały. Chociaż wiadomo, że nie ocenia się anime po kresce, zaliczam ją jako duży plus.

  Muzyka 10/10
  Utwory bez problemu wprawią nas w odpowiedni nastrój. Z przyjemnością wsłuchuję się w soundtrack SAO nawet teraz, pisząc jego recenzję. Od razu przywodzi mi na myśl najlepsze momenty tej serii. Openingi również zaliczam do bardzo dobrych. Niestety gorzej z endingami, lecz nie są one wcale tragiczne, po prostu odbiegają od reszty świetnej muzyki.

  Ogólnie 9/10
  Całość oceniam bardzo dobrze. Z przyjemnością oglądnęłam to anime, na pewno będę je polecać. Nie wykluczam, że obejrzę je raz jeszcze. Mimo kilku minusów, które wymieniłam wcześniej, myślę, że jest to godna uwagi seria. Zwłaszcza dla kogoś, kto uwielbia gry. 

Rekomendacje

 • Log Horizon

  avatar

  Przez homeosapiens, 2015-03-11 21:50:10.

  W obu tytułach gracze zostają zamknięci w wirtualnym świecie gry. Światy gry przedstawione w anime mają tematykę fantasy. Główną różnicą jest to, że w Sword Art Online śmierć w grze kończy się śmiercią w prawdziwym świecie (przynajmniej w pierwszym arcu) i w związku z tym bohaterowie walczą o przetrwanie, zaś w Log Horizon po prostu gra zdaje się nie mieć możliwości wyjścia.

 • Log Horizon 2nd Season

  avatar

  Przez heraklio, 2015-06-06 21:06:42.

  Uważam że te anime  są do siebie bardzo podobne. Oczywiście jeżeli oglądałeś/oglądałaś jedno z tych anime, drugim nie pogardzisz. Bohaterowie wpływają na świat wirtualny, z którego nie mogą się wydostać.  W skrócie oto najważniejsze podobieństwa:

  • Wirtualna rzeczywistość
  • lvl
  • Gracze uwięzieni w grze
  • Główny bohater dąży do odnalezienia drogi powrotnej do realnego świata
  • Różnorodne skille,itemy,moby,nakładanie statusów
  • Podczas oglądania używane są określenia typowe dla gier

 • Accel World

  avatar

  Przez Zetsuuu, 2016-01-23 01:16:15.

  Anime tego samego autora, co daje już jeden argument do obejrzenia, jeśli pierwsze Ci się spodobało. Oba anime są o ludziach w wirtualnej rzeczywistości. Drobną różnicą jest to, iż w Accel World gracze logują się, a w SAO są zamknięci. Jeśli Spodobało Ci się jedno, to jestem przekonany, że spodoba Ci się i drugie.

 • No Game No Life

  avatar

  Przez Valanthe, 2016-08-08 16:59:14.

  No Game No Life Sword Art Online to anime obracające się wokół gier. 

  Podobieństwa: 

  - główni bohaterowie trafiają do świata gry (Shiro i Sora do alternatywnego świata, w którym rządzą najlepsi gracze, a Kirito i Asuna - do prawdziwej gry)

  - w obu anime trafiają tam wbrew swojej woli

  - główni bohaterowie są jednymi z najlepszych graczy w świecie

  - w obu światach występuje sporo różnych ras, które między sobą rywalizują

  - przetrwanie w świecie zależy od tego jak dobrym graczem się jest 

  Różnice:

  - SAO obraca się w okół poważniejszej fabuły niż NGNL

  - NGNL to ecchi

  - SAO skupia się na przetrwaniu i wydostaniu się z gry, a NGNL na dobrej zabawie i strategii w najróżniejszych grach 

  Poleceń obie serie wszystkim miłośnikom różnorodnych gier.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Overlord

  avatar

  Przez Asasyn9048PL, 2015-10-25 17:53:36.

  Uważam że te anime  są do siebie bardzo podobne. Oczywiście jeżeli oglądałeś/oglądałaś jedno z tych anime, drugim nie pogardzisz. Bohaterowie wpływają na świat wirtualny, z którego nie mogą się wydostać. W skrócie, oto najważniejsze podobieństwa:

  • Wirtualna rzeczywistość
  • lvl
  • Gracz uwięziony w grze
  • Główny bohater dąży do rozsławienia swego imienia, by wrócic do swojego świata
  • Różnorodne skille, itemy, moby, nakładanie statusów
  • Używane są określenia typowe dla gier
  • Główny bohater jest koksem nad koksami
  • Podobne charaktery lecz są przyjemne różnice

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Sword Art Online(Dyskusje o konkretnych tytułach) MuaDDiB
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.