Anime: Kamisama Hajimemashita

Kamisama Kiss, Kamisama Hajimemashita, Kami-sama Kiss, 神様はじめました,
OPIS:

Ucieczka ojca hazardzisty i wyrzucenie z domu - te dwie rzeczy przewróciły życie Nanami do góry nogami. Tego samego dnia jednak okazuje się, że dziewczyna została... bóstwem ziemskim. Licealistka postanawia zamieszkać w świątyni razem z przystojnym, lecz demonicznym sługą i dwoma duchami. Czy Nanami będzie potrafiła spełnić obowiązki bóstwa, które wcale nie są tak proste, jakby się wydawało?

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Grupy docelowe:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Akuraou

Drugoplanowa

staff
character

Aotake

Drugoplanowa

staff
character

Hanae

Drugoplanowa

staff

Hanae

jp

character

Hiroko

Drugoplanowa

staff
character

Isobe

Drugoplanowa

staff
character

Isohime

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Hanae

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

character

Hashimoto,Takashi

Animator Klatek Kluczowych

character

Jewell,Jerry

Reżyser Dubbingu

Recenzje

 • user image

  Chyba nikomu nie muszę przedstawiać tej serii. Choć mam nadzieję, że są ludzie, którym moja recenzja pomoże przy wybieraniu tego oto anime.

  A więc tak: w pierwszym odcinku spotykamy "zagubioną" dziewczynę. Biedulka nie wie, co ze sobą począć - po tym jak wywnioskowaliście z opisu, zostala wyrzucona na bruk. W całkiem zabawnej scenie spotyka meżczyznę, który, jak sie później okazuje, jest bóstwem ziemskim. Dzięki temu nasza bohaterka trafia do świątyni, która ma zostać jej nowym domem. I tam zaczynają się kłopoty.

  Po raz pierwszy spotkałam się z tym anime na początku mojej przygody z tego typu produkcjami. I powiem szczerze, że nie przypadło mi to do gustu. Tak więc po dwóch pierwszych odcinkach podziękowałam. Jednakże po jakimś czasie znowu powróciłam do tego anime i jakież było moje zdziwienie, gdy po obejrzeniu pierwszego sezonu zapragnęłam wiecej. Początkowo głupie cukierkowe kolory i głupkowate sceny (zaznaczam, że moim zdaniem) mnie odstraszały, lecz po obejrzeniu kilkunastu anime zrozumiałam, że to jest "normalne". Tak więc obejrzałam to anime za jednym zamachem (zarwałam nockę) i naprawdę je pokochałam. Nie pytajcie, jak to się stało.

  Bardzo podobała mi się muzyka otwierająca - jest przeurocza i dziewczęca. Do teraz chodzę po domu i sobie nucę. Czuć w niej typowe japońskie dźwięki i słodziutki głosik. Piosenka na koniec też jest niczego sobie. Do tego muzyka podczas trwania odcinka jest dopasowana do danej sytuacji.
  Kreska jest również przyjemna dla dziewczęcego oka. Wszystko w tym anime jest po prostu jak nie słodkie to kwaśne. Tło bardzo często jest uproszczane, zapchane cukierkowymi kolorami. Myślę jednak, że cały urok jest właśnie prezentowany w ten nieskomplikowany sposób i trafia do widza.

  Fabuła skupia się na głównej bohaterce Nanami, która próbuje stać się lepszym bóstwem ziemskim. Jesteśmy świadkami przeobrażania się nastolatki w bóstwo zaprezentowane w naprawdę śmieszny i uroczy sposób. Poznajemy również Tomoe, głównego sługę w świątyni, który, wierny swojemu panu, nie jest początkowo przekonany do nowej właścicielki. 
  W światyni również żyją dwa duszki, które dość często odgrywają rolę narratorów, co jest naprawdę pomysłowe. W miarę rozkręcania się serii mamy szansę poznać kolejnych bohaterów tej cudacznej serii. Widoczny jest także wątek miłosny między panią a sługą, choć jedna strona nie chce się do tego przyznać. Fabuła wydaje się spójna i ogarnięta.

  Bohaterowie są prezentowani w oryginalny sposób i każdy ma do odegrania jakąś większą lub mniejszą rolę. Dziewczyny to typowe urocze nastolatki. A chłopcy, hmm, no ciężko tak nazwać gościa, co żyje już paręset lat i tym podobnych, a także innych przedstawicieli płci męskiej, lecz są oni jak na to anime wyjątkowo "męscy".

Rekomendacje

 • Noragami Aragoto

  avatar

  Przez hipawel, 2016-06-05 18:43:25.

  W obu anime występuje motyw boga, jednak w całkiem innej postaci. Pomimo wielu różnic znajdziemy też wiele podobieństw oraz urocze postacie Hiyori Iki oraz lisa Tomoe, które zawsze umilają czas. Lekkość ukazana w Kamisame Hajimemashita kontrastuje z głębokim sendem Noragami Aragoto, jednak nie odbiera to jej świetności. Moim zdaniem obie te produkcje są warte uwagi.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Inu x Boku SS

  avatar

  Przez PandaGirl12x, 2015-05-25 21:19:22.

  W obu seriach mamy motyw potworów, komedii i romansu. W Kamisama Hajimemashita główną bohaterką jest wesoła, enegriczna dziewczyna, natomiast w Inu x Boku SS jest ona ponura i zamknięta w sobie. Tak jak w KH i IB jest lisi demon. Obie serie łączą ze sobą komedię oraz romans i mają ciekawe postacie, ale w Inu x Boku SS romans jest bardziej "widoczny". Jak i również główne bohaterki mają swoich "podwładnych", którzy im służą.

 • Inari, Konkon, Koi Iroha.

  avatar

  Przez Natarria, 2016-05-07 08:53:57.

  Oglądając Inari, Konkon, Koi Iroha spostrzegłam wiele podobieństw do Kamisama Hajimemashita.

  Tytułowa bohaterka, Inari, tak samo jak Nanami, otrzymuje boską moc. Akcja toczy się wokół romansu i przyjaźni.

  Jest to komedia ze szczyptą dramaturgi. Występujące postaci: bóstwa i chowańce.

  Jak któś lubi takie klimaty, to polecam. Krótkie, przyjemne anime. Mnie rozbawiło :)

   

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Kamisama Hajimemashita(Dyskusje o konkretnych tytułach) Shinokami
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.