Anime: Machine-Doll wa Kizutsukanai

Unbreakable Machine-Doll, Machine Girl wa Kizutsukanai, Kikou Shoujo wa Kizutsukanai, 機巧少女は傷つかない,
OPIS:

Początek XX wieku. Raishin Akabane to aspirujący lalkarz z Japonii, który przenosi się do Królewskiej Akademii Walpurgii w Anglii, by uczyć się tam Sztuk Maszynowych: połączenia magii i technologii oraz zastosowaniu ich w przemyśle militarnym. Towarzyszy mu dziewczyna o imieniu Yaya, tak naprawdę będąca Automatonem: żyjącą, mechaniczną lalką, napędzaną specjalnymi magicznymi obwodami, specjalizującą się w walce wręcz. Tradycją Akademii jest turniej, w którym bierze udział setka najlepszych uczniów oraz ich Automatonów – zwycięzca otrzyma tytuł “Wisemana”, najlepszego lalkarza świata.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Yaya

Główna

staff
character

Bronson

Drugoplanowa

staff
character

Cruel

Drugoplanowa

staff
character

Frey

Drugoplanowa

staff
character

Hotaru

Drugoplanowa

staff
character

Irori

Drugoplanowa

staff
character

Kimberly

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Ruroo

Oryginalne Projekty Postaci

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

character

Harada,Hitomi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kaitou,Reiji

Twórca Pierwowzoru

character

Kakihara,Yuuko

Projekt Serii

Recenzje

 • user image

  Fabuła (8/10)
  Momentami nieprzewidywalna, a czasami banalna fabuła, zapewnia nam niemal rzeczywisty tok zdarzeń. Zabawa w odkrywanie przyczyn i sprawców razem z bohaterem staje się naprawdę przyjemne, a w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że z tym miłym gościem jest coś nie tak. Wtedy domyślamy się, że to on jest odpowiedzialny za całe zamieszanie. W innym przypadku osoba jest podana nam na talerzu, ale jednak do samego końca kryje w sobie jakąś tajemnicę.
  Akcji nie ma tak wiele, tak samo przesadnej brutalności — jednak dzięki temu fabuła nie jest zaplątana, a łatwa do przyswojenia. Motyw ecchi nie jest wyolbrzymiony, brak tu skaczących w każdym momencie piersi czy cały czas pokazanych majtek.
  Sam pomysł na przedstawienie magii i lalek w tak ludzkiej, a jednocześnie brutalnej postaci wydaje mi się bardzo ciekawy i z chęcią oglądałbym całą serię jeszcze dalej.

  Grafika (7/10)
  Sama grafika wydaje mi się dość przyjemna i dopracowana, można przyglądać się postaciom, podczas gdy one odczuwają dane emocje. Niemniej jednak, wykorzystanie tego samego planu w wielu scenach jest dość monotonne i po pewnym czasie osoba oglądająca przestaje skupiać się na tle. Ruchy postaci są często ograniczone do jednej pozycji, a reszta jest już jedynie spadaniem w dół na przeciwnika. Ruchy to często 3-5 klatek, w których jedna z kobiet wymachuje rękami, okładając przy tym bohatera.

  Muzyka (6/10)
  Ciekawy opening, który zapewnia nam szybkie bicie serca i pokazuje nam to, co kieruje bohaterem, czyli dobre pierwsze wrażenie. Jednak tylko raz obejrzałem cały ending i jest on po prostu za słodki jak na przedstawioną fabułę. Nie wiem czemu został wybrany akurat taki, ale ja osobiście nie mogłem zdzierżyć nagłego "wydzierania się" pod koniec każdego odcinka.

  Postacie (8/10)
  Ciekawe postacie, dzięki którym na mojej twarzy nieraz malował się uśmiech. Zazdrość towarzyszki bohatera, co chwilę przedstawianie go jako zboczeńca przez kobiety lub nawet emocje, jakie odczuwała Charlotte i Frey, są po prostu całkowicie ludzkie. Każdy chyba znajdzie w tym anime postać, która mu się spodoba, lub taką, z którą będzie można się spokojnie utożsamić.

  Ocena ogólna (7/10)
  Samo anime dla mnie było ciekawe, oglądało mi się naprawdę przyjemnie, a gdy się skończyło, poczułem niedosyt. Postacie moim zdaniem podnoszą poziom anime po niezbyt przyjemnym endingu oraz momentach, w których grafika to po prostu pokaz slajdów.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Kikou Shoujo wa Kizutsukanai(Dyskusje o konkretnych tytułach) wojanek
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.