Anime: Pupa

ピューパ,
OPIS:

Fabuła kręci się wokół brata i siostry - Utsutsu i Yume Hasegawów.  Pewnego dnia Yume znajduje tajemnicze czerwone motyle. Zainteresowana, postanawia za nimi iść, co okazuje się tragiczne w skutkach. Natrafia bowiem na wielkiego potwora, który infekuje ją wirusem pupy. Gdy Utsutsu dowiaduje się, co stało się z jego siostrą, natychmiast zaczyna szukać sposobu na jej wyleczenie. Nawet, jeśli sam miałby dać się w tym celu zainfekować....

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:

Powiązane Serie

Postacie

character

Yamamoto

Drugoplanowa

character

Hotoki

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

MOKA☆

Kompozytor Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Tekst Piosenki Przewodniej, Muzyka

character

Fujii,Maki

Projektant Postaci

character

Kido,Ibuki

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Mogi,Sayaka

Twórca Pierwowzoru

Recenzje

 • user image

  Witajcie w recenzji anime o chwytliwej nazwie "Pupa". Dziś ja, Jaro666, będę waszym przewodnikiem po tym "arcydziele". Zapraszam wszystkich do przeczytania, gdyż uważam, że jest to anime, które każdy powinien omijac szerokim łukiem.

  Zacznijmy może od lepszej strony naszego "arcydzieła", czyli wyglądu oraz ścieżki dźwiękowej. Tła są narysowane kiepsko, postacie troszkę lepiej, ale niewiele. Anime wygląda conajwyżej średnio. Wbrew pozorom jest to plusem, gdyż możemy skupić się na "świetnych dialogach" i "genialnej fabule", jaką nam przedstawiono. Muzyka jest jedyną naprawdę dobrą stroną anime - opening i ending zapadają w pamięć. Co prawda stanowią jedną trzecią anime, co może być tego powodem, ale taki los produkcji, która ma czterominutowe odcinki.

  Mając za sobą lepszą część anime przejdźmy do reszty, czyli postaci i fabuły. Rodzeństwo Hasegawa wydaje się być normalne. I takie nawet jest, do spotkania się oko w oko z wirusem pupy. Yume, młodsza siostra jako pierwsza pada ofiarą tajemniczej choroby. Zmienia się nie do poznania, bo z miłej i grzecznej dziewczynki staje się krwiożerczym zabójcą. Utsutsu, nie chcąc dopuścić do tego, żeby siostrę złapano, także zostaje zainfekowany. Szuka także sposobu na wyleczenie Yume z choroby.

  Tak. To jest cała fabuła w skrócie. Wydaje się ciekawa? Zapewniam, że nie jest. Tak samo jak główni bohaterowie, czyli wyżej wymienieni Yume i Utsutsu Hasegawa. Pierwsze odcinek daje nam nadzieję, że mogą oni być ciekawi. Każdy kolejny jednak tą nadzieję grzebie coraz głębiej pod ziemią. Przedstawione nam rodzeństwo jest nudne jak flaki z olejem. Postacie drugoplanowe także nie ratują obsady - pojawiają się zazwyczaj w jednym/dwóch odcinkach tylko po to, żeby nic nie wnieść do fabuły i ewentualnie zginąć. Porażka na całej linii.

  Na specjalną uwagę zasługuje 6 odcinek tego "arcydzieła". Zapewniam was, że czegoś takiego nie widzieliście i długo jeszcze nie zobaczycie. Żeby nic nie spoilerować powiem tylko jedno słowo: Onii-chan. Każdy kto widział, od razu zrozumie o co chodzi. A Ci, którzy nie widzieli... lepiej dla nich.

  Podsumowując, ludzie odpowiedzialni za ekranizację tego dzieła powinni dobrze pomysleć nad tym, co zrobili. Nie czytałem mangi, więc nie mam punktu odniesienia, ale bardzo wątpię, że jest aż tak badziewna jak anime. Ogólnie dno i wodorotsy, odradzam oglądanie Pupy. Chociaż, jako jedno się sprawdza bardzo dobrze - można zamiennie stosować z Boku no Pico w celu rekomendacji na 1 anime.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Pupa(Dyskusje o konkretnych tytułach) wojanek
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.