Anime: Elfen Lied

Elfen Lied, Elfen Song, Elfic Song, エルフェンリート,
OPIS:

Jest to opowieść o chłopcu imieniem Kouta, który w dzieciństwie stracił rodziców i siostrę w pewnych przykrych okolicznościach. Po paru latach wraca do miejscowości, gdzie zginęła jego rodzina i trafia pod opiekę swojej ciotki i kuzynki, z którymi nie widział się od dzieciństwa. Kiedy główny bohater po raz pierwszy widzi swoją kuzynkę Yuke, idą razem na plażę powspominać dawne czasy. W pewnej chwili Kouta zauważa nagą dziewczynę stojącą w wodzie. Zaskoczeniem są posiadane przez nią rogi i fakt, że potrafi mówić tylko jedno słowo. Nie wiedzą jednak, że Nyu, bo tak od wypowiadanego słowa nazwali ją bohaterowie, to tak naprawdę osoba z nadprzyrodzonymi mocami i rozdwojeniem jaźni. Jedna osobowość to spokojna, płaczliwa i szczęśliwa Nyu, druga to morderczyni bez sumienia Lucy.

Gatunki:
Pozostałe tagi:

Powiązane Serie

Postacie

character

Lucy

Główna

staff
character

Mayu

Główna

staff
character

Nana

Główna

staff
character

Yuka

Główna

staff
character

Bando

Drugoplanowa

staff
character

Kakuzawa

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Rinshin

Animator Klatek Kluczowych

character

MOKA☆

Aranżacja Piosenki Przewodniej, Tekst Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej, Muzyka

character

Chung,Jin Ho

Reżyser Dubbingu

character

Fukazawa,Manabu

Reżyser Animacji

character

Hattori,Noritomo

Reżyser Animacji

Recenzje

 • user image

  Zacznę od tego, iż po tym anime spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Po opisie sądziłam, iż od razu mnie zainteresuje, lecz w rzeczywistości było inaczej. Myślałam, że sobie odpuszczę po kilku odcinkach, ale jestem zdania, że jak coś zaczniesz, to skończ.

  Grafika 4/10
  Nie przepadam za ocenianiem grafiki, gdyż po prostu jest mi obojętna. Ważne, aby nie "przeszkadzała" w miłym oglądaniu, lecz tutaj niestety oceniam grafikę na minus. Była prosta, aż za bardzo, co momentami wadziło. Przede wszystkim nie oddawała mimiki bohaterów, co jest bardzo ważne w odczytaniu emocji.

  Muzyka 0-1/10
  Była najgorsza ze wszystkich anime, jakie oglądałam. Moim zdaniem początkowy opening był trochę religijny i jednocześnie przerażający. Zawsze na samym początku przewijałam, aby tylko go nie słuchać.

  Postacie 4/10
  Postacie także mi się nie spodobały. Spodziewałam się także więcej po głównej bohaterce Nyu/Lucy. Autor anime zaprezentował strasznie małą różnorodność bohaterów, co może wynikać z krótkości serii, lecz niektóre anime, choćby Tokyo Ghoul, mimo podobnej liczby odcinków prezentowały dużo więcej i lepiej "zrobionych" bohaterów. Autor ukazał uczucia bohaterów i relację pomiędzy nimi, ale w minimalistycznej ilości, przez co widz może czuć spory niedosyt.

  Fabuła 3/10
  Cały pomysł mógłby się okazać dobry, lecz moim zdaniem wszystko zostało zaprezentowane nie tak, jak powinno. Atmosfera jest strasznie ciężka. W "dziele" jest strasznie dużo przemocy, krwi i... nagości, co mnie od razu odrzuciło. Cała fabuła jest strasznie przygnębiająca i "ciężka".

  Ogólnie 2/10
  Myślę, że taka negatywna opinia jest spowodowana złym wyborem anime dla mojej osoby. Nie lubię horrorów, myślałam, że będzie to trochę "lżejsze" i bardziej interesujące. Nie poleciłabym tego anime innym, ale z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest to "mocne" (ciężkie) anime, które może spodobać się osobom, które lubią krew i trochę przytłaczającą atmosferę.

  "Kiedy jesteś nieszczęśliwy, szukasz kogoś, kto jest w gorszym położeniu niż ty…"

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Elfen Lied(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.