Anime: Clannad

CLANNAD, -クラナド-,
OPIS:

Tomoya Okazaki to uczeń ostatniego roku liceum. Jest w pewnym sensie antyspołecznym wyrzutkiem, rozrabiaką i leserem. Jego matka nie żyje, a z ojcem praktycznie nie rozmawia. W drodze do szkoły poznaje nieśmiałą dziewczynę, która z powodu słabego zdrowia i związanych z tym częstych nieobecności również ma kłopoty z wpasowaniem się w środowisko szkolne. Tak zaczyna się wzajemna przyjaźń i zmiany w ich życiu.

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

character

Ibuki, Fuko

Główna

staff

Obsada

character

Key

Twórca Pierwowzoru

character

Chata

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

eufonius

Wykonawca Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki, Kompozytor Piosenki Przewodniej

character

Lia

Wykonawca Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki

character

Bickham,Clint

Scenarzysta (Script)

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Kanon (2006)

  avatar

  Przez Pompon-nee, 2015-03-19 19:54:27.

  Obie serie to tytuły powstałe na podstawie miłosnego visual novel spod flagi firmy Key. Mamy więc głównego bohatera z wahlarzem uroczych pań o dość szablonowych, a mimo to sympatycznych charakterach. Kreska jest bardzo podobna, jeśli nie powiedzieć identyczna. Projekty postaci są jak wyjęte z tego samego anime. Nie widać też większej różnicy w płynności animacji, jako że serie zostały wypuszczone rok za rokiem. Zachowano też zbliżone proporcje humoru i dramatu, przeplatanego z typową key'owską magią - można powiedzieć, że postacie Fuuko i Makoto w pewnym sensie sobie odpowiadają. Z resztą nie tylko one. 

  Oba tytuły to kawał dobrej roboty od Kyoto Animation, praktycznie ten sam staff (reżyser, etc.) Mamy więc dwie lekkie i wzruszające historie, idealne dla każdego fana obyczajówek owianych tajemnicą, ze szczyptą fantastyki i oczywiście będącymi przepiękną opowieścią o miłości. Osobiście myślę, że równie ciekawe, także każdy kto widział Clannad, powinien bez wahania sięgnąć po Kanon (2006) - i na odwrót.

 • Air

  avatar

  Przez Pryzmat, 2016-06-10 10:59:57.

  Samo narzuca się polecenie obejrzenia anime Clannad, które zdecydowanie lepiej wpłynie na odbiorcę po niedosycie pozostawionym przez Air, czy to w graficznym, fabularnym, czy nawet powiązanym z zaproponowanymi przez studio postaciami zakresie. Clannad, jako wypuszczone dwa lata później dziecię, pokazuje, że jednak się da zrobić coś naprawdę fajnego.

  Więc jeśli szukasz czegoś, co naprawdę poruszy Cię do głębi, sprawi, że będziesz chciał(a) do tego powrócić, nie zawiedzie, tak jak zrobił to Air... To już wiesz, za co się zabrać.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Angel Beats!

  avatar

  Przez RoketGaming, 2016-07-11 20:41:15.

  Obydwie oryginalne historie zostały napisane przez tą samą osobę. Jeśli tylko zaczniesz oglądać jedno z tych anime, to da ci ono taką atmosferę, że nigdy jej nie zapomnisz. Chłopak poznaje dziewczynę i próbuje jej pomóc, jak tylko może, nawet jeśli napotka jakiekolwiek przeszkody na swojej drodze. Czy to nie jest piękne? Zarówno w Clannad, jak i Angel Beats! jest bardzo dużo śmiesznych, a także smutnych momentów. Niektóre spowodują płacz nawet u mężczyzn. Nigdy nie oglądałem tak wzruszających anime. Obydwa mają bardzo podobne zakończenie, lecz w Clannad jest ono dopiero w drugim sezonie.

  Jeśli nie oglądałeś któregoś z nich, to naprawdę bardzo polecam.

 • Nagi no Asukara

  avatar

  Przez homeosapiens, 2015-03-12 00:25:16.

  Tematem przewodnim anime jest szkolne życie. W trakcie edukacji między bohaterami nawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, również głębsze uczucia. W związku z tym postaci rywalizują pomiędzy sobą, by osiągnąć to, co sobie wyobrażają jako szczęście. W obydwu anime występują również elementy nadprzyrodzone.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Clannad(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.