Anime: Akagami no Shirayuki-hime

赤髪の白雪姫, Snow White with the Red Hair, Akagami no Shirayukihime,
OPIS:

Shirayuki to młoda dziewczyna o bardzo nietypowym w jej stronach kolorze włosów, utrzymująca się dzięki swojej wiedzy na temat ziół i medycyny. Z powodu charakterystycznego wyglądu wpada jednak w oko księciu Raijiemu, który pragnie ją posiąść. Dziewczyna, nie widząc innego sposobu na uniknięcie sytuacji, ucieka z wioski. Błądząc po lesie natrafia na tajemniczego młodzieńca – Zena. Tymczasem Raiji wysyła ludzi w poszukiwaniu zbiegłej Shirayuki.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Obi

Główna

character

Shirayuki

Główna

staff
character

Gazelt, Garrack

Drugoplanowa

character

Seiran, Kiki

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Mieno,Hitomi

Projekt Serii

character

Takahashi,Kumiko

Projektant Postaci

character

Wakabayashi,Kazuhiro

Reżyser Dźwięku

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Saiunkoku Monogatari

  avatar

  Przez Carott, 2016-05-02 16:38:38.

  Chociaż świat przedstawiony w obydwu tytułach jest skrajnie różny, łączy je jeden motyw: dwór królewski. Zarówno w Saiunkoku Monogatari jak i w Akagami no Shirayuki-hime mamy także do czynienia z silną, niezależną główną bohaterką, która pragnie osiągnąć coś wielkiego. Subtelny wątek romantyczny, ciekawe postacie, schludna kreska i piękna muzyka to coś, co widzowie odnajdą w tych produkcjach.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Ookami to Koushinryou

  avatar

  Przez Elentari, 2015-09-13 20:30:07.

  Choć oczywiście tytuły te różnią się od siebie klimatem i ogólną wymową, łączy je jedno - w obu niesamowicie naturalnie rozwijają się uczucia pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Nie ma tutaj rozkwity płomiennej miłości od pierwszego spotkania, przejawiającej się poprzez rumieńce, a stopowanej przez niedopowiedzenia. Zamiast tego widać wzajemne zrozumienie i po prostu chęć przebywania w pobliżu drogiej dla nas osoby. Spice and Wolf jest oczywiście poważniejsze, lecz Shirayukihime jak na serię shoujo wypada pod tym względem naprawdę bardzo dobrze.

   Warto też zaznaczyć, że w obu przypadkach główne bohaterki nie należą do biednych i słabych kobietek, które potykają się o własne nogi - Horo jest co prawda bardziej charakterna, ale Shirayuki również twardo stąpa po ziemi i zdecydowanie woli działać niż rozczulać się na sobą. W dodatku obie panie są bardzo inteligentne.

  Jeśli zatem w Spice and Wolf spodobał wam się powolny i naturalny rozwój uczucia pomiędzy bohaterami i szukacie czegoś, co pokazywało by w podobny sposób związek między bohaterami, Akagami no Shirayukihime może być propozycją w sam raz dla was (o ile oczywiście nie jesteście całkowicie uczuleni na niektóre motywy znane z romansów shoujo, bo jednak nie jest to tytuł całkowicie od nich wolny).

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.