Anime: Ookami to Koushinryou

Spice and Wolf, 狼と香辛料,
OPIS:

Spice and Wolf przedstawia średniowieczną Europę. Fabuła tego anime opiera się na interesach prowadzonych przez Lawrenca Crafta oraz jego towarzyszkę - wilczą boginię Holo przedstawioną jako młoda dziewczyna z wilczymi uszami i ogonem. Znudzona wieloletnią opieką nad wioską, której mieszkańcy o niej zapomnieli, postanawia wrócić w swoje rodzinne strony. Aby to osiągnąć zawiera umowę z kupcem, który w zamian za dowiezienie jej na północ otrzyma jej ochronę i pomoc. Holo bowiem po spożyciu zboża albo ludzkiej krwi potrafi zmienić się w kilkumetrowego wilka.
 

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Holo

Główna

staff
character

Chloe

Drugoplanowa

staff
character

Zheren

Drugoplanowa

staff
character

Arendt, Norah

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Rocky Chack

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Arakawa,Naruhisa

Scenarzysta (Screenplay)

character

Ayakura,Juu

Oryginalne Projekty Postaci

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Akagami no Shirayuki-hime

  avatar

  Przez Elentari, 2015-09-13 20:30:07.

  Choć oczywiście tytuły te różnią się od siebie klimatem i ogólną wymową, łączy je jedno - w obu niesamowicie naturalnie rozwijają się uczucia pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Nie ma tutaj rozkwity płomiennej miłości od pierwszego spotkania, przejawiającej się poprzez rumieńce, a stopowanej przez niedopowiedzenia. Zamiast tego widać wzajemne zrozumienie i po prostu chęć przebywania w pobliżu drogiej dla nas osoby. Spice and Wolf jest oczywiście poważniejsze, lecz Shirayukihime jak na serię shoujo wypada pod tym względem naprawdę bardzo dobrze.

   Warto też zaznaczyć, że w obu przypadkach główne bohaterki nie należą do biednych i słabych kobietek, które potykają się o własne nogi - Horo jest co prawda bardziej charakterna, ale Shirayuki również twardo stąpa po ziemi i zdecydowanie woli działać niż rozczulać się na sobą. W dodatku obie panie są bardzo inteligentne.

  Jeśli zatem w Spice and Wolf spodobał wam się powolny i naturalny rozwój uczucia pomiędzy bohaterami i szukacie czegoś, co pokazywało by w podobny sposób związek między bohaterami, Akagami no Shirayukihime może być propozycją w sam raz dla was (o ile oczywiście nie jesteście całkowicie uczuleni na niektóre motywy znane z romansów shoujo, bo jednak nie jest to tytuł całkowicie od nich wolny).

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Spice and Wolf(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.