Anime: Soul Eater

Soul Eater, ソウルイーター,
OPIS:

Ośrodek Szkolenia Mistrzów Broni Shinigami (Shibusen) ma oficjalnie na celu obronę świata przed złem, lecz prawdziwym celem jest niedopuszczenie do odrodzenia się Kishina, istoty, przez którą świat ogarnia chaos. Uczniowie dobierają się w pary bądź trójki. Jeden lub dwoje są broniami, a drugi/trzeci mistrzem. Razem mają na celu zdobycie 99 tak zwanych „jaj Kishina”, czyli dusz przesiąkniętych złem oraz jedną duszę wiedźmy. Po spełnieniu owych warunków broń staje się "Kosą Śmierci", czyli orężem samego Shinigami - założyciela Shibusen.

Do tejże szkoły uczęszczają gіówni bohaterowie: Maaka Albarn - mistrz kosy, Soul Eater Evans - partner Maaki (kosa), Black☆Star - zabójca, Tsubaki Nakatsukasa - demoniczna broń i partnerka Black☆Stara, Death The Kid - syn samego Shinigamiego oraz Liz i Patty Thompson - bliźniacze pistolety i bronie Kida.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Alcapone

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

T.M.Revolution

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Abingdon Boys School

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Diggy-MO'

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

STANCE PUNKS

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Lotus Juice

Wykonawca Piosenki

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Fairy Tail

  avatar

  Przez mo0nisi44, 2015-02-16 22:37:04.

  W obu tytułach spotykamy się z grupką młodych bohaterów zrzeszonych w określonej grupie. Charakteryzuje ich posiadanie różnych mocy, podobnych choć różniących się w jakimś stopniu, w zależności od bohatera i stylu walki jaki on preferuje.

  Jeden i drugi to typowy shounen, pełen przygód i walk z przeróżnymi rodzajami wrogów. Tu i tu znajdziemy sporą dawkę widowiskowych pojednków i nie małą ilość humoru.

 • Noragami

  avatar

  Przez Aki82, 2016-08-19 19:30:36.

  W obu przypadkach występują postacie, które zmieniają się w jakąś broń. Obydwa anime są również do siebie podobne nie tylko pod kątem postaci, ale także gatunku. W tym anime i w tym występują te same gatunki, czyli nadprzyrodzone, komedia i tak dalej. Polecam wszystkim, którzy lubią takie serie. Może komuś przypadnie do gustu.

  avatar

  Przez , 2016-04-07 18:22:02.

  Anime Noragami jest - moim zdaniem - podobne do Soul Eater, ponieważ obie serie mają gatunki: Akcja, Przygodowe, Komedia i Nadprzyrodzone. Jeżeli oglądałeś/aś jedno z wymienionych anime, to ta druga może Ci się spodobać.

  W obydwu seriach mamy styczność z osobami zamieniającymi się w bronie i tymi, którzy nimi władają. Warto obejrzeć dwie serie, ponieważ tak samo wciągnęły mnie - jak zapewnie innych otaku. Obie mają niebywałe poczucie humoru - szczerze polecam!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Soul Eater(Dyskusje o konkretnych tytułach) gungrave
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.