Anime: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Rainbow, RAINBOW 二舎六房の七人,
OPIS:

W roku 1955 do japońskiego poprawczaka, przypominającego surowe więzienie, trafia razem szóstka młodzieńców oskarżonych o różne przestępstwa. Osadzeni zostają w celi, w której przebywa inny chłopak i już pierwszego dnia sprowokowani wszczynają bójkę. Rozbrojeni przez wcześniej przybyłego więźnia zostają przyłapani przez opiekuna. Ten w ramach "prezentu" z okazji ich świeżego przybycia postanawia nie oddzielać ich w izolatkach, ale pokazać konsekwencje nieodpowiedniego zachowania na starszaku. Przerażeni chłopcy są świadkami nieludzkiego traktowania go przez przełożonego w ramach "kary" za ich wybryk. Będąc pod wrażeniem jego brawurowej odwagi i siły, dzień kończą dzieląc się schowanym wcześniej niedopałkiem papierosa. Odtąd wspólnie przechodzić będą przez piekło, w jakim, z pewnych powodów, przyszło się im znaleźć.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Aritou

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Galneryus

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Coldrain

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Abe,George

Twórca Pierwowzoru

character

Fudeyasu,Kazuyuki

Scenarzysta (Script)

character

Kakizaki,Masasumi

Oryginalne Projekty Postaci

Recenzje

 • user image

  Historie więzienne są jednymi z najstarszych motywów fabularnych w historii kinematografii. Życie w celi, walki więźniów czy ucieczki od lat goszczą na ekranach. Jednak jeśli chodzi o anime, powstało jak dotąd niewiele serii obierających taki kierunek za cel. Czy Rainbow jest rzeczywiście poważnym i godnym przedstawicielem seriali więziennych? 

  Fabuła 9/10

  Mniej więcej do połowy fabuła Rainbow przedstawia niezwykle wysoki poziom. Zwroty akcji, prowadzenie wątków, świetnie wyreżyserowane sceny, które zapadają w pamięć długo po seansie i przyjemna dla ucha narracja sprawiają, że oderwanie się od ekranu staje się najgorszą możliwą wizją przyszłości. Jednak - jak pisałem - do połowy. Później akcja znacznie zwalnia i traci na dynamice, przez co przedstawia o klasę niższy poziom.Wciąż jest świetna, nie tak bardzo jak na początku, ale jednak jest, więc porzucenie serii byłoby błędem.
  Celowo nie przedstawiłem jakiegokolwiek streszczenia fabuły,gdyż uważam, że byłoby to przestępstwo.

   Grafika 8/10

  Tutaj bez zaskoczenia. Każdy fan japońskiej animacji widząc, że za serial odpowiada między innymi studio Madhause zdaje sobie sprawę z tego, że ci ludzie wiedzą jak wykonywać swoją pracę. Lokacje są przyzwoicie przedstawione, projekty postaci świetne, paleta kolorów utrzymuje lekko szarawy odcień, świetnie oddający ciężkie czasy, w których dzieje się akcja. Po prostu świetna robota.

  Muzyka 8/10 

  Muzyka bardzo ładnie podkreśla akcję. Zarówno w dramatycznych, jak i bardziej dynamicznych scenach, zawsze mamy czego posłuchać. Na uwagę zasługuje pompujący adrenalinę opening, który niestety jest również jednym wielkim spoilerem (na szczęście nie dosłownym).

  Postacie 10/10

  Za to ocena u mnie ląduje z automatu. Bohaterowie, jak i antagoniści, nie są szablonami wyciągniętymi z co drugiego anime, a naprawdę ciekawie zarysowanymi (i zagranymi) postaciami. Każdego z bohaterów da się polubić i mu współczuć jak i kibicować. Na dużą uwagę zasługuje sam Sakuragi Rokurota, którego charyzma działa tak samo dobrze na bohaterów serialu, jak i na samego widza.

  Ogólna 10/10 

  Nie kalkuluje się, ale nie musi - to moja subiektywna ocena za całokształt. Rainbow: Nisha Rokubau no Shichinin to porządna, mocna i godna polecenia produkcja, która potrafi świetnie bawić jak i wielu rzeczy nauczyć. Gorąco polecam.

   

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Rainbow(Dyskusje o konkretnych tytułach) otakuJaro
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.