Postać: Yuno Gasai

Nazwisko: Gasai Imie: Yuno Płeć: kobieta
Wiek: 14 Historyczna: nie Wzrost: 159cm
Waga: 49kg
Biografia: Yuno Gasai (我妻 由乃) jest bohaterką anime Mirai Nikki oraz Drugą Użytkowniczką Pamiętnika. Jej pamiętnik nosi nazwę Pamiętnik Yukiteru.
Yuno ma różowe włosy, które związuje sobie gumkami w dwa kucyki z tyłu i dwa mniejsze z przodu za pomocą czerwonych wstążek. Posiada także różowe oczy. Najczęściej ubrana jest w granatową koszulę z wielką, czerwoną kokardą na piersi, plisowaną spódnicę, oraz podkolanówki. Młoda dziewczyna jest bardzo ładna, przez co chłopcy się w niej czasem podkochiwali, lecz ona nie zwracała na nich uwagi.
Gasai jest dwulicowa. Z jednej strony to słodka, uśmiechająca się dziewczyna, która staje się nieśmiała, kiedy Yukiteru jest w pobliżu, a z drugiej - zimna, psychopatyczna maszyna do zabijania. Ucieka do brutalnych czynów, aby chronić ukochanego, a także nie pozwala naruszyć jego godności. To skutecznie sprawia, że stała się yandere. Jednak nie zawsze była szalona. Ciężkie, życiowe doświadczenie niekorzystnie wpłynęły na jej psychikę. Przybrana matka często się nad nią znęcała, zamykała w klatce, kiedy córka była nieposłuszna. Dziewczyna dostawała nawet określoną ilość kalorii. Ostatecznie, dwa lata przed rozpoczęciem Gry, przez przypadek zabiła swoich rodziców zastępczych, ponieważ zamknęła ich w klatce i zapomniała karmić. Stała się smutna i samotna.
Yukiteru stał się powodem życia dla Yuno.
W momencie, kiedy Yukiteru mówi jej, że się kiedyś pobiorą, dziewczyna odzyskuje chęć do życia. Jej obsesja niebezpiecznie rośnie. Jest skłonna użyć przemocy, raniąc tych, którzy mogli go jej odebrać (np. przyjaciele). Martwi się, że on wtedy zapomni o niej i porzuci ją dla nowych znajomych. Z początku, w obawie przed tym, że matka Yukiteru nie zaakceptuje ich związku, bierze ze sobą siekierę, młotek, nóż i inne niebezpieczne narzędzia. Na szczęście jego matka akceptuje Yuno, a ta nie musi jej krzywdzić.
Jej imię pochodzi od rzymskiej bogini Junony (eng. Juno), która była opiekunką życia kobiet, w tym życia seksualnego i macierzyństwa.

Seiyū

character

Murata, Tomosa w Mirai Nikki

nationality.jp

character

Lee, Myeong seon w Mirai Nikki

nationality.ko

Historia: