Postać: Minene Uryuu

Nazwisko: Uryuu Imie: Minene Historyczna: nie
Wzrost: 168cm Waga: 55kg
Biografia: Minene Uryuu (雨流 みねね, Uryū Minene) to jedna z głównych postaci w anime i dziewiąta użytkowniczka Pamiętnika Przyszłości. Posiada Pamiętnik Ucieczki.
Minene to młoda kobieta z fioletowymi włosami i oczami. Później traci lewe oko i nosi opaskę. Często ubrana jest w czarną kurtkę bez rękawów i dżinsy. Przy pierwszym spotkaniu z Nishijimą, zakłada biało-różową sukienkę z czarnymi paskami i falbankami przy kołnierzu. Potem zaczyna ją stale nosić i związywać włosy w dwa duże kucyki. Po stracie oka i ucieczce do opuszczonego budynku, porzuca ona sukienkę i zakłąda kurtkę oraz jeansy. Zaczyna też nosić opaskę na prawe oko, mając także w jego miejscu sztuczne oko. Minene często jest widoczna w stroju pielęgniarki.
Ze względu na śmierć jej rodziców przez wojny religijne na Bliskim Wschodzie, gdy miała osiem lat, Minene była zmuszona prowadzić niebezpieczne życie i robić wszystko, by przetrwać. Z tego powodu przestała wierzyć w Boga i została międzynarodową terrorystką. Ofiarami ataków padały osoby wierzące oraz osoby kościelne, takie jak np.: kardynał Sakurami. Po nieudanych próbach zamachu na niego uciekająca Minene otrzymała Pamiętnik Ucieczki, wchodząc do Gry o Przetrwanie.
W 2 odcinku przybywa do szkoły Yukiteru z zamiarem zabicia go. Rozmieszcza ona bomby w całej szkole i ustawia je na czujniki ruchu zamontowane przy wyjściach. Podczas akcji, która ma na celu zabicie Jedenastego, w wyniku wybuchu bomby traci fragment lewej ręki. Stawia pierwszemu jasny warunek, że jeśli cokolwiek zepsuje, zastrzeli go, ale jednocześnie przyznaje, że go lubi. Podczas tej akcji ginie również Nishijama, który broni kobietę przed strzałami. Minene zostaje postrzelona przez Yukiteru na stołówce. Nie ginie jednak. Chce pomóc Yukkiemu, używając bomby mierzącej jej puls. Siada na podłodze i mówi pod nosem "Wreszcie skończyłam z byciem terrorystką, Nishijima". Następnie widzi małą dziewczynkę, uśmiecha się do niej i zdaje sobie sprawę, że to ona z dziecięcych lat. Tuż przed wysadzeniem bomby do dziewczynki dołączają jej rodzice, a ona mówi "Dziękuję". Następuje eksplozja. Nie daje ona oczekiwanych rezultatów, ponieważ drzwi sejfu pozostają nienaruszone. Deus zabiera ją i przekazuje część swojej mocy oraz wiedzy, ponieważ jest jedną z nielicznych uczestników w grze, którzy gardzą Bogami. Tym samym ją czyni pół-bogiem. Dostaje od niego bardzo ważne zlecenie - chce on, by powstrzymała Murmur i przywróciła grze właściwy kurs.
Minene posiada Pamiętnik Ucieczki, który przepowiada jej, gdzie ma uciec, którą drogą, gdzie ma się chować itp.
Jako długoletnia terrorystka, Minene jest znawczynią wszelkiego rodzaju materiałów wybuchowych, takich jak bomb, granatów, granatów błyskowych, dynamitu itp. Posiada wystarczające umiejętności, by niezauważalnie wypełnić całą szkołę Yukiteru bombami.

Seiyū

character

Aizawa, Mai w Mirai Nikki

nationality.jp

character

Neves, Emily w Mirai Nikki (TV)

nationality.en

character

Choi, Mun Ja w Mirai Nikki

nationality.ko

Historia: