Postać: Kazuma Satou

Nazwisko: Satou Imie: Kazuma Historyczna: nie
Biografia: Kazuma Satou jest głównym bohaterem serii KonoSuba. Po śmierci odrodzil się w świecie fantasy.
Wygląd - Kazuma jest nastolatkiem średniego wzrostu i wagi. Ma krótkie i lekko szpiczaste kasztanowe włosy i niebiesko-zielone oczy (w anime czysto zielone). Jego strój składa się z krótkiego zielonego płaszcza, białej koszuli, niebieskich spodni i brązowych butów.
Osobowość - przed rozpoczęciem nowego życia w świecie fantasy Kazuma był hikikomori - typem osoby, która izoluje się przed innymi i zwykle ma niewielu znajomych. Lubił też grać w gry komputerowe.
Po przybyciu do nowego świata Kazuma stał się bardziej społeczny, a po zostaniu Poszukiwaczem zaczął brać sprawy bardziej na poważnie. Zwykle zachowuje swoje rozmyślenia dla siebie i szybko ocenia innych. Uważa, że członkowie jego drużyny sprawiają więcej kłopotów, niż są warci, jednak głęboko się o nich troszczy.
Kazuma jest również bardzo sarkastyczny i ironiczny, nie uważa też siebie za kogoś wyjątkowego. Bywa bardzo złośliwy, jak Aqua, lubi jednak żartować i droczyć się z innymi. Satou nie lubi narcystycznych indywidualistów, takich jak Mitsurugi, oraz irytuje się, gdy ktoś jest bezużyteczny bądź irytujący, jak Aqua czy Darkness.
Pomimo tego, Kazuma okazał się bardzo opiekuńczy, łagodny i miły. Zachowuje się spokojnie w większości sytuacji i martwi o swoich towarzyszy w niebezpiecznych sytuacjach. Choć często widać jego zdemoralizowanie i leniwe zachowanie, Kazuma okazuje się zdeterminowanym i utalentowanym człowiekiem.
Fabuła - po śmierci Kazuma przenosi się do pośmiertnego świata, gdzie spotyka Aquę. Gdy Bogini wyjaśnia mu swoją sytuację, Kazuma zaczyna przypominać sobie swoją śmierć. Nie jest jednak smutny, z powodu przekonania, iż uratował nieznajomą dziewczynę przed potrąceniem przez ciężarówkę. Jednak Aqua wyjaśnia, że to, co uważał za pędzący pojazd, było tylko wolno jadącym ciągnikiem, a chłopak, ku swojemu rozczarowaniu, umarł z powodu szoku przed śmiertelnym potrąceniem. Bogini drwi z Kazumy, przez co ten staje się zirytowany. Aqua wyjaśnia mu, że ma teraz dwie możliwości - może albo pójść do nieba (co według niej jest bardzo nudną i nieciekawą opcją) albo odrodzić się w świecie fantasy, gdzie będzie miał za zadanie pokonanie panującego tam Króla Diabła. Chłopak wybiera opcję drugą. Następnie Bogini pozwala mu wybrać jedną dowolną rzecz, która ułatwi mu walkę - może to być niesamowicie dobra broń czy też wielce potężna umiejętność. Kazuma, pamiętając żarty Aquy odnośnie do swojej śmierci, postanawia równie pięknie się jej odwdzięczyć - mówi, iż skoro może zabrać ze sobą, cokolwiek tylko chce - wybiera ją samą. Ku zaskoczeniu Bogini pojawia się jej zastępczyni - Eris - która odsyła oboje do innego świata. Tam, skazani na siebie, podejmują się ciężkiego wyzwania, jakim jest pokonanie Króla Diabła.

Seiyū

Historia: