Aktualizacja profilu + achivmenty i topki 2016-07-23 00:41:53

Na wstępie proszę o przeczytanie całości, najważniejsze dla większości funkcje znajdują się na samym końcu, aczkolwiek reszta też powinna być interesująca ^^
 
Nareszcie nadszedł dzień beta testów kolejnego elementu naszego portalu. Wielu z was zapewne zauważyło, iż do tej pory profile na stronie były... bezużyteczne, nie służyły do praktycznie niczego. Z dniem dzisiejszym uległo to zmianie!
 
Dzisiaj wprowadziliśmy wersję beta nowego profilu. Miejcie na uwadze, że jest to jeszcze nieukończona wersja, mogą się więc zdarzać bugi, a niektóre sekcje są po prostu w budowie. Do opisu zakładek profilu przejdę troszeczkę niżej.
Odnośnie do pozostałych zmian, to wprowadziliśmy też nowe topki. Teraz wszystkie topki znajdują się pod ikonką pucharu w menu głównym. Są tam zarówno stare topki (anime i mangi), jak i dwie nowe topka użytkowników (zawierająca topkę użytkowników, moderatorów i topkę ogólną łączoną za wspólną aktywność w danym miesiącu). Mamy do wyboru też miesiące wstecz. Najlepszy z każdego miesiąca otrzymuje rangę użytkownika miesiąca, która zlicza się do achievmentów (których w następnym zdaniu :)).
 

Kolejną topką i nową funkcją jest topka osiągnięć (tzw. achievmentów) prezentująca użytkowników z największą ilością osiągnięć, które od teraz można zdobywać na naszej stronie. (Ten dział jest całkowicie w budowie) Mamy ich już trochę, ale ciągle będą dodawane nowe, można też zgłaszać swoje pomysły. Osiągnięcia podzielone są na kilka kategorii: anime i manga bazujące na twojej liście anime i mang, sklepik bazująca na ilości zdobytych punktów oraz zakupach w naszym sklepiku za owe punkty, oraz portal gdzie znajdują się osiągnięcia jak np. użytkownik miesiąca, czy osiągnięcia bazujące na dodawaniu nowych materiałów do strony, np. pisaniu recenzji.
Pomysły na nowe achievmenty, jak również błędy (chociażby literówki, lub braki opisów/obrazków) można zgłaszać w tym temacie.
 
Wracając do profilu, wzorowaliśmy się na największych :)
Wiemy, że początkowo można się pogubić, zakamarków jest sporo, ale zapewne niebawem wszystko ogarniecie.
 
Strona główna profilu została całkowicie przebudowana. Statystyki oglądania i czytania dodatkowo zostały zwizualizowane paskiem. W końcu też naprawiliśmy sekcję "ulubione". Na początek dodaliśmy postacie i bohaterów. W podsumowaniu są tylko najważniejsze pozycje. Pełna lista ma swoją zakładkę, Jest także ich edycja. Możecie teraz zedytować ich kolejność po prostu przeciągając je na liście. Uprzedzając pytania: tak wiem, że daną postać osobę można lubić za inną produkcję, dlatego w opisie pokazujemy tytuł, który jest przez was ulubiony (a przynajmniej macie go na liście).
Od jakiegoś czasu można pisać komentarze w profilach. Tylko nie szalejcie, bo właściciel profilu może usunąć / poprawić wasz komentarz.
Dużo więcej zmian jest w lewej kolumnie. W końcu aktualizują się nam rangi z tymi posiadanymi na forum, widzimy swoich znajomych, a po wejściu na profil innej osoby widać zbieżność gustu :). A po kliknięciu w pasek zbieżności gustów otrzymacie listę współdzielonych tytułów. Czy ktoś klikał w ten link? Czy każdy popędził sprawdzać swój profil? Bo jest taka mała niespodzianka: Jeżeli porównujecie profile 2 osób, a żadna z nich nie jest wami, to w gratisie otrzymacie info, czy macie tą pozycję na swojej liście i jaką ocenę wystawiliście.
Druga zakładka, to zdobyte osiągnięcia i antyosiągnięcia osoby której profil oglądanie. Domyślnie wyświetlane są te najwyższe, możecie wyświetlić też osiągnięcia niższych poziomów klikając na "Pokaż" u samej góry tej zakładki. Planujemy rozdzielenie achievmentów na wyżej wspomniane grupy aby było je łatwiej przeglądać.
 
Kolejną zakładką są oceny. Tutaj możemy sprawdzić rozkład ocen użytkownika. Jest to zarazem część rozszerzonych statystyk, które budujemy. Pamiętajcie, że mamy tutaj filtry. Domyślnie pokazujemy ocenę ogólną w anime, ale nie ma problemu, aby pokazać mangi, czy anime i mangi łącznie. Do wyboru jest także rodzaj oceny, czy też data wystawienia oceny. Kolejne filtry są w planach. I jeżeli macie pomysł na filtr - przedstawcie go, prawdopodobnie go zrobimy.
Wynikiem będą 3 grafy: Rozkład ocen, Oceny, a poświęcony czas na tytuły z daną oceną, oraz Oceny, a liczba epizodów/rozdziałów, wraz ze średnią ocen w tych przedziałach.
Ostatnią zakładką w tej sekcji jest lista ulubionych tagów. Możemy tutaj sprawdzić, które tagi dany użytkownik najbardziej lubi. I tak jak w poprzednim przypadku możecie rozwinąć filtry, które pozwolą wam pokazać dokładniejsze opcje dla pozostałych tagów, dat premiery itd.

 
Skończyliśmy zakładkę Profil, a to jest dobry moment, aby się zapytać: Gdzie są linki do edycji profilu, avatara itd? Ano, ukryte zostały pod ikoną edycji wyświetlaną tylko właścicielom profilu. Pod kryją się informacje o twoim koncie, ustawienia portalu, oraz opcje związane z kontem na naszej stronie. Nie ma tu zbyt wiele do opisywania, sprawdź je po prostu abyś wiedział gdzie też ukryte są nowe opcje. Jedyne o czym chciałbym wspomnieć to Średni czas czytania. Możecie tutaj wpisać ile w minutach zajmuje wam średnio przeczytanie rozdziału mangi i nowelki. Jest to ważne dla statystyk czasu czytania. Miejcie na uwadze, że jeżeli ustawicie sobie mega długi czas, tylko dla statystyk, będzie to widoczne dla innych użytkowników ;) tak samo z szybkim. W zasadzie każdy czas czytania inny niż przyjęty domyślnie.
 
Następną zakładką główną jest Twórczość. Mamy tutaj linki do starych dobrych list z rekomendacjami i recenzjami napisanymi przez naszą osobę. Poza tym nic tutaj się nie zmieniło.
 
Zakładka "Aktywność" zawiera natomiast wasze komentarze w newsach, komentarze w profilach użytkowników oraz wasze posty. Czym są posty? Posty, to wpisy na naszym forum. Prawdopodobnie skrócona wersja pojawi się również na waszej stronie głównej profilu, abyście mieli szybki i łatwy dostęp do ostatnio poruszanych tematów.
 
Kolejną zakładka jest historia. Mamy tutaj wszelaki historie związane z twoim profilem, zakupami, listami etc. Dział jeszcze w budowie co dobitnie oznajmi wam programująca na rzecz strony Chii :)
 
Ostatnią, ale nie najgorszą zakładka są "Listy" i tutaj znajdują się linki do waszych list anime i mangi, ulubionych, listy wielokrotnie oglądanych anime i wielokrotnie czytanych mang... Ale to nie wszystko!
Tylko w waszym profilu pojawiły się tutaj dwa bardzo przydatne narzędzia dla ludzi czytających mangi/oglądających anime. Mówię o listach Do obejrzenia i Do przeczytania.
Czym są te listy? Są to ulepszone wersje tego co oferował pasek dolny. Listy te poinformują cię, jeżeli będą dostępne linki do nowych mang, lub filmy do anime, które oglądasz. Działają one w 2 trybach. Pierwszy, to pełna lista do obejrzenia/przeczytania niezależna od ustawień paska. W założeniach ma pokazywać, które tytuły masz np. w zakończonych, a są tam jeszcze niedokończone odcinki / rozdziały. I pominięte filery :P. Drugi tryb, to taki pasek, tylko zajmujący więcej miejsca :D. Wystarczy zapisać Ustawienia listy / filtry.  Jeżeli chomikujesz "serie planowane" jak szalony, radziłbym wyłączyć tą sekcję :).
Na liście jest obrazek serii, listę dostępnych epizodów wraz z linkami, oceny serii, rozwijany opis oraz możliwość ustawienia naszej oceny (po kliknięciu na którąkolwiek z ocen).
Jest to opcja bardzo przydatna, dla przykładu nie musicie wchodzić codziennie na centrum-mangi.pl, wystarczy, że będziesz miał tytuł w czytanych i gdy tylko pojawi się na centrum, ty dostaniesz u nas na liście link do charteru. Podobnie działa to w przypadku anime, tyle że tutaj bierze pod uwagę playery na naszej stronie. W ustawieniach możecie ustawić czy czytacie/oglądacie tylko po polsku, czy również po angielsku. Jeżeli tak, to otrzymacie więcej wyników.
 

~laudemort.
Ostatnio zmodyfikowane 2016-07-23 16:22:22 przez laudemort.
Brak uprawnień do dodania komentarzy.
Zaloguj się, lub dopytaj admina, czemu nie możesz dodawać komentarzy.
 • Mateo_1987avatar
  • Użytkownik

  Mateo_1987 2016-10-10 12:36:07

  Niech się strona rozwija. Dobra robota :)

 • Akiotoavatar
  • Użytkownik

  Akioto 2016-08-08 12:49:07

  Świetnie. Kawał dobrej roboty. :)

 • laudemortavatar
  • Wieśniak

  laudemort 2016-08-02 00:58:48

  Avanero owszem i ameryki nie odkryłeś, jest o tym słowo w tekście, tylko gdybyś nie zauważył, to wprowadziliśmy więcej niż to co ma mal, a będzie tego jeszcze więcej, swoją drogą czy tak bardzo nie pasowało ci jak mal wprowadzał zmiany (ostatnie te spore) które najpierw były u nas? czy to coś znaczy, czy coś było z tym nietenteges?
  Czerpiemy inspiracje z innych stron i uzupełniamy o nasze rozwiązania, inne strony czerpią inspiracje z naszej itd. tak to się rozwija.
  W czym przeszkadza ci, że Polacy na naszej stronie mogą sobie używać tego wszystkiego co oferują niepolskie strony tylko po polsku i z naszymi dodatkami? Co cię w tym boli, że jest w jednym miejscu? że strona się rozwija, czerpie najlepsze rozwiązania z innych i dodaje swoje? że co chwile dajemy użytkownikom nowe możliwości?
  Ja nie widzę w tym nic złego i wątpię, żeby nasi użytkownicy widzieli, przecież nikogo nie zmuszamy aby korzystał z tych funkcji, nie każemy za nie płacić, nie dodajemy nowych reklam (ba zmniejszyliśmy ostatnio i pewnie jeszcze zmniejszymy w przyszłości).

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Moja lista anime

 • Avanero no avatar
  • Użytkownik

  Avanero 2016-07-29 13:53:03

  Świetnie, myanimelist i MALgraph w jednym i do tego po polsku. Czy naprawdę trzeba było kopiować te strony 1:1. No cóż może dla ludzi nierozumiejących PODSTAW angielskiego jak najbardziej. Nie pozdrawiam.

 • Nikusiayavatar
  • Użytkownik

  Nikusiay 2016-07-26 01:35:53

  Wygląda świetnie :D

 • Caroline567avatar
  • Użytkownik

  Caroline567 2016-07-25 11:06:15

  Dobry pomysł, listy i statystyki są teraz bardziej przejrzyste i urozmaicone . Zmiana na + :)

 • dvineavatar
  • Użytkownik

  dvine 2016-07-24 21:18:03

  laudemort dzięki za odpowiedź, wszystko jasne :D

 • laudemortavatar
  • Wieśniak

  laudemort 2016-07-24 06:50:10 Ostatnia modyfikacja: laudemort (2016-07-24 06:51:33)

  dvine to nie błąd, a takie rodzaj zabezpieczenia, mieliśmy sporo przypadków swego czasu robienia kont reklamowych, wiesz multum kont, które miały linki do innych stron, nieraz nawet porno etc. kasowanie ich nam się "znudziło" i została dodana do sklepiku opcja wykupienia linków, kosztuje 10 shindenowych punktów(te same, na podstawie których jest liczona topka userów), czytaj tyle co nic, zgłaszając niedziałające playery powinno się mieć więcej, nie wspominając, ze wystarczy dodać np. 2 obrazki na stronę, czy napisać jakiś tekst, opis, news, rekomendację i już ma się sporo więcej. Dzięki temu mamy spokój z tego typu reklamami, wiadomo bot dodający taki badziew, czy nawet osoba nie doda niczego na stronę ani nie będzie raportowała playerów bo nawet z niej nie korzysta a tylko chciała wykorzystać linkując jakiś syf
  Ogólnie znajduje się to tutaj:
  kliknij mnie

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Moja lista anime

 • dvineavatar
  • Użytkownik

  dvine 2016-07-23 22:36:51 Ostatnia modyfikacja: dvine (2016-07-23 22:49:10)

  Siedzę, przeglądam sobie. No kurde, kawał dobrej roboty. :) Gratki!
  EDIT:
  Nie wiem czy to wina aktualizacji Shinden'a, ale mam pytanie. Właśnie przy edycji profilu dostałam informacje, że nie mogę dodawać linków do profilu, bo nie mam uprawnień. O co kaman? :D

 • CBooLavatar
  • Użytkownik

  CBooL 2016-07-23 20:22:57

  szacun :D naprawde swietnie to wyglada i jest bardziej przejrzyste :D pomijajac fakt ze nie do konca wszystko chodzi tak jak powinno ale jak dzisiaj aktualka weszla to mozna to wybaczyc byleby zbyt dlugo nie zajelo wam usuniecie usterek :D
  pozdro

 • Czebouavatar
  • Opiekacz do płodów

  Czebou 2016-07-23 11:59:06

  Zgłaszać literówki, hm... Nie wiem, czy gdzieś było to na stronie, aczkolwiek kilkukrotnie w artykule napisałeś "achivement" zamiast "achievement" - mały błąd, ale skoro można go wskazać... : )

  "Droga Mleczna to zwykły ściek, po którym czasem pływają jakieś trupy!" - Itoshiki Nozomu

 • Conquestavatar
  • Użytkownik

  Conquest 2016-07-23 06:28:55

  Wkradła się literówka. W guziku na profilu jest "Ddodaj do przyjaciół".

 • allgreenavatar
  • Użytkownik

  allgreen 2016-07-23 04:08:02

  Good work :D Bardzo fajnie się to prezentuje, szczególnie "Listy". Zobaczymy jak będzie w użytkowaniu.