Shindenowskie Oscary 2016 - eliminacje 2017-01-03 19:01:38

Rok 2016 już za nami, a wraz z nim mnóstwo mniej lub bardziej udanych serii anime. Czas zatem tradycyjnie rozstrzygnąć, które z nich najlepiej zapadły wam w pamięć. I standardowo zaczynamy od przeprowadzenia eliminacji.
W tym roku postanowiliśmy dodać nową kategorię dla "Anime z krótkimi odcinkami" - dotyczy ona serii, w których odcinki były nie dłuższe niż 15 minut (czyli nieco więcej, niż połowa standardowej długości). Takie anime do tej pory nie miały szans na wybicie się wśród "pełnometrażowych" produkcji, a znaleźć wśród nich można naprawdę ciekawe tytuły. Mamy nadzieję, że nowa kategoria przypadnie wam do gustu.^^
Zwiększyliśmy też liczbę typów dla opening i endingu do 5 - już kilka razy pojawiały się sugestie na ten temat, więc... spróbujemy jak to wyjdzie.^^
Przechodząc więc do rzeczy...Kategorie, w których można będzie głosować:
1. Najlepsze anime
2. Porażka roku (tytuły, które uważacie za najgorsze/najbardziej rozczarowujące)
3. Produkcja z najlepszą/najładniejsza/najbardziej oryginalną grafiką
4. Produkcja z najlepszą/najładniejszą/najbardziej oryginalną ścieżką dźwiękową (Osoby oceniające tę kategorię wyłącznie na podstawie openingów i endingów proszę o wstrzymanie się tutaj od głosu i oddanie go punkt niżej.)
5a. Najlepszy opening (oceniane za całokształt – stronę graficzną i muzyczną)
5b. Najlepszy ending (jak wyżej)
6. Najlepszy bohater
7. Najlepsza bohaterka

8. Najlepsza para (tak jest, w sensie romantycznym; pary homoseksualne będą brane pod uwagę tylko wtedy, jeśli pochodzą z odpowiedniej gatunkowo serii, nie zaś są wymysłem widzów)
9. Najzabawniejszy tytuł
10. Najbardziej wzruszający tytuł
11. Maskotka roku
(Wszelkiego rodzaju "nieludzcy" bohaterowie – zwierzaki, kosmici, roboty i innej maści dziwne stworzenia niepodobne do człowieka tj. istoty nie pasujące do kategorii 6 i 7.)
12. Anime z krótkimi odcinkami (serie, których odcinki liczą nie więcej, niż 15 minut).
W czasie ogłaszania wyników eliminacji, w celu wypromowania dobrych serii oraz dla zabawy, ekipa forum ogłosi również kandydatów do dwóch specjalnych nagród (tak jak w zeszłym roku), na których będzie można głosować w finale:
12. Najlepsza seria krótkometrażowa (krótkie anime niezwiązane z serią TV – jedno- lub kilkuodcinkowe, najczęściej kilkuminutowe – które z racji formy emisji często przechodzi bez większego echa i o którym nikt nie pamięta, a jest szczególnie warte uwagi)
13. Niedocenione anime warte uwagi (tytuł według wielu doświadczonych fanów anime interesujący i warty obejrzenia, a niecieszący się wystarczającą popularnością, aby zaistnieć w tych wyborach)

Zasady głosowania w eliminacjach:

 • Eliminacje odbywają się od 03.01.2017 do 21.01.2017 (do wieczora) – po tym czasie wątek zostanie zamknięty.
 • W eliminacjach głosuje się poprzez oddanie ważnych głosów w dowolnej ilości kategorii (można skorzystać z zamieszczonego niżej szablonu).
 • Oddawać głosy można tylko na anime z zamieszczonej w następnym poście listy tegorocznych kandydatów. Z plebiscytu zostały wykluczone anime, których emisja nie zakończy się przed końcem eliminacji, takie, których emisja trwała ponad 2 lata (tj. zakończone w roku 2016, ale które początek miały wcześniej niż 1 stycznia 2015 roku), a także te praktycznie nieznane poza Japonią lub przeznaczone dla najmłodszych. Jeśli jednak wiesz, że jakiegoś z twoich kandydatów nie ma liście, a skończy się jeszcze przed zakończeniem eliminacji, to możesz go wypisać z podaniem linku do odpowiedniego źródła (np. MALa). Z racji tego, że w ostatnim głosowaniu (analogicznie do tegorocznego) nie było możliwości oddania głosu na niezakończone anime, zostały one dodane do listy z tego roku.
 • W kategoriach: 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12 można wybrać maksymalnie 3 typy, natomiast w kategoriach: 1, 5a, 5b, 6, 7 można oddać głos na maksymalnie 5 typów. Na tym etapie wystarczy napisać post z wypisanymi tytułami swoich kandydatów, oczywiście wraz z odpowiednią kategorią. W przypadku openingów/endingów podajemy tytuł (pomocą służą strony internetowe o anime, jak MAL, ANN i inne) i anime, z którego pochodzi. Podobnie z bohaterami – imię i tytuł anime.
 • Nieważny jest głos, w którym podane zostanie anime nieuprawnione do głosowania, albo w którejś kategorii przekroczony zostanie limit podanych typów. W pierwszym przypadku rozpatrzymy głos tak, jak gdyby w miejscu nieuprawnionego anime został oddany pusty głos, a w drugim przypadku nie będziemy brali pod uwagę głosów oddanych w całej takiej kategorii.
 • W związku z niedawnymi zmianami na forum nie ma możliwości późniejszej edycji raz napisanego postu (znika ona mniej więcej po upływie doby), prosimy więc o wzięcie tego pod uwagę podczas wypisywania swoich typów.


Po zliczeniu głosów z eliminacji nastąpią finały we wszystkich tegorocznych kategoriach. Głosowanie w nich zostanie przeprowadzone już w formie ankiet (postaramy się otworzyć tematy jeszcze 22.01.2017), które potrwają do 05.02.2017.

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

~Elentari.
Ostatnio zmodyfikowane 2017-01-04 00:37:08 przez Elentari.
Brak uprawnień do dodania komentarzy.
Zaloguj się, lub dopytaj admina, czemu nie możesz dodawać komentarzy.
 • kundzio51avatar
  • Użytkownik

  kundzio51 2017-01-30 21:34:33

  Skądy braliscie te anime ?

  W dobrych anime najgorsze jest to że kiedyś sie kończą

 • Jakubixavatar
  • Użytkownik

  Jakubix 2017-01-21 23:43:25

  Dosyć ciekawy pomysł :P

  3d women are not important

 • Normadus no avatar
  • Użytkownik

  Normadus 2017-01-08 19:42:39

  A ja się pytam czemu nie uwzględniono filmów anime ??
  Chociażby kimi no na wa
  Spokojnie by pasowało do 3-4 kategorii ;)

 • czedar no avatar
  • Użytkownik

  czedar 2017-01-07 22:09:20

  Shokugeki no souma (czy jakoś tak)

 • SheIsMySinavatar
  • Użytkownik

  SheIsMySin 2017-01-07 22:07:23

  Może tak trochę z innej beczki :P ale z jakiego anime pochodzą postacie na plakacie ?

 • czedar no avatar
  • Użytkownik

  czedar 2017-01-07 21:49:42

  @czebou
  aha

 • Czebouavatar
  • Opiekacz do płodów

  Czebou 2017-01-05 16:08:32

  @czedar
  Naprawdę nie wiem, czy twój komentarz to jakiś wysublimowany sarkastyczny żart, którego nie łapię, czy ty tak na serio...
  Jakim niby cudem? Leciało w ciągu ostatnich czterech sezonów SAO? Nie, zatem każdy oddany na nie głos i tak byłby nieważny.
  Poza tym najprawdopodobniej użytkownicy forum zjedliby cię, gdybyś postulował o coś takiego. Pamiętam jak dziś (aż się łezka w oku kręci), jak forumowi wyjadacze "ganiali" fanów SAO. Wspomnień czar...

  "Droga Mleczna to zwykły ściek, po którym czasem pływają jakieś trupy!" - Itoshiki Nozomu

 • czedar no avatar
  • Użytkownik

  czedar 2017-01-03 21:36:57

  Co do tej pary to pewnie wygra kirito i asuna z sao

 • Elentariavatar
  • Moe Moe Kyun

  Elentari 2017-01-03 20:31:08

  @lokastaa
  Cóż... tak się składa, że kwestia faktycznej relacji między Yurim a Victorem niestety nie doczekała się jawnego potwierdzenia w anime. Nie wnikam, co autorka chciała tam zawrzeć, ale na pewno nie udało jej się przedstawić "czystej, romantycznej relacji" (nawet rzeczony pocałunek tak naprawdę się nie pojawia - abstrahując już od tego, że z fizycznego punktu widzenia nie był możliwy w takim pędzie, skoro sekundę późnej tylko się ściskali, zwyczajnie nie został pokazany). Niestety, ale nie jest to oficjalnie potwierdzona para i nie będzie można na nią zagłosować.
  Inna sprawa - nie wiem dlaczego ludzie tak usilnie próbują tu operować pojęciem yaoi, ale pragnę zauważyć, że koło yaoi to nawet nie stało, bo ten gatunek opiera się na scenach seksu. To tak, jakby mylić ecchi z hentaiem.

 • lokastaa no avatar
  • Użytkownik

  lokastaa 2017-01-03 20:17:43

  Mam jedno, nurtujące mnie pytanie odnośnie punktu 8. Najlepsza para (tak jest, w sensie romantycznym; pary homoseksualne będą brane pod uwagę tylko wtedy, jeśli pochodzą z odpowiedniej gatunkowo serii, nie zaś są wymysłem widzów). Wychodzi na to, że nie mogę zagłosować na anime Yuri!!! On Ice, ponieważ nie jest otagowane jako yaoi/shounen-ai. Jednak w tym anime jest jedna, oficjalna para homoseksualna, Victor i Yuuri. Anime nie dostało od autorów tagu, ponieważ, jak przyznała autorka, relacja Victora i Yuuriego nijak ma się do relacji bohaterów anime z gatunku yaoi, a sama fabuła z założenia miała się opierać na łyżwiarstwie figurowym. Relacja głównych bohaterów jest czysta, romantyczna, realna. Nie ma tam podziałów na "role", jak w przypadku wcześniej wymienionego gatunku. Jednak faktem jest, że w Yuri!!! On Ice jest oficjalna, homoseksualna para. Doszło także między nimi do pocałunku. Czy jest więc możliwość zagłosowania na to anime, mimo braku tagu yaoi/shounen-ai?