Anime: Robotics;Notes

Robotics;Notes, ロボティクス・ノーツ,
OPIS:

Akcja serii rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a dokładniej roku 2019, w tych czasach bardzo rozpowszechniło się urządzenie nazwane "PokeCom", które wraz z oprogramowaniem "PhoneDroid OS" pozwala ludziom "żyć" w Rzeczywistości rozszerzonej (świecie będącym połączeniem świata realnego, ze światem generowanym komputerowo, lub po prostu rzeczywistością wirtualną).
Bohaterem serii jest Kaito Yashio, członek klubu robotyki na uczelni "Chuuoutanegashima". Niestety z powodu braku członków, klub może zostać rozwiązany. Bohatera interesują jednak jedynie gry, w których walczą roboty i nawet w takiej sytuacji nie zamierza niczego robić. Natomiast drugi i zarazem ostatni członek klubu, a jednocześnie jego szef Akiho Senomiya, próbuje zbudować wielkiego robota i nie zamierza pozwolić, żeby klub został zamknięty.

Gatunki:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Maguyan

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Nitro+

Twórca Pierwowzoru

character

fumika

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

5pb.

Twórca Pierwowzoru

character

Zwei

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • RideBack

  avatar

  Przez Paranoik, 2016-08-18 20:43:39.

  Oba anime dzieją się w niedalekiej przyszłości, a bohaterami są uczniowie. Uczniowie, których łączy pasja do potężnych mechanicznych urządzeń. W obu występują wątki spisków i tajemnic, a także zdolności bohaterów do owych robotów.

  Jeśli spodobało Ci się jedno z tych anime, samą treścią powinno spodobać Ci się także drugie.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Robotics;Notes(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Robotics;Notes w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • wsgame avatar Użytkownik forum
  2014-07-27 05:37:15 #364471
  wsgame pisze:
  Ten 16 odcinek to jakaś kpina czy coś ?
  Spoiler: owa opinia o kpinie
  On jest debilem czy co ?? Jak by nie mógł jej na bok przewrócić,konstrukcja wskazywała,że nie obraca nogą i nie było takich scen.a poza tym wątpię by wypuścili bez awaryjnego ręcznego wyłącznika,ponieważ to są normy
  bezpieczeństwa... Na to wygląda że koniecznie musieli ją zabić i reszta na 2 plan poszła
 • CiemnoCzarny avatar Użytkownik forum
  2014-06-30 14:28:58 #358290
  CiemnoCzarny pisze:
  Chciałbym się tu poważnie rozpisać i dużo dokładniej przedstawić swoją opinie, zapewne o prostu mi się nie będzie chciało. Każdy ma tu różną skalę oceniania i inne kryteria, zacznę od tego, że u mnie "Robotics;Notes" zdobyło 9/10, przy czym 10/10 ma taki przykładowy "Steins'Gate" w którego cieniu rzekomo stoi owe anime a 1/10 (jedyne tak słabe anime jakie znalazłem) ma Pupa. "Przecież "Robotics;Notes" jest słab, powie to każdy. Jak to się stało, że je tak oceniłeś". No to jedziemy z tym koksem
  1. Fabuła 8/10
  <Lenistwo_jeszcze się tym zajmę>
  2. Świat Przedstawiony 9/10
  <Lenistwo_jeszcze się tym zajmę>
  3. Postacie 10/10
  Produkcje z tego uniwersum mają w sobie coś wspaniałego jeśli chodzi o eksperymentowanie z nowymi niebanalnymi postaciami. Trudno jest mi to określić słowami, ale po prostu nie da się ostatecznie nie polubić każdej z nich, co nie byłoby dziwne jeśli nie wspomne o tym, że każda z nich jest inna... I nie mam tu na myśli ich różnic jedynie na tle całego anime, ale również zważywszy na wszystkie tytuły wprowadzone ever (a przynajmniej te ktore widziałem ja). Po prostu patrzysz na nie z lekkim niedowierzaniem i myślisz sobie: "Tego jeszcze nie było... ale wyszło im to świetnie". To własnie z tego powodu wczuwasz się w każdą z nich. Tak jak wspomniałem nie chce tu wstawiać spoilerów, dlatego po prostu zwieńczę to słowem: "majstersztyk!" I pozwolę się wam cieszyć nimi podczas oglądania serialu, a nie czytania jakiejś kulawej recenzji. Minusem jednak jest to, że 22 odcinków nie jest w stanie wystarczająco zgłębić każdej z tych postaci.
  4. Oprawa Artystyczna 9/10 (Muzyka 9,5/10, Kreska 8/10)
  No jest to taki standard moim zdaniem jeśli chodzi o dobrze wykonane anime, nie zachwyca ale ogląda się to bardzo przyjemnie stąd włąsnie 8... NIe zrozumcie mnie źle, bo wszystko jest na bardzo dobrym poziomie co warunkowane jest godziwym budżetem, ale jeśli dałbym dychę to obraziłbym takie projekty jak "5 Centimeters per second" (FIlm polecam ze względu na przewyborną kreskę, ale cała reszta w nim jest beznadziejna... mowie tak bo nie należę do grupy docelowej tego filmu). Co do Muzyki to określam to na podstawie czy po wysłuchaniu przykładowego oppeningu 20 razy czasem nie zaczyna mnie on męczyć... Mimo, że drugi oppening nie przypadł mi do gustu to i tak jestem świadom tego, że słuchałem gorszych rzeczy... a przyznaje się, że żadnego z pozostałych utworów ani razu nie przewinąłem. No wręcz bajeczna ścieżka dźwiękowa, dobrana wspaniale do każdej chwili. A głosy postaci świetnie pasują do ich charakterów tudzież wyglądu.
  Warto w trakcie aniem zwrócić uwagę na nawiązania do Steins;Gate'a... A jedno z nich było nawet kluczowe dla fabuły :P
  Jakby ktoś nie wychwycił wszystkiego to trzymajcie cytat z wiki
  Spoiler: Nawiązania
  According to the first episode, Robotics;Notes takes place in the 1.048596% divergence, "The Steins Gate".
  Episode 8 shows the return of Nae Tennouji, now working for JAXA .
  Episode 9 shows that Kai is seen browsing posts made by DaSH and KuriGohanandKamehameha, who are Daru and Kurisu, respectively.
  According to Frau Kojirou in episode 11, hacking into IROU is as impossible as hacking into SERN and stealing their files.
  Episode 19 has multiple references to Steins;Gate, such as Nae's codename being "S_Braun", and SERN providing black hole warheads to the Committee of 300.
  Episode 22 ends with the death of the main antagonist. His death is carried out by an AR Missile, officially named "ARmissile Final EDITION ver. 2.15", hinting that Daru may have been the one to develop the virtual weapon.

  Scalam by Ura
 • Aikon51 avatar Użytkownik
  2014-06-07 08:37:11 #354382
  Aikon51 pisze:
  Fajne anime, chociaż końcówka mogła by być lepsza. Ta tajemnica w tle dodawała klimatu no i pomysł na Pokecomy mi sie spodobał. Jeśli chodzi o nawiązanie do Stein:gate to tylko postać Tennouji Nae, chyba że coś jeszcze przegapiłem. Szczególnie podobały mi sie odcinki 14 i 16. Plusem jest też dobra ścieżka dźwiękowa.
 • Czebou avatar Opiekacz do płodów
  2014-05-05 21:24:51 #349720
  Czebou pisze:
  Naprawdę ciekawa seria. Może nie jestem zbyt wymagający w stosunku do tego, co oglądam, ale w tym wypadku naprawdę nie rozumiem rozczarowań innych osób.
  Serii do majstersztyka na pewno sporo brakuje (w szczególności paru odcinków, albo chociaż ovy, bo całość można obejrzeć w jeden dzień, ewentualnie zabierając jeszcze godzinę dnia poprzedniego, jak miało to miejsce u mnie), ale jest to naprawdę porządnie wykonany serial. Kreska jest cudowna, animacje płynne, wizja przyszłości moim skromnym zdaniem najlepiej odwzorowana jeśli chodzi o jakiekolwiek sci-fi (co prawda sięga jedynie dziesięć lat do przodu, ale nawet jeśli mowa o takim krótkim czasie, niektórych pociągają wodze fantazji). Sama muzyka była cudowna; gdy usłyszałem pierwszy opening, od razu wiedziałem, że zakocham się w tej serii.
  Samej fabule poświęcę oddzielny akapit. Krótko mówiąc: nie urywa jaj, jeśli mowa o akcji, ale jeśli komuś nie potrzeba do szczęścia milionów wystrzelonych pocisków, litrów przelanej krwi, potu, łez czy różnej maści płynów ustrojowych, ma szanse odnaleźć się w tym serialu. Akcja bywa czasami zbyt zawiła, by się połapać, czasem powiewa nudą, ale z drugiej strony całość ogląda się bardzo przyjemnie. No i widać też powiązania z innymi seriami z średniczkiem ("Te oczy, czyje one są?").
  Skoro o tych seriach mowa: nie jestem pewien, jak sklasyfikować to anime - co prawda chwila minęła, od kiedy oglądałem Steins;Gate, ale dosłownie parę dni temu powtórzyłem Chaos;Head i widać, o ile lepsza jest Robotics;Notes od powyższej. Z samym Steins;Gate stawiam to mniej-więcej na równi (nie biorę pod uwagę faktu, iż człowiek zwykle zapamiętuje wspomnienia lepsze, niż były naprawdę).
  No i trzeba wziąć pod uwagę fakt najpiękniej ukazanego pocałunku, jaki kiedykolwiek widziałem w anime:
  Spoiler: SPOILER
  i60.tinypic.com/o6z0br.jpg

  Na koniec napiszę, że strasznie mi żal, że o produkcji dowiaduję się dopiero teraz. O tym serialu powinno być trochę głośniej, bo jest naprawdę dobry.
 • Ressin avatar Użytkownik forum
  2013-08-02 23:52:41 #295495
  Ressin pisze:
  Jak dla mnie słabe anime, pierwsze 3-4odc. jeszcze całkiem całkiem, potem wszystko było nudne i działo się bez jakiejś większej przyczyny.
  Spoiler: SPOILER
  Miedzy innymi: Airi, która pojawia się bez żadnego logicznego powodu, do tego przez coś w rodzaju PSP można nią przełączyć w "Tryb siostry gąsienicy" - Tu kolejne wtf?, w szczególności do nazwy. Też ten spadający metropol, bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, po prostu Airi tak powiedziała to będzie spadać :d Śmieszne też było to, że po 2 latach pracy ten robot nawet nie umiał się poruszać, a w hmm.. godzinę? całkowicie go naprawiono.

  Praktycznie coś zaczęło się dziać w może 17odc. W wielu momentach po prostu tego anime nie ogarnąłem, strasznie zawiłe to było i chyba ktoś na chama chciał zrobić coś oryginalnego. Właściwie jedyną postacią jaką polubiłem była Frau. Do kreski nie mam co się przyczepić, reszta już taka sobie. Anime oceniam na 5/10 i polecam, ale tylko znudzonym osobom :D
 • Pyon avatar Użytkownik forum
  2013-06-18 23:52:12 #284207
  Pyon pisze:
  Anime, które od samego początku było skazane na stanie w cieniu Steins;Gate - w końcu trudno nie przywołać tego anime gdy mówimy o Robotics;Notes. Jednak bez porównywania - dobrze zrobione anime. Z jednej strony mamy perypetie członków klubu robotyki, w którym może nie wszyscy wykazują tak energiczne działanie jak jego liderka, z drugiej strony tajemnica, jakieś dziwne raporty, zagadkowy program. Twórcy sprawnie połączyli te dwa wątki, jednak w miarę upływu kolejnych odcinków brakowało czegoś, napięcie narastało i ostatecznie nie było takiego punktu kulminacyjnego, momentu gdzie można byłoby powiedzieć "wow, to jest to". Graficznie anime wypada dobrze, muzycznie zdecydowanie większą uwagę zwraca drugi opening, choć pierwszy też niczego sobie. Ostatecznie dostajemy dosyć przeciętne anime, które trudno powiedzieć czy przez chwilę poważnie próbowało wybić się ponad poziom.
  Do polecenia fanom zarówno szkolnych klimatów, jak i lubiących tajemnice i dreszczyk emocji. Nie należy jednak podchodzić do tytułu ze zbyt dużymi oczekiwaniami (szczególnie mając w pamięci steins;gate).
  ~???
 • Urizithar avatar Użytkownik
  2013-05-21 14:59:35 #279082
  Urizithar pisze:
  Z jednej strony nie chcę porównywać tego do Steins;Gate, z drugiej jakieś porównanie samo się nasuwa, skoro nawet twórcy umieszczają tu masę drobnych nawiązań do swoich poprzednich produkcji, więc ujmę to trochę inaczej: To było dobrze skonstruowane anime, ale zdecydowanie zabrakło w nim szczypty jakiegoś geniuszu, który sprawiłby, że ludzie je pokochają. Ogląda się przyjemnie, aczkolwiek cały czas miałem wrażenie, że całość jakoś się nie klei. Z jednej strony mamy coś na kształt okruszków o klubie robotyki starającym się zbudować robota, a z drugiej jakieś dramatyczne tło, spisek i sporo tajemnic. Oba były na swój sposób ciekawe, ale nie zawsze płynnie się to ze sobą łączyło. W dodatku część wątków została w trakcie porzucona i nie wyjaśniona do końca, pozostawiając zbyt wiele niewiadomych, a samej końcówce zabrakło polotu.
  Co do bohaterów, to zdecydowanie uwielbiam tę energię Aki. Może dlatego, że sam jej nie mam i brakuje mi swoistego życiowego optymizmu, to zawsze pozytywnie odbieram takie kreacje charakteru. Oczywiście tak jak niemal wszystkich zachwyciła mnie Kona i jej seiyuu należą się brawa. Przez całą serię zdołałem się też przekonać do głównego bohatera. Reszta nie wzbudziła we mnie jakiejś większej sympatii czy zainteresowania... Ajć, przepraszam, Doc się lekko wybił, ale to tyle. Za to wspomnę tu jeszcze o świetnie ukazanej relacji między głównymi bohaterami
  Spoiler: odcinek 21
  z bardzo naturalnie wypadającym finałem w postaci wyznania uczuć.

  Grafika oczywiście na dobrym poziomie, jak zawsze można na studiu I.G. w tej sprawie polegać, a muzycznie też bardzo fajnie. Niestety pomimo tego, że oba openingi i edningi uznaję za dobrze zrobione i przyjemne w odbiorze, to zabrakło mi w nich czegoś, co by mnie zachwyciło na dłużej.
  Krótko podsumowując - dobre, przyjemne w oglądaniu anime, któremu jednak brak czegoś, co by je znacząco wyróżniło. Niestety raczej nie będę o nim za długo pamiętać. Takie mocne 7 lub słabe 8... sam jeszcze nie wiem, co wystawić.
 • PanSzczepan avatar Użytkownik
  2013-04-28 21:31:06 #272007
  PanSzczepan pisze:
  Hmm...
  Kreska dobra.
  Muzyka, nie zwróciłem uwagi.
  Fabuła była bardzo dobra, ale zrealizowanie już gorsze.
  Miałem większe oczekiwania od tej serii. Po oglądnięciu czuję niedosyt, czegoś tu brak.
  Moja ocena 5/10. Nie chce mi się rozpisywać.
  ________________
  http://myanimelist.net/animelist/PanSzczepan
 • Diger avatar Newbie
  2013-04-21 20:16:53 #269559
  Diger pisze:
  6/10, nudziło mnie. Przewijalem dosc czesto, ogolnie mało dynamiczne anime. Nie ma tak jakby wad ale to nie znaczy ze jest dobre ( nie ma rowniez zalet -.- ).
 • kamilcia avatar Użytkownik forum
  2013-04-15 18:12:00 #267214
  kamilcia pisze:
  Wiele się spodziewałam po tym anime... W końcu twórcy SG. :>
  Można powiedzieć, że się nie zawiodłam ... chociaż czuje niedosyt...
  Może po prostu oczekiwałam za dużo.
  Świetna fabuła i bohaterowie
  piękna kreska i muzyka...
  Więc właściwie sama nie wiem czego mi brakuje...
  Może to kwestia tzw ciach?
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.