Anime: Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai.

Oreimo 2, My Little Sister Can't Be This Cute 2, Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai 2, 俺の妹がこんなに可愛いわけがない。,
Gatunki:
Grupy docelowe:

Powiązane Serie

Postacie

character

Alpha Omega

Drugoplanowa

character

Comet-kun

Drugoplanowa

staff
character

Meruru

Drugoplanowa

staff
character

Queen of Nightmare

Drugoplanowa

Obsada

character

ClariS

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

kz

Tekst Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

character

Chiba,Naoki

Aranżacja Piosenki Przewodniej

character

Fukazawa,Manabu

Storyboardzista

character

Fushimi,Tsukasa

Twórca Pierwowzoru

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai S2(Dyskusje o konkretnych tytułach) MuaDDiB

Ostatnie wpisy na forum.

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai S2 w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • hinolan5531 avatar Użytkownik forum
  2014-08-20 06:36:48 #369481
  hinolan5531 pisze:
  ktoś podeśle stronę z wszystkimi ovami ?
  był bym bardzo wdzięczny .
  :)
  oglądam już to anime 2 raz bardzo mi się spodobało .
  :)
 • Seaniel avatar Użytkownik
  2014-08-19 20:00:20 #369366
  Seaniel pisze:
  Trzeciego sezonu nie będzie, ponieważ to co zrealizowali do tej pory wyczerpało materiał z noweli. Autor pracuje nad nową książką, więc tej historii już raczej nie będzie rozwijał.
  Natomiast dość prawdopodobne jest, że zekranizują „Ero Manga Sensei”, czyli tą nową nowelę, która będzie bardzo podobna do Oreimo.
  Upewnij się, że widziałeś wszystkie odcinki i OVA, bo niestety nie wszystkie są na Shindenie.
  Ponadto dużo alternatywnej fabuły znajdziesz w grach:
  Ore no Imōto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai Portable
  oraz
  Ore no Imōto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai Portable ga Tsuzuku Wake ga Nai
  Stronę grupy tłumaczącej na angielski masz tutaj: http://notcliche.com/ziddy/
 • hinolan5531 avatar Użytkownik forum
  2014-08-19 04:22:53 #369201
  hinolan5531 pisze:
  Muzyka 8/10
  fabuła 10/10
  kreska 9/10
  Postacie 10/10
  Moim zdaniem anime wyszło świetnie :) .
  Mam jeszcze takie pytanko czy można się spodziewać 3 sezonu ? .
  Proszę o szybką odpowiedz bo anime mi się strasz spodobało .
 • Uroboros avatar Użytkownik forum
  2014-04-06 18:18:18 #345708
  Uroboros pisze:
  Anime nie jest jakieś super, ale fajnie się to ogląda. Fabularnie 2 sezon podobał mi się bardziej niż 1, po prostu fabuła była lepiej poprowadzona i była o wiele ciekawsza. Nie wiem czemu, ale ucieszyłem się kiedy w jednej scenie zobaczyłem figurki z SAO, jakoś przemówiło do mnie do nawiązanie. Daje mu takie 7/10, jeżeli będzie kolejny sezon to też z pewnością obejrzę.
 • Reval avatar 13 letnia Loli
  2014-04-02 15:50:50 #345216
  Reval pisze:
  Jak dla mnie anime
  Postacie 6/10 postacie proste jak linijka niektóre irytujące
  Audio 5/10 pozostaje wiele do życzenia
  Kreska 7 /10 Nawet spoko
  Fabuła 7/10 nie jest skomplikowana lecz dla mnie zasługuje na mocne 7
  Ocena
  jak dla mnie całe anime jest na 6/10 średniak warty obejrzenia
  Pierwszy sezon pozostawiał wiele do życzenia Drugi sezon był o wiele lepszy choć spodziewałem się lepszego zakończenia
 • temo avatar Użytkownik
  2014-02-19 00:34:44 #338133
  Temo pisze:
  Drugi sezon jest zdecydowanie ciekawszy od pierwszego. Błagam powiedzcie kiedy kontynuacja nie mogę się doczekać.
 • Seaniel avatar Użytkownik
  2014-02-04 23:22:31 #334633
  Seaniel pisze:
  Krzywy11, pozwolę sobie skorzystać z zaproszenia do dyskusji.
  W mojej wypowiedzi jest pełno spoilerów - osoby, które nie oglądały całego anime, a chcą je zobaczyć niech się wstrzymają z czytaniem.
  Nie zgadzam się z twoim postrzeganiem postaci Kirino. Kirino jest typowym przykładem Tsundere to przede wszystkim warunkuje jej sposób zachowania i okazywania uczuć.
  „Dziewczynka, która rozpacza po stracie brata?” - odnoszę wrażenie, że trochę lekceważąco to napisałeś.
  Spoiler: wyjaśnienie
  Kirino od dziecka była zapatrzona w swojego brata, niewątpliwie był jej idolem i wzorem do naśladowania, z czasem jednak obraz brata w jej oczach uległ zmianie (piszę specjalnie „obraz w jej oczach”, bo to czy Kyosuke się zmienił, czy było to tylko jedynie jej postrzeganie go, jest już osobną kwestią), ale to ją ukształtowało, dzięki temu stała się tym kim jest - dziewczyną ambitną, przykładającą się do nauki, trenującą lekkoatletykę, pracującą, angażującą się w swoje hobby, goniącą za marzeniami, nie rezygnując z niczego, niezależnie od tego jak trudne i nierealne by to było, włączając w to walkę z Manami o Kyosuke.

  Kirino nie rozpacza po „stracie” brata, ale po stracie powodu, który motywował ją do takiego wysiłku. Rozumiem, że z perspektywy dorosłej osoby to może wydawać się banalne
  Spoiler: spoiler
  (dziecko myślało, że jej braciszek jest idealny, a jak dostrzegło, że tak nie jest to się złości i nogami tupie)
  , ale dla dziecka takie błahe rzeczy mogą mieć zupełnie inny wymiar i jak było w tym przypadku znacząco wpłynąć na to jaką osobą się stanie.
  Kirino w końcu zdała sobie sprawę, że braciszek, którego tak podziwiała nigdy nie istniał, ale jej zachowanie się nie zmieniło, ponieważ pojawiły się nowe powody dla takiego zachowania i tutaj dochodzę do kolejnej sentencji:
  Spoiler: zachowanie Kirino
  „Czy może o 15-latce, która bije i kopie go, bo przez nienawiść nie potrafi nad sobą zapanować?” - stawiasz tezę, że Kirino nienawidzi Kyosuke - według mnie to bardzo powierzchowne stwierdzenie. Wrócę tutaj do tego co napisałem na początku - Kirino to typowy przykład Tsundere, ale to również byłoby uproszczenie. Spróbujmy zrozumieć jej zachowanie, bo to bardzo ciekawy temat.
  W tym momencie historii ona zdaje sobie już sprawę ze swoich uczuć (wiemy to z nagrań), nawet jeśli z trudem przyznaję to sama przed sobą, ponadto wie jak bardzo jest to kontrowersyjne i nierealne (Manami jej to dobitnie wyjaśniła). Na tej podstawie stawiam tezę, że Kirino go kocha i wie o tym na ten moment.
  Teraz wyobraźmy sobie taką sytuacje: zakochana dziewczyna spotyka chłopaka, który się jej podoba, ich wzrok się spotyka, jej serce zaczyna bić jak szalone, czuje to wewnętrzne ciepło, na twarzy pojawiają się rumieńce - miejscem spotkania jest kuchnia, a chłopak jest jej bratem - co może myśleć ta dziewczyna? „Ja nie mogę, bujam się we własnym bracie!” - ujmując dosadnie. Myślę, że jej złość do siebie, lub/i do brata, którą na nim wyładowuje jest wynikiem zaistniałej beznadziejnej sytuacji, w której się znajduje i jest nawet bardziej uzasadnione niż podobne zachowanie innych tsundere w stosunku do chłopaków, gdzie problem miłości brat-siostra nie ma miejsca.

  Co więcej, moją interpretacje potwierdza fakt, że Kirino zachowuje się tak jedynie w stosunku do osób, na których jej najbardziej zależy, a co za tym idzie najbardziej się nimi przejmuję, czyli Kyosuke (ukochany), oraz Kuroneko (najlepsza przyjaciółka), w stosunku do reszty jest wręcz miła, o czym wspomina Ayase.
  Zobaczmy dalej:
  Spoiler: hobby Kirino
  „Albo 2 sezony pełne nastolatki grającej w gry erotyczne o tematyce ,,Starszy brat i młodsza siostra”?” - bez tego Kirino byłaby po prostu „doskonałą młodszą siostrą” jaką zostaje nam przedstawiona w pierwszej połowie pierwszego odcinka - to bardzo ważny element, dzięki któremu ta postać jest ciekawa i zabawna. Co więcej, bardzo istotną kwestią jest to skąd się to hobby u niej wzięło?
  Odpowiedź - ponieważ kocha brata - to za mało. Ona w pewnym momencie obiecała sobie (wiemy to z nagrań), że się nie podda, że będzie myśleć i szukać sposobu, aby nie ponieść porażki (jak dobrze pamiętam to nagranie zrobiła po tym jak Manami jej uświadomiła, w jakiej jest sytuacji). Według mnie, gry o tej tematyce były dla niej niczym innym jak poszukiwaniem sposobu na to, żeby tej porażki uniknąć. Co więcej samo to poszukiwanie, poprzez zainteresowanie tymi grami ostatecznie doprowadza ją do celu. Dzięki temu ich relacje się naprawiły, a Kyosuke zrozumiał w końcu jej uczucia i odnalazł w sobie podobne - bez tego niezależnie od tego jakie byłyby jego uczucia zapewne nie miałby nawet okazji, żeby coś takiego wziąć pod uwagę.

  Teraz najlepsze. Finał, szeroko krytykowany przez większość osób. Wzbudza on ogromne emocje i po części tłumaczy takie, a nie inne komentarze.
  Zacznijmy od tego, że autor i realizatorzy anime, w ogóle decydując się na stworzenie zakończenia postawili głównych bohaterów bezpośrednio w sytuacji rodem z greckiej tragedii - tą część anime można spokojnie nazwać dramatem.
  Zastanówmy się teraz jakie były możliwe wyjścia z sytuacji, która jak przystało na grecką tragedie w ogóle wyjścia mieć nie powinna.
  Spoiler: zakończenie
  Anime o takiej tematyce jeśli już w ogóle mają zakończenia to zwykle twórcy uciekają w uproszczenia, lub robią inne standardowe uniki takie jak na przykład „rodzeństwo przyrodnie”. Taki koniec nie byłby niczym zaskakującym i przekreślałby tak naprawdę cały główny temat roztrząsany w tym anime - według mnie to byłby błąd.
  Przez większość z tych odcinków wszystko wskazuje na to, że zakończenie będzie bardzo nierealnym happy endem, co tylko początkowo wydaje się dobre, w momencie sceny ślubu wręcz razi przesadzonym idealizmem, który niszczy całkiem niezłe wrażenie realizmu historii - jednak zakończenie jest inne - szokujące. Przynajmniej takie wydaje się być bez głębszej analizy.
  Według mnie autor wybrał najlepsze z możliwych zakończeń. Wielu z was jest złych na to, że Kirino i Kyosuke nie zdecydowali się walczyć z całym światem i być ze sobą mimo wszystko. Tylko czy to byłby dobry wybór dla nich? Świata by nie zmienili, a w końcu ich tajemnica wyszłaby na jaw. Co zrobiliby ich rodzice?
  Mieliśmy tego przedsmak, gdy Kyosuke wyleciał z domu tylko dlatego, że przykleił ich zdjęcie na lodówkę, co i tak ich rodzice nie potraktowali zbyt poważnie (tutaj też ważną rolę odegrało to, że miał się skupić na nauce i pewnie też nauczyć trochę samodzielności nim pójdzie na studia, a samo zdjęcie było dla nich tylko impulsem, żeby to zrobić - taka jest moja interpretacja).

  Prawdopodobnie spełniłby się scenariusz taki jak w Angel Sanctuary gdzie,
  Spoiler: Angel Sanctuary
  gdy matka dowiedziała się co rodzeństwo czuje do siebie brat wyleciał z domu, a siostrę chciała zabrać za granicę, żeby już nigdy się nie spotkali - ostatecznie postanowili uciec.

  Spoiler: teorie odnośnie zakończenia
  Ponadto rodzeństwo z Oreimo ma w najbliższej perspektywie studia Kyosuke i prawdopodobny wyjazd Kirino do ameryki. Uważacie, że mając perspektywę przekreślenia życiowych planów (nie swoich, ale osoby, którą kochają), oraz pozbawienia się dachu nad głową i możliwe, że środków do życia, rozsądnym byłoby decydować się na to? W tym miejscu, pewnie jeszcze wielu z was powie, że tak, ale przeczytajcie dalej.
  Co by im dało upieranie się przy związku? Przecież mogli się kochać bez niego, do miłości wcale nie potrzebny jest związek, czy inne para formalne, bądź co bądź umowne rzeczy. Oni mieli i bez tego wszystko o czym mogli marzyć. Spędzali ze sobą czas, mieszkali razem, świetnie się razem bawili - upierając się przy związku mogliby tylko to stracić.

  Dalej, kolejna ważna rzecz. Wierność.
  Spoiler: związki
  Kyosuke rezygnując ze wszystkich innych dziewczyn postanowił być wierny Kirino również po tym jak ich umówiony oficjalny związek się zakończy, ona robiła to samo już od dawna - odrzucała wszystkich chłopaków, którzy się nią interesowali (Ayase nam to mówi). W ten sposób żadne z nich nie będzie cierpieć.

  I tak mamy spełnione wszystkie cechy związku oprócz jego formalnego nazwania, które nikomu nie jest potrzebne.
  Spoiler: ścisła końcówka
  Pocałunek Kyosuke na samym końcu jasno potwierdza, że oni w żadnym wypadku swojej miłości nie odrzucili, zrezygnowali tylko z formalnego związku. Co więcej z otwartą perspektywą powrotu do tego, gdy już będą dorośli.
  Na koniec konkluzja . Dwoje kochających się ludzi bierze ślub po to, aby stać się rodziną. Kirino i Kyosuke wzięli ślub i stali się… ponownie rodziną.
  Spójrzcie na to z tej perspektywy. Rozstrzygnięcie jest genialne.
  To anime jest naprawdę bardzo wdzięczne do analizowania. Podziwiam autora i realizatorów anime, że mieli odwagę konsekwentnie zakończyć temat rzucony nam w tytule Ore no Imouto ga Konnanii Kawaii Wake ga Nai.
  Autora wybitnie za to, że pozostał wierny filozofii twórcy jaką pokazał w anime na przykładzie Kuroneko, gdy tworzyła swoją grę i Kirino, gdy ekranizowali jej nowelę - twórca tworzy dla siebie, opowiada historię, którą stworzył niezależnie od tego czy ludziom się to spodoba czy nie.
  Jeśli ktoś chce poruszyć jeszcze jakaś kwestię to zapraszam, nie byłem wstanie tu wypisać wszystkiego.
  Dla mnie osobiście tytuł jest genialny.
  Powstawiałam spoilery. ~Hikire
 • Equinox avatar Użytkownik forum
  2014-02-04 18:54:04 #334534
  Equinox pisze:
  Mam krzywy podobne odczucia co do tego anime. Te "okruchy życia" (tak to nazwijmy) jeszcze może bym przełknął ale zdecydowanie nie finału. Jako fan romansów nienawidzę takiego podejścia do tematu "miłości". Miłość brata i siostry - jeszcze bym mógł zaakceptować, ale nie tego, że oni traktują to uczucie niczym zwykłą "zabawę". Nigdy w życiu !!! Takie podejście pozostawić może jedynie niesmak to danej tematyki. Pod względem romantycznym jest to najgorsze anime jakie widziałem . Samo anime dostaje ode mnie 3/10 tylko dzięki postaci Czarnego Kota.
 • krzywy11 avatar Użytkownik forum
  2014-02-04 17:45:20 #334524
  krzywy11 pisze:
  Anime bardzo dobre ale:
  poczatek 1 sezonu - mózg w kawałkach
  koniec 1 sezonu - nadzieja
  OVA - nadzieja zanika
  po 1 odcinku 2 sezonu lekkie załamanie
  Zobaczymy co dalej ... mam nadzieje, że ta miłość bratersko-siostrzana z 11 odcinka 1 sezonu powróci ...
  Hmmm … gdy znalazłem to anime miałem nadzieje ze wreszcie mam coś co pomoże mi przetrwać ferie zimowe. Może znalazłem … ale pytanie co takiego znalazłem ?
  Spoiler: tematyka
  Anime o dziewczynce, która tak rozpacza po stracie brata ? Czy moze o 15-latce, która bije i kopie go bo przez nienawiść nie potrafi nad sobą zapanować ? Albo 2 sezony pelne nastolatki grajacej w gry erotyczne o tematyce ,, Starszy brat i młodsza siostra ” ? Najpewniej wiele osób znalazło w tym anime podobne odczucia ?
  I wszystko dlatego, że dziweczyna ma syndrom brata? A zakończenie:
  Spoiler: zakończenie
  Braciszek uświadamia sobie co tak naprawde czuje do siostry. postanawiaja sie pobrac … nie, umawiają sie, że przez krótki czas będą ze sobą a potem sie rozejdą i bedą zwyklym rodzeństwem. Chłopak odrzucił miłość przyjaciółek siostrzyczki dlatego, że to ją właśnie kocha a wszystko zaczęło się od małej życiowej rady krórej jej udzielił. I oboje zostaja na lodzie bo nie uwierzę, że udało im sie zapomnieć, że nic dla nich już milość nie znaczy …
  ŻAŁOSNE
  Ale to tylko mije zdanie i chętnie wysłucham krytyki mojego komentarza jeśli ktoś się z nim nie zgodzi. anime u mnie ma 8/10.
  Miłego oglądania.
  Wstawiłam brakujące spoilery i połączyłam posty.~Hikire
 • GEO avatar Newbie
  2014-01-31 13:39:02 #333632
  Igor5567 pisze:
  Dobra powiem że drugi sezon jest 100 razy lepszy od drugiego wycofali rzeczy, które były w ogóle nie potrzebne typu te gry o siostrach trochę było ale nie narzucało się to jak w poprzednim sezonie. Postacie takie same nie mam nic o nich do gadania w dalszym ciągu nie rozumiem czemu twórcy chcą doprowadzić do kazirodztwa. Harem z tego wyszedł niezły bo pomijając wszystko każda dziewczyna jest inna a nie że 2/3 mają taki sam charakter a ta najodważniejsza zgarnia chłopaka. Kyousuke w dalszym ciągu mi imponuję chociaż ostatni odcinek mi uświadomił że to on zniszczył wieź między siostrą a nim. Bo głębszym przemyśleniu stwierdziłem że to anime jest robione na wzór tych gier erotycznych wiesz tworzysz więzi itp. nie gram w nie ale biorąc pod uwagę te urywki gier z pierwszego sezonu mogę tak stwierdzić. Co do openingu i endingu bardziej mi się podobał ten pierwszy ale wydaję mi się że ta sama osoba go nagrywała. Zauważyliście że na tym bazarze były figurki postaci z SAO? Chyba każdy. Ale cóż
  Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai s2 Oceniam na 9/10 ze względu na bardzo dobre zmiany w akcji.