Anime: Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation

Danganronpa: The Animation, Dangan Ronpa: The Animation, ダンガンロンパ, 希望の学園と絶望の高校生, THE, ANIMATION,
OPIS:

Grupa 15 elitarnych uczniów z liceum zostaje przeniesiona do specjalnej, ekskluzywnej szkoły. Ukończenie jej gwarantuje ci sukces w życiu, jednak bardzo trudno tego dokonać. Dyrektorem jest niedźwiadek zwany Monokuma – wyjaśnia on, że proces ten zahacza o popełnienie morderstwa. Jedyny sposób to zabić innego ucznia i nie dać się złapać na przestępstwie. Jeżeli reszta uczniów odkryje tożsamość mordercy, tylko on zginie, jednak jeśli nie uda im się to zrobić, to zabójca odejdzie ze szkoły z dyplomem, reszta zaś straci życie. Kto spośród 15 przeżyję tą krwawą grę?

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Monokuma

Główna

staff
character

Asahina, Aoi

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Spike Chunsoft

Twórca Pierwowzoru

character

Suzumu

Kompozytor Piosenki Przewodniej, Tekst Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej

character

Soraru

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kishi,Seiji

Reżyser

character

Kobayashi,Sachiko

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

  Anime rozpoczynające się w troszkę nietypowej szkole pełnej tajemnic, akcji i zagadek kryminalnych. Opowiada o piętnastu elitarnych uczniach, mających szansę na dostanie się do liceum specjalnego, które jest bardzo specyficzną placówką. Liceum pełne wiedzy, książek i uczniów zamieniamy na miejsce mordu, które nadzoruje bardzo pozytywnie nastawiony a zarazem przerażający dyrektor Monokuma, będący pluszowym niedźwiedziem. Cała fabuła obraca się wokół wzajemnego zabijania, dzięki któremu można się wydostać z placówki pod ścisłym nadzorem. Każda śmierć ucznia przybliża naszych bohaterów do rozwiązania zagadki i zarazem wydostania się z sideł dyrektora. Lecz to wszystko nie jest takie proste, ponieważ każde kolejne zabójstwo otwiera dla naszych bohaterów kolejną zagadkę do rozwiązania. Większość czasu poświęca się na rozwiązywanie zagadek, próbę ucieczki i karanie podejrzanego (winnego) w tak zwanym ''Szkolnym Sądzie".
  Zalety
  - Pierwszą zaletą, jaką postaram się przedstawić, jest fabuła. Ma swoje tajemnice, jest zaskakująca i szybko zmienia tempo wydarzeń, wiadomo o co dokładnie w niej chodzi, każde zabójstwo jest ściśle wyjaśnione.
  - Drugą zaletą są postacie, które zostały idealnie dopasowane do swojej roli. Każda z nich ma swoją tajemnice i odpowiednio wpasowany charakter.
  - Kolejną zaletą jest sama pomysłowość wykonania każdego zabójstwa. Chodzi tu głównie o to, że aby się dowiedzieć, kto zabił daną postać i w jaki sposób to zrobił trzeba obejrzeć dany odcinek do końca. 

  Wady
  - Pierwszą wadą jest muzyka, której zbytnio nie słyszałem, a jednak bardzo by się przydała szczególnie wtedy, kiedy zostaje odkryta ofiara. 
  - Drugą wadą jest związek fabularny odnośnie kar stosowanych podczas ''Szkolnego Sądu''.

  Sądzę że miłośnicy akcji, dramatu i lekkiego dreszczyku emocji na pewno znajdą coś dla siebie. Podsumowując, anime jest miłe dla oka, lekko psychiczne (ale zbytnio to nie przeszkadza),pozwalające łatwo przywiązać się do fabuły, za którą mogę spokojnie dać ocenę 8/10. Co prawda jest ona bardzo dobra, ale miała jednak swoje błędy, przez które w danych momentach traciło się cały klimat. Graficznie nie było błędów - idealnie uchwycono każde pomieszczenie, najlepsze momenty grafiki były zaś podczas osądów, a więc daję 9/10. Muzyka tutaj tak, jak niestety pisałem... no nie było jej zbytnio a naprawdę w niektórych momentach by się przydała - dlatego tylko 5/10 i czekam na poprawę w kolejnym sezonie. Co do postaci, mogę śmiało rzec, że łatwo się z do nich przywiązać i gdyby nie te zabójstwa, chciałbym je zobaczyć w kolejnych sezonach - 9/10. Mówiąc wprost - anime to miało bardzo mało wad i bardzo dużo zalet. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, moja skromna ocena ogólna to 8/10. Prawdę mówiąc w tym anime nie ma się do czego doczepić. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że bardzo mi się to anime podobało, czekam na kolejne części.anime.

Rekomendacje

 • Mirai Nikki

  avatar

  Przez Valanthe, 2016-09-07 17:20:10.

  Oba anime łączą takie gatunki jak: akcja, tajemnica, psychologiczne. W obu jest wiele przemocy. Inne podobieństwa:

  - w obu anime grupa wybranych osób musi brać udział w 'grze', która polega na zabijaniu się nawzajem, aż zostanie jeden zwycięzca;

  - osoba, która wygra zostanie nagrodzona;

  - każdy gracz posada swoją niezwykłą umiejętność (w Mirai Nikki są to unikalne pamiętniki przyszłości, a w Danganronpa - nadludzkie talenty);

  - organizatorzy morderczej gry są owiani tajemnicą;

  - bohaterowie zakładają sojusze

  - występują nastoletni bohaterowie, którzy mają niesamowite zdolności detektywistyczne;

  - w obu anime postacie mają błędne pojęcie o czasie, w którym rozgrywa się gra;

  - morderstwa są na każdym kroku;

  - głowni bohaterowie to chłopcy, którzy wyróżniają się wśród pozostałych postaci.

  Jeśli jedno z tych anime przypadło komuś do gustu, drugie też powinno się spodobać, aczkolwiek Mirai Nikki przewyższa Danganronpę lepszą muzyką, bardziej rozbudowaną fabułą i poważniejszym klimatem.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Akuma no Riddle

  avatar

  Przez Arly, 2015-12-12 19:55:03.

  W obu anime występują uczniowie przeniesieni do specjalnej klasy. Zostają oni członkami gry, której celem jest popełnienie morderstwa. 

  Obie serie łączy akcja i tajemnica. Bohaterów jest coraz mniej z odcinka na odcinek. Jedynie w Akuma no Riddle występują walki pomiędzy postaciami, a w Danganronpa niezbyt profesjonalne zabójstwa i odnajdywanie sprawcy.

  avatar

  Przez NayanyBoskie, 2016-08-02 11:27:36.

  W obu tytułach występuje wątek "uwięzienia" w szkole oraz przymusowej egzekucji swoich kolegów z klasy. Bohaterowie w tych produkcjach mają rozmaite charaktery, z czego wynika, że główny bohater/ka będzie musiał/a się zmierzyć z różnymi przeszkodami, jednocześnie próbując ochronić osoby, na których mu/jej zależy...

  Te produkcje cechuje też brutalność oraz to, że niektóre charaktery postaci dosłownie pokrywają się.

  Występują także antagoniści, którzy pomimo innych celów są do siebie podobni, co nie znaczy, że któreś z tych anime jest gorsze lub warte mniejszej uwagi.

 • Another

  avatar

  Przez Valanthe, 2016-08-08 13:36:16.

  Podobieństwa:

  - Akcja rozgrywa się w szkole (w Another w gimnazjum północnym w Yomiyamie, a w Danganronpa w liceum "Akademia Nadziei").

  - Występuje wątek amnezji (w Another z powodu braku wspomnień cierpi główny bohater, Sakakibara, zaś w Danganronpa dziewczyna o imieniu Kirigiri, jak i reszta bohaterów ze szkół).

  - Cały czas giną ludzie.

  - Przyjaciele mordują się nawzajem (w Danganronpa opiera się na tym cała fabuła, a w Another jest to jeden z wątków).

  - Główni bohaterowie zostają wykluczeni przez resztę klasy.

  - Uczniowie nie znają prawdy o swoich szkołach ani powodów, przez które muszą ginąć ludzie, i w obu anime próbują rozwiązać te zagadki.

  - Główne bohaterki są bardzo tajemnicze.

  - Odpowiedzialnymi za zgony są najmniej oczekiwane osoby, które potem ponoszą karę śmierci.

  - Bohaterowie odkrywają nowe miejsca w szkole, których wcześniej nie znali.

  - Główni bohaterowie dochodzą do szkół jako ostatni i zaprzyjaźniają się z tajemniczymi koleżankami z klasy.

  - Uczniowie rzucają na siebie wzajemnie podejrzenia.

  - Występują nadludzkie "moce", które pomagają w rozwiązaniu zagadek (w Another Misaki ma nadprzyrodzone moce, a w Danganronpa każdy uczeń jest po prostu niezwykle utalentowany).

  - Główni bohaterowie są spokrewnieni z pracownikami szkół.

  - W obu anime kilka bohaterów okazuje się jedną osobą.

  Różnice: 

  Another skupione jest przede wszystkim na morderstwach i tajemnicy. Jest to horror, którego można się bać. Zaś Danganronpa opiera się przede wszystkim na rozwiązywaniu zagadek i na wymyślaniu "zbrodni doskonałej", a same zbrodnie są przedstawione w lżejszy sposób (np. różowa krew) i nie są w stanie tak przestraszyć oglądającego, jak w Another. Za to daje możliwość wczucia się w detektywa.

  - W Another jest dużo więcej realizmu, zarówno przy emocjach bohaterów i morderstwach, jak i patrząc na szkołę.

  Jeśli komuś spodobało się anime Danganronpa, a czuje niedosyt związany z morderstwami lub ma ochotę na coś z cięższą fabułą i kolejną porcją tajemnicy, to zdecydowanie polecam Another.

   

 • Btooom!

  avatar

  Przez Wilkanos, 2016-07-24 06:18:36.

  Oba anime łączy to, że bohaterowie zostają wciągnięci w śmiertelną grę, którą mogą opuścić dopiero po przejściu całej. W Danganronpa bohaterowie są uwięzieni w "szkole", w której popełniane są morderstwa i po każdym czeka ich osąd. Natomiast w Btooom -  na wyspie, gdzie walki odbywają się na małe bomby. Uważam, że jak jedno przypadło do gustu, to drugie też się spodoba .

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation(Dyskusje o konkretnych tytułach) eufonius

Ostatnie wpisy na forum.

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Jakubix avatar Użytkownik
  2017-03-11 20:20:48 #476161
  Jakubix pisze:
  Mi tam się podobało
  Może trochę dziwne te animacje ,,KARY" i miejscami anime wygląda jak gra ale to nie przeszkadza w oglądaniu 8/10
 • Trundle avatar Użytkownik
  2017-02-08 23:11:47 #473800
  Trundle pisze:
  Mi anime się bardzo podobało. Polecam!
 • Bartekzelwa avatar Użytkownik
  2017-01-18 07:42:59 #472170
  Bartekzelwa pisze:
  Nielogiczne Anime, które nie ma sensu.
 • Ostateczny94 avatar Użytkownik
  2016-11-18 07:19:53 #469409
  Ostateczny94 pisze:
  Swietne anime, ale nie moglem przebolec rozowej krwi xD
  Najnowsza seria anime po prostu wymiata :D
 • Darciexxo avatar Użytkownik
  2016-10-28 17:22:26 #468451
  Darciexxo pisze:
  Zawsze lubiałam tylko romanse anime. Mogły być przygodowo romansowe, fantasy romansowe, kryminalno romansowe, ale zeby był jakiś romans. Zawsze jak oglądałam anime bez tematyki romansowej, anime mnie po prostu nudziło. A tu proszę! Pierwsze anime, które chociaż bez miłości, mega mnie wciągnęło. Anime godne polecenia!
  Spoiler: spoiler
  Szkoda że nie wspomina się o zabitych, tak jakby ich nie było. Przez kilka minut wspominamy i... PSTRYK. Wszyscy mają ich gdzieś. Fajnie by było wspomniec o Maizono-san, albo Oowado, który był zabójcą.
  Podoba mi się też to, że nie ma tutaj głównego bohatera. Anime skupia się na każdych bohaterach. Co prawda... Może wydawać się, że naszym głównym bohaterem jest ciemny blondasek, lecz całe anime to tak naprawdę serial.

  Anime jest świetne, polecam naprawdę! Xx
 • Softiner avatar Użytkownik
  2016-10-18 19:26:59 #467677
  Softiner pisze:
  Co ja mogę o tym anime powiedzieć? Mnóstwo rzeczy, ale streszczę się do jednej emotki. <3
 • Zoe Vulpez avatar Użytkownik forum
  2015-01-19 01:07:07 #393947
  Zoe Vulpez pisze:
  Przykro mi patrzeć na ludzi którym się to anime nie podoba bo flaki nie latają na lewo i prawo. Eh..
  Osobiście uwielbiam tą serię i mam nadzieję na drugi sezon. Nie mogę jednak powiedzieć, że jest idealna, zwłaszcza w porównaniu z grą. W anime pominięto wiele wątków wliczając w to niektóre dowody. Czasami wątek nad którym w grze dłużej sie zastanawiono tutaj był po prostu przyjmowany to wiadomości a następnie ignorowany. Ale dlaczego mimo tego cięcia fabuły jest nadal fajnie? Bo Anime wzięło z gry to co najlepsze. Muzykę, grafikę, humor. Czarny humor pokazany za pomocą różowej krwi, uroczego stylu i przerysowanych projektów postaci.
  *spoilery*
  Każdy spodziewałby się, że Sayaka, przyjaciółka Naegiego przeżyje do końca i razem uda im się wyjść z tego piekła. Nope. Ginie pierwsza. Kto by się spodziewał, że ktoś kto myśleliśmy że nie żyje jest odpowiedzialny za całą sytuację.
  *Koniec spoilerów*
  Szkoda tylko, że w Anime nie można samodzielnie rozwiązać zagadki bo wszystko jest podstawione na tacy, albo wręcz przeciwnie potraktowane po łepkach. W grze miałam zwyczaj przeglądania przed sądem wszystkich dowodów i próbowania dojścia do prawdy samodzielnie. Mimo to bardzo lubię tą serię i często do niej wracam.
  *edit* zupełnie zapomniałam co mam na sygnaturze xD Togami forever
 • Raccoon avatar Użytkownik forum
  2015-01-10 19:32:35 #392741
  Raccoon pisze:
  Uwielbiam, choć zdecydowanie wolę drugą część gry (w pierwszą niestety nie grałam... jakoś tak nudno, jak zna się wszystkich morderców). Kreska nie była zła, ale jak postacie były przedstawione z profilu, to patrzeć na nie nie mogłam xDDDD
  Bardzo duży plus za charaktery postaci - oryginalne, różnorodne, czasem może i karykaturalne, ale ogółem nie jest źle.
  8/10
 • Achi avatar Użytkownik forum
  2014-11-25 10:52:29 #385948
  Achi pisze:
  Przyznam, że Danganronpa to wciągające anime, pełne ciekawych zwrotów akcji, a miejscami dość zaskakujące.
  Szczególnie interesujące były oczywiście rozprawy, dzięki którym można było trochę pogłówkować.
  Co prawda zagadki nie były jakoś szczególnie trudne, ale potrafiły zwieść w pole odbiorcę.
  Bardzo spodobała mi się różnorodność postaci z których każda miała swój własny charakter.
  Choć niektóre postacie potrafiły zirytować, większość z nich dało się polubić.
  Jeśli chodzi o brutalność to owszem, występuje w jakimś stopniu, jednak nie jest jakiś wysokich lotów.
  Różowa krew trochę kłuję w oczy, ale nie specjalnie przeszkadza.
 • 17jastin17 avatar Newbie
  2014-11-08 14:42:02 #383636
  17jastin17 pisze:
  Anime to mnie zaciekawiło, po pierszym odcinku byłem jeszcze bardziej zainteresowany, ale po kolejnych odcinkach trochę mi się odechciało to oglądać. Ale jednak obejrzałem do końca. Anime nie jest złe jest całkiem dobre ale dla osób które oczekują czegoś więcej, niech przygotują się na to, że tak nie jest, ale anime jest warte uwagi i na pewno polecam go innym...
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.