Anime: Kakumeiki Valvrave

Valvrave the Liberator, 革命機ヴァルヴレイヴ,
OPIS:

Historia ma miejsce w czasach kiedy 70% rasy ludzkiej żyje w kosmosie z powodu rozwoju technologicznego kosmicznych miast. Pomiędzy dwoma potęgami — Federacją Wojskowego Paktu Dorushia oraz Atlantyckim Pierścieniem Stanów Zjednoczonych — jest małe, neutralne, dobrze rozwijające się gospodarczo państewko zwane Jioru. Nasz protagonista Haruto, licealista mieszkający w Jioru, napotyka na tajemniczą, “zakazaną” broń humanoidalną Valvrave, kiedy siły Dorushii rozpoczynają swoją inwazję.

Gatunki:
Miejsce i czas:
Grupy docelowe:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

A-drei

Drugoplanowa

staff
character

Figaro

Drugoplanowa

staff
character

H-neun

Drugoplanowa

staff
character

Kriemhild

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

T.M.Revolution

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

ELISA

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

angela

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Abe,Misao

Animator Klatek Kluczowych

character

Asakura,Daisuke

Kompozytor Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

  Większość anime z mechami realizuje podobny schemat prowadzenia fabuły i zarys historii też jest spójny dla wielu produkcji. Tutaj mamy do czynienia z mało satysfakcjonującym klonem pierwszych Gundamów. Świat przyszłości, gdzie ludzkość kolonizuje przestrzeń kosmiczną, gdzie sielankę, jak zwykle bywa, przerywa wybuch wojny miedzy skonfliktowanymi frakcjami. I tutaj wypisz wymaluj realizacja motywu bohaterskiego dziecka, które oczywiście przypadkiem wsiada do nowoczesnej maszyny wojennej i bierze odwet za krzywdy wyrządzone niewinnym obywatelom neutralnego terytorium. Dalej mamy mieszankę motywów z innych produkcji, tj.: grupa dzieci zdana na siebie, młodociany geniusz taktyczny walczący ze złym imperium (przerysowanym do granic), drużyna dziecięcych żołnierzy w walce o wolność. Jednak rozwiązania fabularne są niezwykle naiwne, a klimat z niewiadomych przyczyn przepełniony sielankowymi wstawkami życia szkolnego. Może nie przeszkadzałoby to w ogóle, gdyby nie to, że jako społeczeństwo/grupa ludzi nie mają śladu refleksji na temat wojny i konfliktu. Okazuje się, że są jedynymi sprawiedliwymi w galaktyce, ponieważ reszta ludzkości jest kosmicznie jednowymiarowa i czerstwa.
  Ogólnie nie można powiedzieć, by anime było złe, jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, by było dobre. Polecam wszystkim tym, którzy potrafią przymknąć oko na błędy i dziury fabularne. Także tym, którym nie przeszkadza chaos wydarzeń, motywów i konwencji. Cierpliwi zostaną wynagrodzeni prawdziwą feerią barwnych zachowań bohaterów i równie wielką obfitością scen różnych gatunków. Wygląda to trochę, jakby twórcy nie mogli zdecydować się na główny klimat i pomysł na prowadzenie historii, i w rezultacie mamy wszystko, ale nie do końca posklejane. O ile nawet dramat może mieć jakieś sytuacje komediowe, to jednak nie powinien zupełnie przechodzić w komedię. Określiłbym to dzieło jako komediowy, fantastyczno-naukowy romans kryminalny z dramatem wojennym w tle. Ponieważ, jak już wspomniałem, wojna ma tutaj niewielkie znaczenie i jest jedynie tłem dla wydarzeń obfitujących w akcje i efekty specjalne.
  Produkcja nadrabia właśnie efektami wizualnym, bardzo dobrą kreską, charakteryzującą się dbałością o szczegóły i realnymi projektami postaci czy właśnie sprzętów militarnych (co dziwne, wszystko wygląda normalnie w tym serialu, czego nie można powiedzieć o fabule). Gładka, dynamiczna animacja z dobrze wpasowanymi efektami komputerowymi. Muzyka również na wysokim poziomie, pasująca do wydarzeń i podkreślająca to, co należy.
  Nie jest to rzecz odpowiednia dla osób wymagających poukładanej i przemyślanej fabuły. To raczej nieco zwariowany eksperyment i jako taki należy potraktować tę produkcję.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Kakumeiki Valvrave(Dyskusje o konkretnych tytułach) PiteroS

Ostatnie wpisy na forum.

Kakumeiki Valvrave w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Czeslaw_Czeslawsky avatar Użytkownik
  2016-09-22 13:44:08 #464271
  Czeslaw_Czeslawsky pisze:
  Na ilu serwisach jest zamieszczony przesuwający się napis z opinią na temat strony Shinden.pl. Wiem, że to moze brzmieć jak czepianie się, ale jednak używanie playerów z taimi informacjami wygląda trochę mało rozsądnie.
 • Jakbyplayer5 avatar Użytkownik forum
  2014-08-31 11:57:46 #371463
  Jakbyplayer5 pisze:
  A cóż to za piosenka na samym początku, występuje ona ze zdjęciem Neon Genesis Evangelion. A to Anime jest epickie 10/10 dawno nie oglądałem takiego dobrego Anime :D
 • Wielkimati avatar Użytkownik forum
  2014-04-27 22:19:51 #348583
  Wielkimati pisze:
  Filip to pała, która się sprzedała. A napisy ssą. Ile jeszcze znaków muszę tutaj wpisać, by przeszło? Dalej za krótka, holender jasny. :/
 • Filip6666 avatar Newbie
  2014-04-27 20:51:11 #348543
  Filip6666 pisze:
  Proszę nie omawiać jakości napisów w tym temacie, gdyż nie do tego on służy.
  Wszystkie posty o napisach usunąłem, a odpowiednie osoby zostały "nagrodzone" punktami karnymi.
 • Hanakumu avatar Newbie
  2014-04-27 19:34:23 #348525
  Hanakumu pisze:
  @UP
  Z tym komentarzem idź na ANSI (animesub.info) i zostaw komentarz pod odpowiednią wersją napisów.
 • ArisaSerizawa avatar Użytkownik forum
  2014-04-27 19:29:52 #348521
  ArisaSerizawa pisze:
  Jedno zdanie nie zostało prze tłumaczone "I was quite the talented actress, if l dare say so myself!", jest ono w 8:51 min.
 • ArisaSerizawa avatar Użytkownik forum
  2014-04-26 17:55:50 #348365
  ArisaSerizawa pisze:
  Quote "MIRANDA, post: 294844" ALVARO1998 proszę http://www.youtube.com/watch?v=dpJeo9nU1qk, ten fragment zaczyna się od 2.35, nie ma za co :D
  treść musi być krótka,bo tak musi być... ;P

  Link nie działa, YouTube je zablokował.
 • ArisaSerizawa avatar Użytkownik forum
  2014-04-26 17:53:19 #348364
  ArisaSerizawa pisze:
  Zgadzam się z maxerius. On nie tylko źle tłumaczy, ale też w 21 minucie i 40 sekundach obraża waszą stronę. Powinniście lepiej sprawdzać napisy. Bo on obraża waszą stronę przez cały odcinek anime na samej górze ekranu.
 • alve avatar Użytkownik
  2014-03-25 00:18:35 #343740
  Alve pisze:
  Anime naprawdę ciekawe:)
  Kiedy można się spodziewać pojawienia się 2 sezonu tutaj? gdyż Myanimelist pokazuje że 2 sezon już jest
 • malwinal avatar Użytkownik forum
  2014-03-08 01:03:53 #340959
  malwinal pisze:
  Może nie obejrzałam anime, ale spytam się o co z tym chodzi: http://prntscr.com/2yu4sg
  Czy shinden się na to zgodziło? Nie rozumiem ._.
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.