Anime: Shingetsutan Tsukihime

Lunar Legend Tsukihime, Tsukihime - Lunar Legend, Lunar Legend Moon Princess, Moon Princess, True Lunar Chronicle Tsukihime, Lunar Legends, 真月譚, 月姫,
OPIS:

Anime osadzone w mrocznych klimatach. Opowiada o Shiki Tohno, który potrafi zobaczyć czerwone linie - linie śmierci, które wystarczy przeciąć, aby zniszczyć rzecz lub zabić człowieka. Pewnego dnia na drodze Shiki'ego pojawia się Arcueid Brunestud, jasnowłosa piękność, która okazuje się być wampirem. Przy pierwszym spotkaniu z niewiadomych przyczyn bohater ćwiartuje ją na kilkanaście części. Ku jego wielkiemu zdziwieniu wraca ona jednak do całkowitego zdrowia.

Gatunki:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Hisui

Drugoplanowa

staff
character

Kohaku

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Type-Moon

Twórca Pierwowzoru

character

Aketagawa,Jin

Reżyser Dźwięku

character

Andou,Tomomi

Projektant Kolorystyki

character

Nasu,Kinoko

Twórca Pierwowzoru

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Shingetsutan Tsukihime(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Shingetsutan Tsukihime w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Labowski avatar Użytkownik
  2016-12-14 04:44:17 #470342
  Labowski pisze:
  Żeby obejrzeć 2 odcinki potrzebowałem 2h i przerwy.... główny bohater jest smętniejszy niż błoto w kałuży...ja nie wiem jak można takiego "hero" zrobić. Znam 3 osoby z zielonymi/żółtymi papierami i one w rzeczywistości są barwniejsze niż ta postać z anime. Jak dotrwam do końca to będzie cud!
 • SashaKirito avatar Użytkownik
  2016-09-30 23:46:52 #466181
  SashaKirito pisze:
  Anime jest ciekawe ale nie polubiłem głównego bohatera zrobili go według mnie trochę lamusowato ale to tylko moje zdanie.
  Daje 7/10
 • oo44wo avatar Użytkownik
  2014-05-17 22:41:08 #351307
  oo44wo pisze:
  Powiem coś co było już mówione wiele razy: „Nie istnieje anime Tsukihime”. I jako osoba która grała w pierwowzór, potwierdzam to.
  Zdecydowanie największą wadą anime jest długość. Materiału starczyłoby spokojnie na 26 odcinków. Z tego powodu anime raczej będzie częściowo niezrozumiałe dla osoby nie obeznanej z pierwowzorem. Nie wiem dlaczego studio postanowiło zacząć wątki związane z służącymi, zamiast skupić się na lepszym wyjaśnieniu wątków powiązanych z główną ścieżką.
  Szkoda też że nie zdecydowano się na zekranizowanie ścieżki Ciel (a najlepiej "dobrego zakończenia")
  Tak więc jako dodatek do gry się sprawdza, ale jako samodzielna historia, może okazać się kiepska. Tak więc polecam zamiast obejrzeć anime, przeczytać pierwowzór.
  PS. Dla tych którzy nie mogą pogodzić się z zakończeniem:
  Spoiler: Spoiler
  Arcueid tak naprawdę przeżyła.
 • mitushi avatar Newbie
  2014-04-28 21:58:06 #348697
  mitushi pisze:
  nie rozumiem dlaczego w 80% każde anime zapowiada się ciekawie kilka pierwszych odcinków wciąga do dalszego oglądania a na koniec totalna klapa
 • Siemko avatar Użytkownik forum
  2014-04-09 18:08:54 #346065
  Siemko pisze:
  Anime jest bardzo ciekawe, główny bohater posiada bardzo oryginalną umiejętność ale jak dla mnie twórca spartaczył cały serial.
  Jak dla mnie 6,5/10
 • RockPL avatar 13 letnia Loli
  2014-03-24 09:21:23 #343481
  Rock_PL pisze:
  Ciekawe anime, aczkolwiek słabo wypada w porównaniu do orginalnej historii z mangi (manga oferuje lepsze sceny walki i relacje między postaciami).
 • ukanzo123 avatar Użytkownik forum
  2014-03-04 23:44:27 #340553
  ukanzo123 pisze:
  Jakoś ostatnio szukając czegoś z akcji czy horrory trafiam cały czas na wampiry. Poprzednie strasznie mnie zawiodło, głównie poprzez recenzje za wysoko mierzyłem.
  Co do tej produkcji podobała mi się kreska, fabuła też ciekawa, ale wszystko się toczyło trochę slimaczym tempem. Dwaj główni bohaterowie przypadli mi do gustu, reszta nie miała najmniejszego w moich oczach znaczenia, poza informacjami których z upływem czasu dowiadywał się Shiki. Muzyka.. o niej cięzko mi cokolwiek napisać, nie moje klimaty, taka melancholijna i spokojna.
  Na ten tytuł zwróciłem uwagę jedynie poprzez tytuły powiązane. Nie uważam, iż był to czas stracony, ale w każdym bądź razie można było go zagospodarować lepiej.
  Podsumowując poza poruszającym zakończeniem (chociaż szukałem bardziej terroru) parą głównych bohaterów, dobrą oprawą i fajnym pomysłem nie zauważyłem nic szczegolnego. Nie zakotwiczy mi się w pamięci na długo ten tytuł. W skali do 10 dałbym 6 w porywach do 7.
 • Nelue avatar Użytkownik
  2013-11-29 01:25:10 #318007
  Nelue pisze:
  Szyfuj
  Spoiler: SPOILER
  nosił okulary bo "w jego oczach życie traciło swoją wartość", przecież jak je zdjął to pierwsze co zrobił to poćwiartował kogoś ^^
 • szyfuj avatar Użytkownik forum
  2013-11-22 17:16:46 #317135
  szyfuj pisze:
  Przeciętne/marne. 6/10 może? Maksymalnie. Bez uwzględniania zakończenia. Główny bohater jak zwykle cechujący się pewną formą niedorozwoju umysłowego - ciekawe w sumie jaki cel mają scenarzyści w tworzeniu takich postaci? Japończycy zwykle tacy nie są... A z uwzględnieniem ostatniego odcinka ocena spada - do 3/10.
  Spoiler: Ogólny
  Wie ktoś po czorta on cały czas nosił te swoje okularki? Nawet po tym, jak dowiedział się, że widzenie linii zasadniczo jest jedyną szansą na pokonanie przeciwnika - lub na rozróżnienie Martwego od człowieka? Raibany to nie były, więc szpan wykluczam. Zakończenie zaś równające i przekraczające dolny poziom amplitudy serii. Niestety. Vide - bohaterka nie gryząc bohatera na końcu w dość oczywisty sposób skazuje go na śmierć. A chwilę wcześniej sam bohater spokojnie przyglada się jak antagonista odradza się, by po chwili zabijć bohaterkę... Ech. Badziew, nie scenariusz. Zapowiadało się lepiej.
 • Ulci0a avatar Użytkownik forum
  2013-10-06 11:05:25 #309099
  Ulci0a pisze:
  Anime w moim guście a do tego są wampiry. Muzyka bardzo dobra a kreska jak dla mnie może być :)
  Spoiler: Tytuł spoilera
  Dobrze, że nie było happy endu. Wolę smutne zakończenia <3