Anime: Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren

Love, Chunibyo & Other Delusions: Heart Throb, Chuunibyou demo Koi ga Shitai! 2, Chu-2 Byo demo Koi ga Shitai! Ren, 中二病でも恋がしたい!戀,
OPIS:

Drugi sezon "Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!".
W wyniku pewnych wydarzeń Yuuta i Rikka mieszkają razem. Wspólne życie jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem dla zakochanej pary... A przynajmniej w teorii takie powinno być.
Czy posiadanie dziewczyny z syndromem gimnazjalisty to za duże wyzwanie dla Yuuty, który nigdy wcześniej nie umawiał się nawet z normalniejszymi przedstawicielkami płci pięknej? Chłopak nie wie, jak podejść do swojego związku z Rikką. W międzyczasie zaś całej bandzie, łącznie z Nibutani, Kumin, i Dekomori, udaje się przejść do wyższej klasy. Co więcej, na horyzoncie pojawia się dziewczyna będąca przyczyną eskalacji syndromu chuunibyou Yuuty w gimnazjum, Satone Shichmiya, wołająca na siebie Sophia Siódmy Pierścień Saturna...

Gatunki:
Miejsce i czas:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Cento

Drugoplanowa

staff
character

Chihiro

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

ZAQ

Kompozytor Piosenki Przewodniej, Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej

character

Torako

Twórca Pierwowzoru

character

Akasaki,Chinatsu

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Asakura,Azumi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Hanada,Jukki

Projekt Serii

Recenzje

 • user image

     Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren
  Tytuł dość znany, szczególnie po ogromnym sukcesie pierwszej części, opowiada nam o dalszych przygodach Rikki, Yuuty oraz ich przyjaciół a także przedstawia nam nową bohaterkę: Shichimiyę, ex dziewczynę Yuuty.
  Tytuł dosć kontrowersyjny, gdyż według wielu opinii nie dorównuje pierwszemu sezonowi, a po przeczytaniu mojej recenzji będziecie mogli sami ocenić, czy to prawda.
  Myślę, że najczytelniejszy pogląd tego anime uda mi się uzyskać zestawiając ze sobą główne Zalety i Wady Serii:
     Zalety
  +Grafika i Muzyka utrzymują wysoki poziom.
  +Dobre wątki komediowe, które potrafią nieraz naprawdę rozbawić.
  +Sceny walki są tutaj lepsze niż w niejednym anime akcji.
  +Niektóre sceny potrafią naprawdę poruszyć.
  +Pod płaszczykiem niewinnej komedii romantycznej opowiada nam głęboką i poruszającą historię miłości żyjącej we własnym świecie Rikki i nieśmiałego Yuuty.
  +Pojawienie się w serii ex dziewczyny Yuuty oraz wprowadzenie się do niego Rikki daje serii "świeży oddech" i pozwala zaistnieć nowym wątkom. Sprawia to, że seria jest mniej monotonna i przyjemniej się ją ogląda.
     Wady
  -Niestety tytułowa "dwójka" stoi na o wiele niższym poziomie fabularnym niż jej poprzedniczka, z racji iż Rikka odnalazła już "Głęboki Horyzont", głównym wątkiem fabularnym tej serii stał się związek Rikki z Yuutą, który, tak jak fabuła, stoi w miejscu.
  -Wiele wątków z pierwszej części zostało porzuconych, choćby relacje pogrążonych w chuunibyou głównych bohaterów z ich rodzinami. Tak jak wspomniałem "wyrzucenie ich" pozwoliło zaistnieć nowym wątkom, ale także w nieprzyjemny sposób zakończyło stare. Inną tutaj stratą jest zepchnięcie roli Makoto z drugoplanowej na co najwyżej epizodyczną
  -Skoro już jesteśmy przy bohaterach drugoplanowych, to warto wspomnieć, że znacznie umniejszono ich role i nieraz miałem wrażenie, że pojawiają się tylko, by odegrać jakieś konkretne zabawne scenki, jednocześnie nic nie wnosząc do fabuły.
  Dekomori kompletnie pogrążyła się w swoim chuunibyou, a jej jedynym celem stała się walka z Nibutani (co mnie głęboko rozczarowało po wydarzeniach z pierwszej części, w której była pokazana jej bardziej "ludzka" strona). Sama Nibutani jest wciąż dobrą postacią drugoplanową, aczkolwiek nie stąpa już tak twardo po ziemi jak w pierwszej części i miewa lekkie "nawroty" do swojego chuunibyou a Kumin.... no cóż Kumin niewiele się zmieniła. Dalej śpi całymi dniami i poza jednym odcinkiem (turniejem drzemania!) nie wnosi wiele do fabuły.
  -Wielkim minusem jest tutaj samo pojęcie chuunibyou. W pierwszej części był to sposób ucieczki głównych bohaterów od nudnej i szarej rzeczywistości. Teraz niestety jest to głównie rozrywka dla bohaterów i sposób na popianie się efektami specjalnymi dla twórców, przez co serial traci na wartości merytorycznej.
  -Największym science fiction nie są tutaj walki głównych bohaterów lecz fakt, że młody licealista mieszka ze swoją dziewczyną bez rodziców, a ma myśli i czyny czyste jak łza.
  -Ostatni odcinek jest ewidentnie zrobiony "na siłę" i udowadnia, że fabuła od początku serii zrobiła bardzo mały postęp.
     
  Podsumowując
  Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren opowiada nam naprawdę piękną i poruszającą historię w niesamowicie irytujący i denerwujący sposób. Seria ta bez wątpienia potrafi nas w jednej chwili rozbawić do łez, a w drugiej do łez zasmucić, niestety jednak większość czasu widz musi się frustrować niesamowicie wolno idącą fabułą.
  Tytuł ten jestem w stanie polecić wszystkim, którzy potrafią przymknąć oczko na dziury fabularne i mogą cieszyć się samymi przygodami głównych bohaterów.
     Jeśli natomiast komuś spodobało się to anime i szuka czegoś w podobnym klimacie mogę mu zaproponować anime "Hyouka" lub "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu", natomiast jeśli ktoś szuka dobrego romansidła mogę doradzić "True Tears".

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.