Anime: Akuma no Riddle

Riddle Story of Devil, 悪魔のリドル,
OPIS:

Akademia Myoujou to prywatna szkoła z internatem, która pozornie nie różni się niczym od innych. Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny i 13 dziewcząt trafia do specjalnej Czarnej Klasy. Jest to jednak tylko przykrywka do zabójczej gry, w której grupa zabójców ma wyeliminować wskazany cel - Haru Ichinose. Wszystko byłoby proste, gdyby nie Tokaku Azuma, która staje się przeszkodą dla innych i zaczyna chronić nową koleżankę. 

Gatunki:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Azuma, Karami

Drugoplanowa

staff
character

Azuma, Mako

Drugoplanowa

staff
character

Banba, Mahiru

Drugoplanowa

staff
character

Hashiri, Nio

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Anzai,Chika

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Arakawa,Miho

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Asakura,Azumi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

Recenzje

 • user image

  Akuma no Riddle nie jest ani jakieś wyjątkowe, oryginalne, ani nie porywa serc widzów, ani nie spełnia nawet oczekiwań odnośnie brutalności. Zwykłe, typowe anime, w którym bohaterowie są obdarzeni ogromnym talentem i zaczynają uczyć się w tej samej klasie. Ciężko mi powiedzieć, czy uważam czas poświęcony serialowi za stracony, bo odkładałem go wiele razy i uważam, że skoro już go obejrzałem, to jest to jakieś tam osiągnięcie. I dla niektórych przetrwanie tych kilku odcinków faktycznie może być ciężkie.
  Estetycznie naprawdę nie można się do niczego przyczepić; kreska jest dość dobra, może nie jest najlepsza, ale nie kłuje w oczy. Momentami wydaje się jednak, że jej jakość mniej lub bardziej spada, ale na ogół całość trzyma się dobrze. Dalej komentując to, jak anime wygląda, należy pochwalić fakt, że żaden ending się nie powtarza, co odcinek słychać nową piosenkę. Są w miarę miłe dla ucha, ale dla porównania opening wydaje się być o niebo lepszy od którejkolwiek z piosenek wieńczących każdy epizod.
  Pochwalić mogę też bohaterów - to kolejny atut tego anime. Postaci nie są jakieś oryginalne, nieszablonowe; większość ich zachowań czy charakterów znamy z innych produkcji, czasami ich ruchy wydają się być przewidywalne. Ale nie są złe, są przeciętne, w dobrym tego słowa znaczeniu. Miło też, że twórcom udało się wcisnąć element krótkiego opisu każdego z bohaterów, wpleciony w każdy odcinek, to naparwdę pomaga zrozumieć, jak ci w danym momencie się czują.
  Zalet sporo, ale takie niepochlebne treści, jak te wygłoszone na początku recenzji, muszą być czymś podparte. Wad anime ma mniej więcej tyle samo, ale są trochę bardziej znaczące. Warto zacząć od omówienia klimatu, który to wydaje się być potraktowany po macoszemu. Każda akcja jest jakoś podparta zmianą muzyki i otoczenia na bardziej dynamiczne, ale to nie jest to, ciężko wczuć się w chwilę. Podobnie sprawa wygląda z opowiedzianą historią: fabuła jakaś tam jest, o czymś opowiada, ale całość ciągnie się, wydawać by się mogło, że bez końca. Opowiedziane jest to w nudny sposób i to odrzuca. Wadą jest też średni realizm wydarzeń (nie mówię o niesamowitej sile niektórych postaci, ale o ich zdolnościach do przetrwania). W wielu z sytuacji przedstawionych w serialu normalny człowiek umarłby w ciągu kilku chwil od owego zajścia, tutaj jednak bohaterowie wychodzą z życiem, co najwyżej z niegroźną dla życia raną.
  Czy warto poświęcić swój wolny czas na obejrzenie tego anime? Owszem, o ile mamy go za dużo. Akuma no Riddle jest możliwe do obejrzenia, ale mimo wszystko ciężko nazwać tytuł dobrym. Może zapchać czas, raczej nie zanudzi na śmierć, ale ten czas można poświęcić na coś wiele ciekawszego. Serial nie zaspokoi ani fanów brutalnych scen, ani ckliwych romansików, ani nawet amatorów komedii. Ot kolejne anime akcji, raczej średnie, aniżeli dobre.

Rekomendacje

 • Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation

  avatar

  Przez Arly, 2015-12-12 19:55:03.

  W obu anime występują uczniowie przeniesieni do specjalnej klasy. Zostają oni członkami gry, której celem jest popełnienie morderstwa. 

  Obie serie łączy akcja i tajemnica. Bohaterów jest coraz mniej z odcinka na odcinek. Jedynie w Akuma no Riddle występują walki pomiędzy postaciami, a w Danganronpa niezbyt profesjonalne zabójstwa i odnajdywanie sprawcy.

  avatar

  Przez NayanyBoskie, 2016-08-02 11:27:36.

  W obu tytułach występuje wątek "uwięzienia" w szkole oraz przymusowej egzekucji swoich kolegów z klasy. Bohaterowie w tych produkcjach mają rozmaite charaktery, z czego wynika, że główny bohater/ka będzie musiał/a się zmierzyć z różnymi przeszkodami, jednocześnie próbując ochronić osoby, na których mu/jej zależy...

  Te produkcje cechuje też brutalność oraz to, że niektóre charaktery postaci dosłownie pokrywają się.

  Występują także antagoniści, którzy pomimo innych celów są do siebie podobni, co nie znaczy, że któreś z tych anime jest gorsze lub warte mniejszej uwagi.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Mirai Nikki (TV)

  avatar

  Przez Valanthe, 2016-11-01 15:18:48.

  Oba anime łączą takie gatunki jak: akcja, tajemnica, psychologiczne. W obu jest wiele przemocy. Inne podobieństwa:- w obu anime grupa wybranych osób musi brać udział w 'grze', która polega na zabijaniu się nawzajem, aż zostanie jeden zwycięzca;

  - osoba, która wygra zostanie nagrodzona (w Akuma no Riddle spełni się jedno jej dowolne życzenie, a w Mirai Nikki zostanie bogiem);

  - organizatorzy morderczej gry są owiani tajemnicą;

  - bohaterowie zakładają sojusze;

   

  - mimo, że gra polega na zabijaniu się nawzajem, jeden z uczestników postanawia chronić drugiego;

  - morderstwa są na każdym kroku;

  - wyniki gier są nieoczekiwane;

  - w grze biorą udział doświadczeni mordercy (w Mirai Nikki np. Uryuu Minene, a w Akuma no Riddle  większość uczestników);

  - w obu przypadkach jest osoba, która nadzoruje całą grę (w Akuma no Riddle  to Nio Hashiri, a w Mirai Nikki to Mur Mur)

  Polecam oba anime wszystkim, którym spodobał się motyw morderczej gry, jednak Mirai Nikki ma więcej akcji, tajemniczych wątków i zwrotów akcji.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Akuma no Riddle(Dyskusje o konkretnych tytułach) Ajamaharis

Ostatnie wpisy na forum.

Akuma no Riddle w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Derinapl avatar Użytkownik
  2017-01-16 18:12:14 #471998
  Derinapl pisze:
  Aha koniec nie no super O,o po tym anime mam różne uczucia...troszku końcówka mnie zawiodła ale no co powiedzieć bywało gorzej co nie ^^
  W miarę dam 7/10 raczej nie za niskie nie za wysokie
 • Tyreus avatar Użytkownik
  2016-10-24 13:38:55 #468145
  Tyreus pisze:
  Seria taka sobie gdyby nie to yuri to było by znaczenie lepiej 5/10
 • gepard avatar Użytkownik
  2016-10-03 15:46:37 #466321
  gepard pisze:
  Fajne
 • lukix6 avatar Użytkownik
  2015-10-18 14:33:26 #426245
  lukix6 pisze:
  Anime nie pokazuje jakieś wielkiej złożonej fabuły, nie wnosi coś bardzo ciekawego, ale szło to jakoś wytrzymać a z kolejnymi odcinkami zaczęło mi się podobać choć ta cała tajemnica czemu miała umrzeć była trochę naciągana, oraz samo zakończenie było według mnie trochę nudne ale jakoś udało im się tego tak bardzo nie zepsuć .
 • Avle avatar Newbie
  2015-01-25 12:07:56 #394885
  Avle pisze:
  Mi się pokazuje tylko jeden odcinek. :c A tak mnie zaciekawiło... Wnerwiają mnie niedokończone anime -.- Albo mam coś nie tegest, albo po prostu naprawdę jest niedokończone. -.- Na to co widziałam stawiam ocenę 4/10.
 • Mayume avatar Użytkownik forum
  2014-12-23 19:36:54 #390084
  Mayume pisze:
  Akuma no riddle pokazuje swój potencjał....a potem niszczy go wraz ze wszystkimi plusami całej serii. Trudno było patrzeć jak autorzy pną się w górę po czym spadają na sam dół, aż się przykro robiło. Szczerze odradzam oglądać, na końcu będzie tylko rozczarowanie. Wszystkie odcinki obejrzałam i niestety bardzo się zawiodłam. Jak nigdy D:
 • GrumpyyG avatar Newbie
  2014-12-22 22:20:02 #390006
  Ajajaj pisze:
  Ekhm.... Ale przecież sezon jest już skończony:) Poszukajcie w internecie odcinków bo tutaj widzę pustki, tylko odc. 1. Widocznie coś upload nie poszedł.
 • Ascanol avatar Newbie
  2014-12-15 13:04:41 #389299
  Ascanol pisze:
  anime nawet ciekawe czekam niecierpliwie na dalsze odcinki
  .kreska spoko a muzyka specificzna
  za ten odcinek solidne 10/10
 • Manananana avatar Użytkownik forum
  2014-10-19 00:06:28 #380596
  Manananana pisze:
  Anime nawet może być obiecujące, chociaż nie moje gusta... ;p 5/10.
 • Jiyuu avatar Użytkownik forum
  2014-09-26 14:52:49 #376648
  Jiyuu pisze:
  A teraz o samym anime.
  Naprawdę świetne! Wciągnęło mnie na maksa, a zakończenie zaskoczyło, ale było ono tak lekkie i miłe, że naprawdę mi się podobało. Daję mocne 10/10