Anime: Berserk

Kenpuu Denki Berserk, Kenfu Denki Berserk, 剣風伝奇ベルセルク,
OPIS:

Serial Berserk opowiada historię najemnika imieniem Guts, wychowanego w obozie najemników i od dzieciństwa znającego tylko zgiełk bitewny. Jego życie wypełnione walką i podróżą od jednej bitwy do drugiej. Zmienia się on w dniu natrafienia na Bandę Jastrzębia, dowodzony przez Griffitha oddział najemników. Za cenę wolności poznaje takie rzeczy jak przyjaźń czy zaufanie i pod nowym sztandarem wycina krwawą drogę do spełnienia marzeń Jastrzębia. Anime oparte jest na tomach mangi od 4 do 13, czyli na Golden Age Arc.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:
Pozostałe tagi:

Powiązane Serie

Postacie

character

Casca

Główna

staff
character

Bazuso

Drugoplanowa

character

Conrad

Drugoplanowa

staff
character

Corkus

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Sushio

Animator Klatek Kluczowych

character

Chiba,Yuriko

Naczelny Reżyser Animacji, Reżyser Animacji

character

Hidaka,Masamitsu

Storyboardzista

character

Hirasawa,Susumu

Wykonawca Piosenki, Muzyka

character

Hirayama,Hidetsugu

Reżyser Animacji

Recenzje

 • user image

  Berserk jest jednym z tych anime, gdzie po pierwszym odcinku już wiedziałam, że muszę je obejrzeć całe. Łączy to, co lubię - krew, walki i ciekawe postacie. W jakim sensie ciekawe? Otóż wiele postaci w anime ma nijakie, zmienne bądź takie same charaktery.
  Grafika jest bardzo ładna i oryginalna. Jedyne moje zastrzeżenie to fakt, że krew leje się tam strumieniami przez lata z jednej rany - ale to szczegół. Niektórzy mogą tego nawet nie zauważyć. Walki są też dynamiczne i dobrze animowane. Magia jest tam fajnie wpleciona. Każde z teigu ma inne właściwości i walka różnych postaci będzie wyglądać inaczej, niż gdyby obie walczyły jak w innych anime, np. katanami. Oczywiście niektóre są przesadzone, ale to da się wybaczyć.
  Charaktery postaci były różnorodne. W tym szalonym świecie główni bohaterowie napotkają mnóstwo psychopatów - mniej lub bardziej walniętych. Pewne osoby na początku były wkurzające, wręcz cieszyłabym się, gdyby wtedy zginęły, ale później był moment, gdzie widz mógł takiego człowieczka lepiej poznać, zrozumieć jego zachowanie i bam - kolejny wyciskacz łez. Płakałam na każdej śmierci z głównych bohaterów, oprócz jednego, ale żeby nie spoilerować, nie napiszę którego.
  Zarówno openingi jak i endingi przypadły mi do gustu. Właśnie - soundtrack. Soundtrack kupił mnie totalnie od pierwszych chwil. Dodawał genialnego klimatu. Może kilka razy dałabym trochę inny, niż jest, ale zazwyczaj świetnie pasował.
  Fabuła przez pierwsze odcinki nie posuwała się zbytnio do przodu, przyśpieszyła dopiero pod koniec. W zasadzie fabuła jest dość prosta. Czasami zaskakiwała obrotem spraw. Mimo wszystko przez sporą część czasu wszystko idzie jednym schematem - jest pojedynek głównego bohatera z przeciwnikiem, ktoś ginie, główni bohaterowie go opłakują bądź nie (jeśli to przeciwnik) i akcja toczy się dalej. Jeśli chodzi o końcówkę, to mocno mnie rozczarowała. Nie tylko dlatego, że jest fillerem. Jak wiele osób uważam, że gdyby ją zmieniono, to anime byłoby bardzo dobre. Wiele śmierci było bezsensownych. Mimo to, gdyby tak wiele osób nie ginęło, to seria nie wyróżniałaby się na tle innych shounenów tego typu.
  Moja ocena waha się między 7/10 a 8/10. Seria jest godna polecenia zwłaszcza dla osób, które tak jak ja lubią walki, akcję i nie przeraża ich krew czy śmierć dużej liczby osób. W końcu główni bohaterowie są odważni.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Berserk(Dyskusje o konkretnych tytułach) Amethiste

Ostatnie wpisy na forum.

Berserk w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Sharimsejn avatar Użytkownik
  2017-02-08 23:57:27 #473804
  Sharimsejn pisze:
  I sezon naprawdę niezły. Zakończenie było intrygujące i ogólnie anime 9/10 dla mnie.
 • HelpDerp avatar Użytkownik
  2016-12-28 22:06:52 #470811
  HelpDerp pisze:
  Co to za piosenka w intrze na Gdrive?
 • rafcio16111992 avatar Użytkownik
  2016-09-17 20:44:17 #463374
  rafcio16111992 pisze:
  nie widze odcinków , dlaczego ?
 • Rostagma avatar Użytkownik
  2015-01-13 06:52:53 #393258
  Rostagma pisze:
  Jestem świeżo po obejrzeniu tego. Na początku wydawał mi się Berserk kolejnym średniawym tytułem, kreska nie przyciągała, lecz im dalej tym lepiej. Najbardziej podobały mi się sceny walk, choć Guts często wydawał mi się zbyt "overpowered".
  Większość narzeka na zakończenie, mnie się akurat podobało i na 100% przyjrzę się filmom. Wystawiłem ocenie 9, nie jest to jednak tytuł, który poleciłbym każdemu.
 • Guanabana avatar Newbie
  2014-09-14 01:31:55 #373342
  Guanabana pisze:
  Kolejne świetne anime ze spartolonym zakończeniem. Pewnie jak to zwykle bywa miał być drugi sezon ale się rozmyślili. To właśnie jest najgorsze w japońcach, że odwalają takie numery.
 • Josumi avatar Użytkownik
  2014-08-23 02:25:05 #370041
  Josumi pisze:
  Dlaczego? DLACZEGO?! Skończyło się w taki irytujący sposób. Nie lubię takich zakończeń. :(
  Przypomniała mi się seria Shakugan no Shana, które też skończyło się nie tak jak powinno. :D Oczywiście niektórzy się cieszą z takich zakończeń ale do mnie to nie przemawia. :P
  Fabuła nie tak jak w innych anime nie kręci się w koło głównego bohatera aż do ostatniego odcinka. :D
  Zakończenie 0/10
  Kreska 7/10
  Fabuła 9.5/10
  Podobał mi się soundtrack 8/10
  Anime dostaje mocne 8/10
 • heos avatar Użytkownik
  2014-08-19 00:05:48 #369188
  heos pisze:
  Anime jest zbyt ugrzecznione aby móc o nim cokolwiek powiedzieć. Dodatkowo urwane w kluczowym fabularnie momencie, który dopiero na dobre rozpoczyna fabułę.
 • Sonneillon avatar Użytkownik forum
  2014-08-18 20:34:23 #369100
  Sonneillon pisze:
  Jestem właśnie po ostatnim odcinku. Już na początku wiedziałam, że chcę przeczytać mangę, bo anime to będzie dla mnie za mało. Głównych bohaterów pokochałam praktycznie od razu, rozwój wydarzeń mnie intrygował, fascynowały walki, wszystko było idealne i dopracowane, nie mogłam już wręcz się doczekać, kiedy będę mogła przesiąść się na mangę - tak bardzo przez wszystkich polecaną. Muzyka w anime - cudowna. Od samego początku budowała odpowiedni nastrój. To jedyne czego brakuje mi zawsze w papierze...
  Ale nie będę ukrywać końcówka mnie, nie nazwę tego rozczarowaniem, bo spodziewałam się czegoś takiego. Ale trochę mnie zdołowała i mówiąc szczerze, dwa czy trzy ostatnie odcinki przemęczyłam, żeby już mieć to z głowy. Po prostu za bardzo przywiązuję się do bohaterów, no i zakończenia takie jak tutaj potrafią nieźle mną wstrząsnąć. Nie lubię tego. Stąd niższa ocena 7/10.
 • Sygin avatar Użytkownik forum
  2014-05-13 18:11:02 #350790
  Sygin pisze:
  @skracz, osobiście wydaje mi się to wątpliwe, ale ciekawe spostrzeżenie ;D
  Ogólnie pierwszy rozdział mangi (którą nawiasem ogromnie polecam) ukazał się, o ile się nie mylę 1988 lub '89. Pierwsze opowiadania wiedźmińskie 1986, a pierwsza książka jako taka 1990.
  Jeśli podobało ci się to anime, to naprawdę, polecam poświęcić czas na mangę.
  Wiele wątków i postaci zostało pominięte.
 • MasaGratoR avatar Użytkownik forum
  2014-05-13 18:10:05 #350789
  MasaGratoR pisze:
  @Skracz, manga powstała 5 lat przed wydaniem pierwszego tomu opowieści o Wiedźminie. Najpierw popatrz sobie na necie, zanim zaczniesz myśleć.