Anime: Nodame Cantabile

のだめカンタービレ,
OPIS:

Shinichi Chiaki – student japońskiej akademii muzycznej. Utalentowany, ambitny, przystojny i do tego perfekcjonista w każdym calu – tylko pozazdrościć. Jego największym marzeniem jest zostać dyrygentem, tak jak jego idol z dzieciństwa Sebastiano Vieira i móc uczyć się pod jego kierunkiem w Wiedniu. Aby to wszystko urzeczywistnić wystarczy tylko wsiąść do samolotu i... tu właśnie pojawia się problem. Chiaki panicznie boi się latać, podobnie sprawa ma się z pływaniem. Wygląda więc na to, że utknął w Japonii na dobre.
Pewnego wieczoru sfrustrowany chłopak idzie do baru, gdzie stara się utopić swoje smutki w alkoholu. Kiedy budzi się następnego ranka, z przerażeniem odkrywa, że miejsce, w którym się znajduje to z pewnością nie jego mieszkanie, a właścicielka owego przybytku jest co najmniej dziwna. Lokatorką okazuje się Megumi Noda (zwana przez wszystkich Nodame), która podobnie jak Chiaki studiuje w tej samej akademii i o zgrozo, jest też jego sąsiadką! Od tej pory, dotychczasowe spokojne życie młodego muzyka zmienia się całkowicie...

Gatunki:
Grupy docelowe:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Elise

Drugoplanowa

staff
character

Oliver

Drugoplanowa

staff
character

Etou, Kouzou

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Abe,Misao

Animator Klatek Kluczowych

character

Aketagawa,Jin

Reżyser Dźwięku

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Kiniro no Corda: Primo Passo

  avatar

  Przez Hitoshi0, 2016-05-17 18:06:17.

  Obie serie skupiają się na odkryciu prawdziwej koncepcji muzyki przez studentów muzycznych. Choć tematy mogą być takie same, te dwa anime mają zupełnie inne nastroje. W Nodame spędzisz połowę czasu śmiejąc się, podczas gdy w Kiniro no Corda to głównie poważny nastroj, czasami na granicy depresji. Oba anime posiadają wiele ciekawych zwrotów akcji.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Shigatsu wa Kimi no Uso

  avatar

  Przez Elentari, 2015-02-26 21:11:19.

  Romanse w muzyką klasyczną w tle. Nodame Cantabile jest jednak bardziej rozbudowane, a bohaterowie dojrzalsi, w dodatku całość ma wydźwięk bardziej komediowy, niż Shigatsu. W obu tych seriach główne bohaterki są dość nietypowe - mocno zakręcone i lekko dziecinne.

 • Itazura na Kiss

  avatar

  Przez EmociaChan, 2015-09-27 13:10:06.

  Jeśli chodzi o klimat anime, to są one mało podobne, ale podobieństwem, które znalazłam już po kilku odcinkach jest inteligentny, utalentowany i ambitny chłopak oraz śmieszna, na pozór mało inteligentna i dziwna dziewczyna, która się go uczepia... Sama bardziej preferuję Itazure ze względu na lepszą kręskę i odrobinę ciekawszą fabułę, ale wybór już pozostawiam wam. ;)

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results