Anime: Higurashi no Naku Koro ni Kai

Higurashi no Naku Koro ni 2, Higurashi no Naku Koro ni 2nd Series, Higurashi no Nakukoro ni 2nd Season, The Moment the Cicadas Cry 2, When they Cry 2, ひぐらしのなく頃に解,
OPIS:

Kontynuacja serii Higurashi no Nako Koro ni rzuca nieco światła na mroczne tajemnice przepełniające pierwszy sezon. Grupa młodych przyjaciół z miasta Hinamizawa wciąż powtarza czerwiec roku 1983, podczas którego jej członkowie popadają w, często krwawo zakończone, konflikty. Tym razem Furude Rika z pomocą swojej duchowej przyjaciółki, Hanyuu, odwołując się do więzów przyjaźni łączących ją z członkami szkolnego Klubu Gier i Zabaw, spróbuje odmienić tragiczne przeznaczenie i znaleźć prawdziwego sprawcę tajemniczych czerwcowych wydarzeń w miasteczku.

Gatunki:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Takano, Miyo

Główna

staff

Obsada

character

Ryukishi07

Twórca Pierwowzoru

character

Annabel

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

mebae

Animator Klatek Kluczowych

character

bermei.inazawa

Kompozytor Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej

character

Deguchi,Toshio

Animator Klatek Kluczowych

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Higurashi No Naku Koro Ni Kai(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Higurashi No Naku Koro Ni Kai w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Ostateczny94 avatar Użytkownik
  2017-02-13 03:25:09 #474008
  Ostateczny94 pisze:
  Jak dla mnie ta seria byla tak samo dobra jak pierwsza ;)
  Nie skonczylo sie makabrą, a dla wszystkich swiatlem nawet dla Miyo :)
 • Kawusiak20 avatar Użytkownik
  2016-11-03 21:24:50 #468708
  Kawusiak20 pisze:
  Nie ma ku temu wądpliwości że drugi sezon jest lepszy od pierwszego ale kilku elementów brakowało kilku elementów, takich jak brutalność oraz urojenia i nieprzewidywalność,z której pierwszej częśći serii aż się wylewało.
  Historia w Higurashi było jedną z najlepszych, którą miałem kiedykolwiek poznać, dobrze został wykorzystany motyw cofania się w przeszłość, antagonista był dobrze utwierdzony w treść fabuły jednak motywy jak dla mnie były kompletnie z dupy., jednak było dużo gorszych antagonistów więc nie ma co płakać. 8/10
  Bohaterowie Motyw nakama power fight together trochę mi się przejadł. Kilku z nich było naprawdę ciekawych do samego końca trzymali w napięciu, jednak brakowało w nich smaczków z początku 7/10
  grafika i muzyka po prostu przeciętna słabo wykonona, nie było czuć żadnego dramatu 4/10
  Podsumowanie Wizualnie niczym więcej niż średniak, jednak nie jest to typ serii przy którym powinno się zwracać na to szczególną uwagę, więc lepeij się skupić na wybitnej historii z dreszczem emocji, nie ma błędów fabularnych trochę minus za wprowadzenie Boga jako supporta, nir podobało mi się sposób rozwiązania problemów bohaterów.W przeciwieństwie do pierwszego sezonu nie zaistniał brak ciągłości fabularnej oraz akty w których odcinki były tragiczne oraz rewelacyjne. Anime zdecydowanie polecam. Jest to napewno odskocznia od tego co oglądamy zazwyczaj. Moja ocena końcowa 7/10
 • Conquest avatar Użytkownik
  2016-09-20 09:12:30 #463791
  Conquest pisze:
  Jestem zadowolony z drugiego sezonu. Stanowi bardzo udane uzupełnienie do pierwszego, więc spełnia swoją rolę jako kontynuacja. Prawda, brak już takiego rozlewu krwi, ale dostajemy wciągającą i trzymającą w napięciu fabułę, nie budzącą jednak niepokoju, jak poprzedniczka, brak jej nieco w kategoriach horroru.
  Gdybym miał rozstrzygać, który sezon był lepszy, pierwszy czy drugi, byłoby to bardzo trudne, gdyż są do siebie zupełnie niepodobne, choć absolutnie wspaniałe. Mimo wszystko jednak przyjemniej oglądało mi się drugi sezon. Pierwszy momentami troszkę mnie nudził, ale to prawdopodobnie przez nagromadzenie zapętleń czasu pod koniec. W każdym razie polecam obydwa sezony każdemu (nie licząc osób o słabych nerwach).
 • The_Beatle avatar Fan anime o lesie i kosmo
  2015-01-24 17:05:55 #394707
  The_Beatle pisze:
  Quote "citronka, post: 394604" może po za tym która z sióstr Sonozaki wylazła spod łóżka w pierwszym sezonie, bo tego w dalszym ciągu nie jestem w stanie dociec

  Spoiler: spoiler
  Ja to rozpatruję w taki sposób, że były to omamy wynikłe z szaleństwa/choroby Keiichiego. Mion zginęła spadając do studni i wątpię, żeby przeżyła (poza tym zabójstwo byłoby bez sensu), a Shion zginęła spadając z budynku, gdzie mieszkała. Jeśli miałaby przeżyć, końcówka piątego arcu miałaby dziwny wydźwięk. Możliwe, że w sound novel jest jakiś szczegół wyjaśniający, który tu pominięto.

  Quote "citronka, post: 394604" Ja osobiście żałuję, że obejrzałam drugi sezon, byłabym chyba bardziej zadowolona zachowując w pamięci obraz....thrillera? który pokazuje tajemniczą Hinamizawę gdzie ataki szału są tak naprawdę na porządku dziennym, a wszystko to przez tajemniczą chorobę. Nie wiem czy tylko ja uważam, że taki obraz sytuacji, bez elementów fantastycznych byłby lepszy?

  Nie tylko Ty. Osobiście jestem zdania, że prawdziwe Higurashi to tylko i wyłącznie pierwszy sezon. Drugi traci na braku napięcia, poświęceniu się słabszym wątkom i nie zostawieniu widzowi wolnej ręki przy interpretacji. Niemniej nie żałuję obejrzenia kontynuacji, ponieważ pomimo bycia daleko w tyle za poprzedniczką, wciąż jest to dobre anime.
 • Mein-Lieber-Johan avatar Newbie
  2015-01-23 20:46:49 #394624
  Mein-Lieber-Johan pisze:
  Mi osobiście drugi sezon się dosyć podobał, ale zgadzam się z tym, że można było obejść się bez tych elementów fantastyki.
 • citronka avatar Newbie
  2015-01-23 18:34:35 #394604
  citronka pisze:
  Drugi sezon dość mocno mnie rozczarował. Oczywiście, wszystko zostało wyjaśnione bardzo dokładnie, ale anime zgubiło tą atmosferę poprzedniej serii. Oglądając nie czułam już tego niepokoju, może byłam trochę mniej skonfundowana, bo fakt faktem w pierwszym sezonie połowicznie domyślałam się tylko o co dokładnie chodziło. Twórcy zupełnie zmienili kierunek, tutaj fabuła była już przesadnie ciągnięta w kierunku fantastyki, przez to straciła swoją tajemniczą, straszną otoczkę. Już przemilczę tą moc przyjaźni która się tu pojawia. Po za tym jakikolwiek wątek pseudo kryminalny,który stworzyła pierwsza seria, obrócił się w perzynę gdzieś w połowie, dalej była już historia fantastyczno-przygodowa.
  Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli ktoś chce dowiedzieć się o co tak naprawdę chodziło w pierwszej serii, zachęcam do obejrzenia bo wszystko jest tu pięknie rozrysowane, nie ma żadnych niedomówień (może po za tym która z sióstr Sonozaki wylazła spod łóżka w pierwszym sezonie, bo tego w dalszym ciągu nie jestem w stanie dociec), wszystko jest doprowadzone do końca, akcja się rozwiązała. Ja osobiście żałuję, że obejrzałam drugi sezon, byłabym chyba bardziej zadowolona zachowując w pamięci obraz....thrillera? który pokazuje tajemniczą Hinamizawę gdzie ataki szału są tak naprawdę na porządku dziennym, a wszystko to przez tajemniczą chorobę. Nie wiem czy tylko ja uważam, że taki obraz sytuacji, bez elementów fantastycznych byłby lepszy?
 • Franek977 avatar Użytkownik forum
  2014-12-27 18:00:43 #390379
  Franek977 pisze:
  2 sezon jest znacznie lepszy od 1 ma mniej pomieszaną fabułe i jest znacznie ciekawszy
  lekki i przyjemny dla oczu . Tylko znowu opening że nie dało się słuchać nie wpadł mi do uszu :/
 • Natty82 avatar Użytkownik forum
  2014-12-23 11:58:26 #390049
  Natty82 pisze:
  Cieszę się, że obejrzałam kolejny sezon. Szczerze się nie zawiodłam. Chyba już wszystko dla mnie zostało wyjaśnione. Co prawda, ten sezon był mniej krwawy od tamtego, ale i tak fajny. Na takim samym poziomie. Opening jest super. Co prawda, opening z 1 sezonu był nieco lepszy. Przyznaję, kilka razy prawie się popłakałam, co jest dużym plusem. Do kreski już wcześniej się przyzwyczaiłam, więc problemu nie było. Ogólna ocena ponownie 8/10. Teraz zabieram się za 3 sezon.
 • TheRenos avatar Użytkownik forum
  2014-12-07 12:29:16 #388045
  TheRenos pisze:
  Po prostu GENIALNE! Ten sezon bardziej spodobał mi się, niż pierwszy. Może i jest mniej krwawy, ale dużo ciekawszy. Wszystko pięknie wyjaśnia.
  Kreska bardzo mi się spodobała, muzyka też. Fabuła jest zawalista i zasługuję na ocenę 10/10.]
  Ogółem polecam 10/10 :D
  Spoiler: Ostatni odcinek
  Tylko nie za bardzo ogarnąłem końcówkę. Rika się przeniosła w przeszłość. Ale po co? Bo nie ogarniam, o co w tym chodziło :(
 • Andrzej1993 avatar Newbie
  2014-10-30 16:55:06 #381970
  Andrzej1993 pisze:
  Tak sobie siedzę z papierosem w ustach i nie bardzo wiem, o czym napisać, od czego zacząć, bo anime to jest po prostu... masakryczne. Na kwestiach technicznych się nie znam, więc się nie wypowiem ani o kresce (chociaż faktycznie, nie urywało d**y), ani o muzyce (a ta była akurat całkiem przyjemna). Istotniejsza dla mnie jest fabuła, która rozbebeszyła mi mózg po pięciu odcinkach. Żeby poskładać to wszystko w jedną całość, należy obejrzeć drugi sezon, bo dopiero tam wszystko się wyjaśnia. Sama treść jest chyba najmocniejszą stroną tego anime i daje dużo do myślenia. Wbrew pozorom, możemy zobaczyć schematy tak dobrze znane z życia i wówczas zaczyna robić się przerażająco, jakie ciemne moce znajdują się w ludzkich umysłach.