Anime: Yamada-kun to 7-nin no Majo (TV)

山田くんと7人の魔女, Yamada-kun and the Seven Witches, Yamada i Siedem Wiedźm,
OPIS:

Ryuu Yamada jest najbardziej niesfornym uczniem Liceum Suzaku - nie przykłada się do nauki, spóźnia na zajęcia i wszczyna bójki. Pewnego dnia potyka się na schodach i upada na piękną, wzorową uczennicę – Urarę Shiraishi, którą przez przypadek całuje. Zaraz po tym zdarzeniu okazuje się, że Ryuu i Urara zamienili się ciałami. Oboje postanawiają więc dołączyć do Klubu Badań Nad Zjawiskami Paranormalnymi. Z czasem odkrywają, że w ich szkole jest więcej dziewcząt, które posiadają równie zaskakujące zdolności jak Shiraishi.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Asano, Ren

Drugoplanowa

staff
character

Igarashi, Ushio

Drugoplanowa

staff
character

Kameda, Mitsuru

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Yokote,Michiko

Scenarzysta (Screenplay)

Recenzje

  • user image

    Yamada-kun to 7-nin no Majo jest anime, do którego na pewno należy podejść z dystansem. Szczególnie do tego, w jaki sposób fantastyczny wątek o mocach działających poprzez pocałunki jest tutaj wykorzystany. Na początku może wydawać się to idiotyczne, ale potem wydaje się tak głupie, że aż śmieszne i sympatyczne.
    Wszystko podsyca nam humor produkcji, prezentowany przez głównych bohaterów, szczególnie przez tytułowego Yamadę. Mimo to możemy zauważyć także elementy dramatu szkolnego, gdzie uczniowie nie umieją odnalezć się w swoim otoczeniu. Bohater jest łobuzem, który, jak coś mu się nie podoba, to wali swojego specjalnego kopa z półobrotu. Jednakże tym zachowaniem pragnie tylko zakryć swoją samotność i brak akceptacji innych. Do tego do najmądrzejszych nie należy, w przeciwieństwie do głównej bohaterki - Shirashi. Jest nie tyle mądra, co każdą wolną chwilę poświęca na naukę. Ma ona bardzo podobny problem co Yamada, lecz radzi sobie z tym właśnie w taki sposób.
    Nieprzewidzianą koleją losu ich drogi się krzyżują, gdy razem spadają ze schodów i "przypadkowo" się całują. Japońskie produkcje mają tentencję do robienia wielu podobnych sytuacji przypadkowo, więc w porównaniu do niektórych ta jest jeszcze do przeżycia. Wracając do tematu: przez owy pocałunek zamieniają się ciałami. Po tym zdarzeniu akcja tak bardzo się komplikuje, że nie jestem w stanie tego tutaj opisać. Dlatego minusem jest to, że trzeba zatrzymywać na chwilę odcinek i zastanowić się, co się właściwie dzieje, bo sama koncepcja ze wszystkimi czarownicami jest tak pogmatwana, że chyba nawet autorka do końca jej nie rozumiała. Po jakimś czasie pomiędzy naszymi głównymi bohaterami rodzi się uczucie. Moim zdaniem jest to bardzo dobrze poprowadzony wątek miłosny. Jest oparty na wzajemnej trosce bohaterów, a oboje pomagają sobie w swoich problemach. Po prostu widać, że nie wynika on z niczego, tak jak w sytuacjach typu: wpadli na siebie na korytarzu, patrzą sobie w oczy, trwa to jakieś 5 sekund i już są zakochani.
    Co do kreski - była ok, nie była denerwująca, a to jest chyba najważniejsze. Muzyka - bardzo dobrze dobrana. Postacie - niektóre niesamowicie, niektóre przeciętnie wykreowane. Ogólnie produkcję oceniam na 8/10.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.