Anime: Mobile Suit Gundam 00

Mobile Suit Gundam 00, Kidou Senshi Gundam 00, Gundam Double O, 機動戦士ガンダム00,
OPIS:

Przez świat wciąż przetaczają się wojny, a ludzkość wciąż tworzy coraz doskonalsze metody wyniszczania się. Surowce naturalne naszej planety zostały całkowicie wyczerpane a o władzę rywalizują trzy światowe potęgi: IEA - Międzynarodowy Związek Ekonomiczny, ktуremu przewodzi USA; HRL - Liga Reformacji Ludzkości, kierowana przez trójkąt Rosja - Chiny - Indie; oraz AEU - Zaawansowana Unia Europejska. Kontrolują one dostępność oraz przepływ nowego paliwa - Energii Słonecznej. Wykorzystują w tym celu Windy Orbitalne, olbrzymie konstrukcje pozwalające przesyłać energię słoneczną na powierzchnię planety oraz ludzi do stacji orbitalnych. Państwa nie należące do żadnej z tych organizacji walczą między sobą o resztki zasobów paliwowych i wolność.
W roku 2307, podczas testów nowej maszyny bojowej AEU, pojawia się niezwykła jednostka: GUNDAM 240082 Exia. Po błyskawicznym zniszczeniu najnowszego produktu AEU, Exia wycofuje się, aby kontynuować swoją misję. W tym samym czasie na pokładzie Ptolemeusza, orbitalnego okrętu dowodzenia należącego do organizacji "Celesial Being", trwają przygotowania do rozpoczęcia zbrojnej interwencji oraz ogłoszenia całemu światu o swoim istnieniu. Jedynym celem tej prywatnej armii jest powstrzymanie wszelkich wojen, zarówno prowadzonych już przez ludzkość jak i tych, które dopiero mają się rozpocząć. Przepełnieni wiarą w moc czterech jednostek Gundam oraz przy wsparciu transportowca orbitalnego, członkowie "Celestial Being" wyruszają, by wypełnić swoje przeznaczenie.
by Pprokop

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

character

Haro

Drugoplanowa

staff
character

Ikeda

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

L'Arc~en~Ciel

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Hyde

Tekst Piosenki Przewodniej

character

Stephanie

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Taja

Wykonawca Piosenki

character

The Back Horn

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Gundam 00(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Gundam 00 w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Hanakumu avatar Newbie
  2014-05-03 16:25:09 #349311
  Hanakumu pisze:
  Tak, są stopniowo ulepszane - po zniszczeniach albo bez powodu.
 • parasite avatar Użytkownik
  2014-05-03 15:22:07 #349305
  parasite pisze:
  dzięki dużo się wyjaśniło ! super !
  wiem, że kyrios może być samolotem i mechem, ale mi chodziło o to, czy jest np. gundam avalanche exia ? albo exia repair ? są to kolejne ewolucje exii tak, które poznam oglądając kolejne odcinki ?
 • Hanakumu avatar Newbie
  2014-05-03 11:02:56 #349265
  Hanakumu pisze:
  1. Kyrios i Arios są mechami zmieniającymi postać - coś jak transformersy. Czyli w trakcie mogą zmieniać się z humanoidalnego robota do tego, co wysłałam w linku wyżej. Każdy Gundam ma swoje wybrane "dodatkowe umiejętności". Dynames (mech Lockona Stratosa I), jak widać, specjalizuje się w snajperce, o fajnych zdolnościach Exii (mech Setsuny F. Seieia, mojego ulubionego bohatera) dowiesz się później
  2. "Biały Gundam" to prototyp. http://gundam.wikia.com/wiki/GN-000_0_Gundam tutaj masz o robociku
  Ogólnie powstało tylko 5 silników GN i wykonanie dalszych było niemożliwe z powodu niekompletnych planów ( odsyłam do wiki: http://gundam.wikia.com/wiki/GN_Drive )
  Skoro nie idzie dobrze z angielskim, to spróbuję własnymi słowami...
  Tak, na podstawie "Białego" powstały pozostałe, które były stopniowo ulepszane.
  Jest 4 "prawdziwych" Gundam Meisters, ale w 2 sezonie przeżyjesz niezłe zaskoczenie, od razu ostrzegam.
  Jeśli chodzi o politykę (o którą też pewnie będziesz pytał), to Gundam 00 jest jedną z prostszych serii w tym względzie. W Wingu albo Seedzie to w ogóle jest namieszane ze wszystkim tak strasznie, że gubię się prawie na każdym kroku :p
 • parasite avatar Użytkownik
  2014-05-03 01:34:14 #349248
  parasite pisze:
  1. kiedy, w jakich warunkach gundamy zmieniają swoją postać ?
  2. i co oznacza ten obrazek ? że wszystkie miały swój początek od tego białego gundama i są kolejnymi jego ewolucjami ?
  czytam wikie, ale z angielskim u mnie średnio i idzie mi to jak po grudzie
 • Hanakumu avatar Newbie
  2014-05-03 00:35:44 #349239
  Hanakumu pisze:
  Kyrios zmienia swoją postać (to mech Allelui, zobaczysz w anime) http://img3.wikia.nocookie.net/__cb201202221...
  .
  Numery przy GN (od GN Drive) prawdopodobnie oznaczają serię silnika.
  PS. Walnij ten obrazek do spojlera, co?
  Linkuję wiki: http://gundam.wikia.com/wiki/Mobile_Suit_Gun...
 • parasite avatar Użytkownik
  2014-05-03 00:29:19 #349238
  parasite pisze:
  witam, próbuje ogarnąć 00 znalazłem fajny obrazek z mechami i mam kilka pytań :)
  np. na podstawie kyriosa
  1 - wiecie może co mogą oznaczać kolory tych połączeń między mechami ??
  2- co oznaczają liczby i cyfry przy kyrosie GN-003 albo GN-007 ?? Czy to oznacza, że kyrios może się zamieniać w lepszą wersję ?
  3 - dlaczego kyrios bierze swój początek od abulhool'a ? o co w tym chodzi ?
  Spoiler: gundam_00_celestial_being_tree
 • Gawron avatar Newbie
  2013-10-29 03:46:36 #313320
  Gawron pisze:
  Gundam 00 zaskakuje odbiorcę w kilku momentach i to są zaskoczenia zdecydowanie przyjemne. Nie jest to "typowa bajka o zabawkach dużych chłopców". W tym anime jest głębia, jakiej trudno się po nim spodziewać.
  Tylko kilka pierwszych odcinków jest spokojnych i może nastawić odbiorcę na lekką akcję. Nic bardziej mylnego. Gdy sytuacja zdaje się przejaśniać, a scenariusz zarysowuje bardzo wyraźnie, zaczynają się zwroty akcji, a odbiorca wciąż atakowany jest moralnymi zagrywkami - co zaliczyć należy na wielki plus - zgrabnie wplecionymi w stylistykę anime typu mecha.
  Także niezwykłe właściwości GND mają swoje przyczyny, i nie jest to jakaś niewyjaśniona, infantylna "magia". Za to także ogromny plus.
  Zakończenie absolutnie nie jest przewidywalne, ani banalne. Pozostaje ono otwarte, więc można przypuszczać, iż ta seria może być kontynuowana w jakiś sposób. Ob tylko nie zrobił się z tego tasiemiec.
  Spoiler: SPOILER
  Acz zakończenie ma naturę duaistyczną, i jest tak optymistyczne, jak i niepewne, pozostawiając odbiorcę z szeregiem rozmyślań na temat "końca dzieciństwa rodzaju ludzkiego".

  Odnosnie Jowisza, to
  Spoiler: SPOILER
  (jak pamiętamy), tylko w warunkach panujących na tej planecie, da się skonstruować napęd GN, a jego powstanie ma wiele wpsólnego z Innowado, jak i z Vedą, bowiem wszystkie te elementy korzystają z technologii powiązań kwantowych. Samo ukazanie Jowisza w końcowej scenie może jedynie być "furtką", która została zostawiona na wypadek chęci kontynuowania serii. Przecież nie wiadomo, czy Schenberg także prewencyjnie nie podjął innych działań, w razie gdyby plan się nie powiódł. Przecież w anime pokazał już, że przewidział mozliwość pojawienia się wielu rzeczy i czynników. Mógł więc także pozostawić jakiś dodatkowy nadzór, w razie gdyby ci, w których tak bardzo wierzy, jednak zawiedli, i okazało się, że Billy miał jednak rację.
 • Tojo avatar Użytkownik forum
  2013-09-08 13:06:30 #304290
  Tojo pisze:
  Gundam to Gundam. Kto nie lubie nie zrozumie :D Ja Gundamy uwielbiam. O fabule się nie wypowiem, bo jestem na 4 odcinku, ale kreska jet porządna, Gundamy pomysłowe i nie przegięte, bohaterowie zalatują mi trochę Wingiem, ale to da się przeżyć.
  Był Wing (razem z Endless Waltz), był SEED, UNICORN pochłonięty. Niedługo na dysku wyląduje pierwszy Mobile Suit Gundam, czyli pierwsza seria z 1979 roku (dla niektórych "fanów" anime będzie to już kosmiczna prehistoria)
 • LockonStratos avatar Użytkownik forum
  2013-07-23 00:56:22 #292275
  LockonStratos pisze:
  Super anime gorąco polecam. Oglądałem przed tym gundama seed i seed destiny są równie fajne co to, ale to anime po prostu wymiata. Co tu więcej dodać muzyka 10/10, kreska 10/10 oceniam to anime na 10/10 i co tu więcej gadać.
 • hiruma avatar Użytkownik forum
  2013-05-15 14:56:36 #277766
  hiruma pisze:
  przepraszam za bd w komentarzach ale znalazłem jesz dyskografie od serii 00 i 00 2nd jak by ktoś szukał nazw utworów.
  więc będzie tak:
  Spoiler: Dyskografia 00 i 00 2nd
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mobile_Suit_Gundam_00_albums