Anime: Plastic Memories

プラスティック・メモリーズ, Plamemo,
OPIS:

Historia ma miejsce w niedalekiej przyszłości, gdzie androidy wyglądają jak ludzie i zaczynają rozprzestrzeniać się po świecie. Firma produkująca androidy SA Corp wyprodukowała Giftia, nowy rodzaj androida, posiadający większą ilość emocji i cech człowieka od każdego innego modelu wyprodukowanego do tej pory. Jednak ze względu na problemy w technologii androidy mają ograniczoną żywotność, a kiedy ją przekroczą… robi się bardzo źle. Z tego powodu SA Corp tworzy ostateczny limit serwisowania w celu odzyskania Giftia. Nowy pracownik serwisu o nazwie Tsukasa Mizugaki tworzy zespół z Giftia o imieniu Isla i razem zajmują się odzyskiwaniem innych androidów.

Gatunki:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Postacie

character

Isla

Główna

staff
character

Constance

Drugoplanowa

staff
character

Sherry

Drugoplanowa

staff
character

Zack

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Chiba,Naoki

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

  Powyższy tytuł reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Hitom takim jak chociażby Anohana dorasta co najwyżej do pięt, ale moim zdaniem to wcale nie jest słaby wynik, wręcz przeciwnie. Anime prezentuje się naprawdę na plus.
  Zacząć można jednak od wad. Skoro nie ma jakichś tragicznych niespójności w fabule, czy też innych krytycznych błędów twórców, będę czepiał się szczegółów: bohaterowie wydają się być zbyt idealni, wszyscy za wszelką cenę starają się sobie pomagać, nawet kiedy są na siebie źli. Jest kilka elementów, że tak to nazwę "tragicznych", ale i z nich bohaterowie bez problemów się wyplątują. W dodatku sam główny bohater to dla mnie kompletna ciapa, a charakter Isli w kilku ostatnich odcinkach diametralnie zmienia się, przez co przyzwyczajony do tej postaci widz może się zawieść. Fabuła jest dość przeciętna, "jaj nie urywa", ale nie mogę powiedzieć, żeby była zła, chociaż momentami bywało nudno.
  Żeby jednak udowodnić, że seria jest godna obejrzenia, wypada wręcz napisać co nieco o zaletach, a tutaj argumenty są naprawdę silne. Plastic Memories może wycisnąć łzy już podczas pierwszego odcinka, a to naprawdę wielki sukces. Wspomniana już wcześniej Anohana nie jest w stanie tego zrobić, a tutaj już podczas emisji pierwszego odcinka byłem zachwycony. Co prawda, z odcinka na odcinek emocje wywoływane przez anime są coraz słabsze, jednak nie jest to coś, czemu nie warto poświęcać uwagi.
  Od strony graficznej i udźwiękowienia serial nie ma się na co skarżyć, aczkolwiek znowu nie uświadczymy tutaj czegoś, co zwaliłoby nas z krzeseł - po prostu dobrze zrobiona robota, ale na tytuł arcydzieła trzeba by włożyć więcej pracy. Nie zmienia to faktu, że całość jest sklejona tak, że bardzo miło się to ogląda.
  Podsumowując, Plastic Memories jest dobrym serialem, jednym z lepszych emitowanych w owym sezonie, aczkolwiek nadal czegoś tam brakowało. Zaletą jest, że fabuła mimo wątpliwości została dość otwarta, a gdyby anime doczekałoby się kontynuacji, poleciłbym śledzenie jej. Serial doprowadza na przemian do śmiechu i do łez, a przecież o to chodzi w tego typu produkcjach. Nie ma co narzekać, twórców można pochwalić, bo stworzyli coś na dość wysokim poziomie. Nie chcę tego zbyt wychwalać, bo faktycznie, czasem bywa mdło, ale jest naprawdę dobrze.

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Angel Beats!

  avatar

  Przez barosz0, 2016-02-08 18:59:42.

  Uważam, iż obie te serie utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W obu tematem przewodnim jest "śmierć" i pogodzenie się z nieuniknionym. Osobiście uważam te serie za "uniwersalne", ponieważ prócz poważnej tematyki i zakończenia, na którym najtwardsza osoba uroni łzę, potrafią także bawić. Nie brakuje w nich także akcji, która jest dobrze wpleciona w fabułę. Jeżeli komuś spodobała się jedna seria, spodoba się i druga.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.