Anime: Ao no Kanata no Four Rhythm

Four Rhythm Across the Blue, 蒼の彼方のフォーリズム, Aokana,
OPIS:

Osiągnięcia naukowe niedalekiej przyszłości przyczyniają się do odkrycia antygrawitonów i wykorzystania ich w konstrukcji butów umożliwiających ludziom latanie. Podbijanie przestworzy staje się powszechną praktyką, a za jego najbardziej widowiskowy przejaw uznaje się sport, tzw. Podniebny Cyrk. Powietrzne współzawodnictwo swego czasu było ulubioną rozrywką kochającego niebo Masayi Hinaty. Niestety, kiedy odniósł sromotną porażkę, z bólem porzucił to zajęcie. Tymczasem do jego szkoły przenosi się Asuka Kurashina, różowowłosa piękność zafascynowana Podniebnym Cyrkiem, ale kompletnie zielona w temacie. Masaya ma nauczyć ją latania, dzięki czemu powraca u niego pasja z dawnych lat.

Gatunki:
Rodzaje postaci:

Postacie

Obsada

character

Ray

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kawada,Mami

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Morishita,Hiroto

Reżyser Dźwięku

character

Yoshida,Reiko

Projekt Serii

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Girls und Panzer

  avatar

  Przez dark2000, 2016-04-10 17:25:34.

  Wbrew rzucających się na pierwszy rzut oka różnicom, oba tytuły są niezwykle do siebie podobne w konstrukcji.

  Dostajemy historię (głównie) grupy dziewczyn, biorących udział w turniejach bardzo nietypowego sportu, który gra pierwsze skrzypce (przeciwieństwo absurdów, jakie dało nam np K-on, gdzie w anime o muzyce, muzyki prawie brak)

  Obie serie posiadają mało wad, jednocześnie nie mając nic, czym mogłyby się wybić, tak więc są to solidne, lekkie i przyjemne w oglądaniu tytuły, niezbyt zapadające w pamięć.

  Podobieństwa:

  - Głównymi postaciami i zawodnikami są dziewczyny (w AnKnFR występują jeszcze postacie męskie ale są one mocno zrzucone na margines).

  - Część postaci jest z założenia bardzo podobna, tak więc mamy jedną postać wiecznie zaspaną, jedną pełną energii, oraz jedną doświadczoną (lub też doświadczonego) która kiedyś porzuciła sport, aby teraz wrócić i pokierować drużyną.

  - Szczerze mówiąc obie drużyny, pomimo prawie że kompletnego braku doświadczenia, szybko stają z innymi na równi (wśród aktywnych zawodniczek znajduje się raptem tylko jedna doświadczona "w boju" osoba) .

  - Nietypowy, oryginalny sport, wokół którego obraca się całe anime (W GuP są to bitwy czołgami, a w AnKnFR jest to powietrzny cyrk).

  - Brak (chwała Bogu) elementów typu: harem, romans, co samo w sobie jest dosyć nietypowe.

  - Występują elementy typu okruchy życia, lecz nie przysłaniają one głównego wątku (ponownie K-on :P ).

  - Konstrukcja fabuły opiera się głównie na turniejach międzyszkolnych.

  - Obie serie są przeciętne, nie ze względu na błędy twórców lecz brak elementów szczególnie wybitnych.

  Różnice:

  - Z większych różnic mogę chyba tylko wymienić postacie i tło fabularne (w końcu czymś musi się to różnić)

  Podsumowując:

  Jeśli spodobało ci się jedno, a szukasz czegoś lekkiego, śmiało możesz sięgnąć po drugie - dostaniesz raptem to samo, tylko że w innych kolorach.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results