Anime: Rakudai Kishi no Cavalry

落第騎士の英雄譚《キャバルリィ》, A Tale of Worst One, Rakudai Kishi no Eiyuutan, A Chivalry of the Failed Knight,
OPIS:

W świecie, gdzie można zmienić swoją duszę w broń, istnieją magiczni rycerze. Ich zdolności ocenianie są w skali od A do F, przy czym jest to poziom wrodzony i niezmienny. Ikki Kurogane pochodzi z zasłużonej rodziny, ale ma tylko najniższy stopień, skąd przezwisko "Najgorszy" i szykanowanie. Jednakże jest to osoba niepoddająca się przeciwnościom losu.
Pewnego dnia wpada na przebierającą się Stellę Vermillion, europejską księżniczkę o dużym temperamencie i mocy magicznej na poziomie A, którą zdołała okiełznać dzięki ciężkiej pracy. Przybyła do Japonii szukając sposobu dalszego rozwoju swoich zdolności dla dobra ojczyzny. W wyniki niezręcznej sytuacji dochodzi do pojedynku, na który "Najgorszy" Kurogane, ku zdziwieniu Stelli, przystaje. Czy stosowany system oceniania oddaje możliwości rycerza? Jak rozwiną się ich relacje, gdy zrozumieją, jak wiele ich łączy?

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

Obsada

character

ALI PROJECT

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Aketagawa,Jin

Reżyser Dźwięku

character

Mikio,Sakai

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Misora,Riku

Twórca Pierwowzoru

character

Oonuma,Shin

Reżyser

Recenzje

 • user image

  Rakudai, jak każda z serii tego typu, ma typowy początek, który nikogo już nie powinien zaskakiwać, czyli prościej mówiąc spotkanie naszej pary w dość nietypowej sytuacji z racji że to gatunek "ecchi". Motyw powtarzający się już od dawien dawna, lecz zrobiony i przedstawiony na swój sposób, co nie zmienia faktu że dla osoby, która widziała dużo serii podobnych do tej to nic nowego. Bohaterowie przez pewien okres bywali irytujący przez swoje niezdecydowanie, a czasami chciało się rzygać tęczą patrząc na ich zazdrość lub po prostu miłość. Główny jest bohater miły i naiwny, główna bohaterka to tsundere, siostra bohatera z lekka yandere ale tylko do czasu oraz przyjaciel siostrzyczki....i tutaj nie mam do czego się doczepić, bo na swój sposób był komiczny i fajną atmosferę wprowadzał swoją orientacją jak i charakterem. Grafika trzyma standardy dzisiejszych norm ,ale także nie jest oszołamiająca i jest wiele serii, które mają więcej w tym temacie do zaoferowania. Muzyka była, ale niestety nie skupiałem się na niej zbytnio, bo nie była ani jakaś super ani irytująca. Jednym słowem jest i nie przeszkadza, ale mogłoby być coś więcej.
  Słowa krytyki poszły, więc teraz może coś dobrego. Tak, jak wyżej seria ma powtarzający się wzorzec fabuły, lecz na swój sposób ciekawy system rankingowy. Bohaterowie są przyjemni i bardzo fajnie wykreowani. Oczywiście każdy jest inny i naszego bohatera otacza mały harem, lecz tylko mały gdyż ostatecznie wątek miłosny jest wyjaśniony i wiadomo chociaż jak jest, a nikt nie musi przypuszczać jak będzie, a w seriach typu romans z małym haremikiem to rzadkość bo najczęściej nasz bohater to idiota, który nie umie się zdecydować, którą kocha a nasze bohaterki zamiast myśleć logicznie, kochają go bezgranicznie. Tutaj zaś mamy mamy przypadek, w którym nasi główni bohaterowie od razu się w sobie zakochują, lecz przez dość długi (i wręcz irytujący) okres nie są wstanie być szczerymi wobec swoich uczuć. Widać tu raczej uczucia głównej bohaterki, gdyż o uczuciach bohatera dowiadujemy się w chwili wzajemnego wyznania. Siostra bohatera to ciekawa i komiczna "mała yandere", która pod koniec serii mięknie i odsuwa się w cień dla dobra swojego brata. Ostatnim już, ale też bardzo przyjemnym i komicznym bohaterem, jest przyjaciel naszej małej złośnicy, który poprzez swoje zachowanie i "nieznaną orientację" wprowadza wiele bardzo ciekawych sytuacji. Ważne, że - tak, jak pisałem wyżej - wątek miłosny mamy wyjaśniony. Więc za ten aspekt serii należy się wielki plus.
  Grafika, tak jak mówiłem, nie jest niczym niesamowitym, lecz to nic złego, bo trafi do większości odbiorców, gdyż jest przyjemna i normalna dla anime. Kreska jest przyjemna i nie ma do czego się na dłuższą metę przyczepić. Muzyka w serii mi nie przeszkadzała lecz niestety też nie zrobiła zbyt wiele, przykuła małą część mojej uwagi odnośnie całości. Jednym słowem jest, ale nie przeszkadza i czasami można się wsłuchać bo leci coś przyjemnego (oczywiście podczas pojedynków).
  Podsumowując, seria jest oczywiście powtarzalna, ale na swój sposób bardzo przyjemna i polecam ją obejrzeć w wolnej chwili lub przerwie od czegoś większego bądź w przerwie od poważniejszych serii. Umie wciągnąć jak i oczywiście zirytować ale jest wiele momentów, w których można się uśmiechnąć. Każdy nowy, który lubi tego typu gatunki powinien się przy niej nieźle bawić.
  Prościej mówiąc moje oceny dla serii to:
  Fabuła:    7
  Grafika:   8
  Muzyka:  6
  Postacie: 8
  Ogólna: 7

Rekomendacje

 • Absolute Duo

  avatar

  Przez dark2000, 2016-01-27 16:18:36.

  Akcja obu tytułów odbywa się w specjalnych szkołach, których celem jest ocena, trening i rozwinięcie umiejętności bojowych duetów uczniów. Warto też wspomnieć, że oba seriale posiadają motyw z tzw. "Blaze", będącym materializacją duszy posiadacza (nawet jest tak samo nazywany).

  Przechodząc do porównywania, trzeba zaznaczyć, że przynajmniej w mojej osobistej opinii, wszystko czego się oczekiwało od Absolute Duo, a zostało później skopane, w Rakudai Kishi no Cavalry, zostało wykonane świetnie, trzymając poziom do samego końca. "Absolutne Dno", zamiast dynamicznych walk i wartkiej akcji, podtrzymanej dosyć spójną fabułą, z dobrze napisanymi postaciami, daje nam nieśmieczną pseudo-komedię, z hektolitrami wylewającego się debilnego fanserwisu i przegadanymi potyczkami. Całość dopełnia bezmyślny harem, ciągnący się za bohaterem niczym rozdarta nogawka. Na szczęście powyższe problemy nie trapi RKnC (lub nie są aż tak odczuwalne). Chcąc nie chcąc, mogę zarekomendować Rakudai Kishi no Calvalry, lecz tego samego nie mogę powiedzieć o Absolute Duo.

 • Shinmai Maou no Testament

  avatar

  Przez Kamisaama, 2016-04-01 15:45:48.

  Zarówno jedno jak i drugie anime są do siebie podobne gatunkowo. Miłośnicy pięknych pań, różnorodnych piersi oraz niespodziewanych zwrotów akcji będą mile zaskoczeni. Obie serie zaczynają się dość podobnie - od spotknia pięknej dziewczyny w dość dziwnych okolicznościach. Jak się później okazuje, historia głównego bohatera splata się z losami nowo poznanej kobiety. W obu seriach zawierają ze sobą kontrakt, który jest z góry nastawiony na to, że kobieta będzie górą. Rzecz jasna nie zabraknie nadprzyrodzonych umiejętności oraz fascynujących walk.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Gakusen Toshi Asterisk

  avatar

  Przez Elentari, 2015-11-01 16:45:45.

  Oba te anime bazują na niezwykle podobnych założeniach, stosując wiele identycznych motywów:

  - Przede wszystkim są to kolejne przykłady szkolnych turniejówek magicznych (w Asterisk bohaterowie walczą w turnieju w parach, natomiast w Rakudai każdy walczy sam).

  - Główne bohaterki w obu przypadkach to różowowłose księżniczki, których moc związana jest z ogniem i które początkowo są raczej oziębłe i dumne, ale potem oczywiście zbliżają się do bohatera (obie posiadają cechy tsundere).

  - Główni bohaterowie dysponują potężną mocą, choć w jakiś sposób są przez resztę otoczenia niedoceniani. Ciężko jednak ćwiczą, by wspiąć się na szczyt (notabene obaj rano uprawiają jogging).

  - Pierwsze spotkanie bohaterów i tu i tu zaczyna się od przypadkowego podglądnięcia przebierającej się bohaterki, co kończy się walką między protagonistą a wściekłą protagonistką (w Rakudai z inicjatywy osoby trzeciej), wygraną oczywiście przez bohatera (w Asterisk walka nie została co prawda dokończona, ale jasno pokazano, kto by zwyciężył).

  - Wokół bohaterów tworzy się wianuszek zauroczonych nimi dziewcząt, zasadniczą różnicą jest jednak fakt, iż w Rakudai główna para dość szybko zaczyna ze sobą chodzić.

 • Kaze no Stigma

  avatar

  Przez Botan_TM, 2016-01-01 17:47:09.

  Tytuł ten można polecić przede wszystkim względu na podobną sytuację głównego bohatera.

  Urodzony w dystyngowanym klanie, którego członkowie posiadają magiczne zdolności, ze względu na ich brak jest hańbą. Zrywa kontakty z rodziną, udając się w podróż. Powraca, posiadając już niezwykłe umiejętności, jednakże wciąż nie może pogodzić się z ojcem i jest w konflikcie z rodziną. Łączą go zażyłe stosunki z młodszym rodzeństwem, a jego partnerką zostaje czerwonowłosa władająca ogniem tsundere o ważnej pozycji i w szkolnym mundurku, która jednak daje się utemperować. Bohater musi także zmierzyć się ze swoją przeszłością. Główni bohaterowie różnią się jednak podejściem do innych ludzi.

  Jest to też dużo magicznych potyczek, jak to w shounenie. Seria także nie staje się haremem. Różnicą jest to, że akcja Rakudai toczy się w szkole, a w Kaze no Stigma w szeroko pojętym „mieście”.

 • Mahouka Koukou no Rettousei

  avatar

  Przez Oskarrro, 2016-06-06 00:04:55.

  Główni bohaterowie obu serii są bardzo do siebie podobni. Obaj mimo znikomego poziomu swych wrodzonych umiejętności chodzą do szkoły, gdzie system oceniania nie wyraża w pełni ich zdolności, przez co są uznawani za gorszych. W obu seriach również występują podobne relacje rodzinne między bohaterem a siostrą, oraz między bohaterem i głową rodziny. Zarówno w Rakudai, jak i Mahouka występują bronie, tyle że w tym pierwszym są one tworzone za pomocą duszy, a w drugim za pomocą magii. Można nawet zauważyć, że bohaterowie na plakatach są podobnie przedstawieni. Bardzo podobne anime, zwłaszcza w początkowej fazie. Gorąco polecam oba!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Rakudai Kishi no Cavalry(Dyskusje o konkretnych tytułach) Botan_TM

Ostatnie wpisy na forum.

Rakudai Kishi no Cavalry w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Jellal-DarkKing avatar Użytkownik
  2017-03-27 18:02:14 #477574
  Jellal-DarkKing pisze:
  fajne,przyjemne polecam!
 • Mr4lix avatar Użytkownik
  2017-03-26 15:10:17 #477385
  Mr4lix pisze:
  Swietne anime czekam na kontynuacje
 • Dynamic avatar Użytkownik
  2017-03-19 01:58:22 #476604
  Dynamic pisze:
  http://images.mangafreak.net/mangas/rakudai_...
  ehh gdyby wsadzili tą scenke to ten odcinek byłby 2 razy lepszy :P
 • kylarpp5 avatar Użytkownik
  2016-12-22 19:50:12 #470611
  kylarpp5 pisze:
  a z uploadu na gdrive to nie InuYasha ?
 • Naxster avatar Użytkownik
  2016-12-11 21:22:13 #470263
  Naxster pisze:
  Zadziwiające anime. Bo oceniałem je przez kliszę battle royale + echhi, czyli mało ciekawe walki opierajace się na tym kto ma bardziej "kóól" moc + masa pantyshotów i nieprzekonujących romansów.
  Jak ja się pomyliłem...!
  Relacje postaci są przekonujące i sensowne, motywy tak samo, pairing ma SENS i mimo, że zaczyna się uberkliszą to tym razem to naprawdę jest jedynie impuls do zaczęcia. Fabuła jest dużo głębsza niż by oczekiwać, jest motyw główny, jest rozwój postaci. Nawet same walki są potraktowane nie jak walki mocy, a walki sprytu.
  "Historia Najsłabszego" ten tytuł naprawdę ma sens. Bo główny bohater nie jest słaby... takim widzi go świat nie umiejacy ocenić i docenić go poprawnie. Coś jak to anime.
  (disclaimer: ostatecznie jest za mało by nazwać to dopracowanym tworem wysokiej klasy, backstory Stelli jest tylko wspomniane, o Alice nie wiadomo prawie nic. Nie ma dobrze pokazanego jak relacja siostry i Alice się zaczęła mimo, że wydaje się dość naturalna dla nich. Ogółem, powinno być 24 odcinki by wpakować wszystko to co powinno być)
 • Zion avatar Użytkownik
  2016-11-24 00:07:42 #469742
  Zion pisze:
  Niczym grzyby po deszczu, w obecności dużego parcia na anime z "parami duetowymi", powstała cała rzesza anime o bliźniaczych tematykach, a Rakudai kishi no cavalry jest jedną z nich. Nie jest żadnym ewenementem swojego gatunku, chociaż w pewien niezrozumiały dla mnie sposób dość znośnie brnie się przez kolejne odcinki. Dla niewybrednych fanów shonenów, którym nie przeszkadza płytki harem i prosta fabuła.
 • Apollo93 avatar Użytkownik
  2016-11-22 00:25:37 #469676
  Apollo93 pisze:
  Świetne! Polecam. :-)
 • Kyoei avatar Użytkownik
  2016-11-07 19:03:08 #468902
  Kyoei pisze:
  Sprawdziłam i tak, to ona ;>
 • marvsia avatar Użytkownik
  2016-11-07 18:13:59 #468897
  marvsia pisze:
  nie wiem czy t to. wydaje mi się, że nie. ale jak masz czas i dusze to sprawdz czy to to :c
 • Kyoei avatar Użytkownik
  2016-11-07 15:47:12 #468890
  Kyoei pisze:
  Nawet nie patrząc, co jest na tym playerze, domyślam się, że to pewnie Tsubasa Hanekawa z Bakemonogatari
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.