Anime: Rewrite

リライト,
OPIS:

Kotarou Tennouji mieszka w Kazamatsuri, niezwykłym mieście, gdzie miejska nowoczesność spotyka się z leśną, dziewiczą zielenią, wywołującą nostalgię i nastrój tajemniczości. Licealista okazuje się nie mniej niezwykły – dysponuje mocą (tytułowym "rewrite") pozwalającą mu rekonstruować własne ciało, uzyskując przy tym nadnaturalne zdolności. Jednak na co dzień uczęszcza do szkoły jak zwykły uczeń i angażuje się w działalność Klubu Okultystycznego, złożonego głównie z dziewcząt. Czy przyjaciółki Koutarou mogą skrywać jakieś sekrety? Na czym tak naprawdę opiera się świat? I jaka jest w tym wszystkim rola tajemniczej Kagari?

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Kagari

Główna

staff
character

Kanbe, Kotori

Główna

character

Konohana, Lucia

Główna

character

Nakatsu, Shizuru

Główna

character

Esaka, Sougen

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Key

Twórca Pierwowzoru

character

Aoshima,Takashi

Scenarzysta (Script)

character

Hamano,Takatoshi

Reżyser Dźwięku

character

Hinoue,Itaru

Oryginalne Projekty Postaci

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Rewrite(Dyskusje o konkretnych tytułach) Botan_TM

Ostatnie wpisy na forum.

Rewrite w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Mia-Scarlet avatar Użytkownik
  2017-01-14 14:22:27 #471800
  Mia-Scarlet pisze:
  dziwne Anime . . . dziwne
 • Belefar avatar Użytkownik
  2016-10-26 01:00:50 #468298
  Belefar pisze:
  Od charlote lepsze ale dupy nie urywa.
 • Komando225 avatar Użytkownik
  2016-10-16 00:51:03 #467378
  Komando225 pisze:
  No jak ktoś przetrwa pierwsze 6 odcinków to potem już będzie lepiej
 • kacper456432 avatar
  2016-09-23 13:07:18 #464447
  kacper456432 pisze:
  t
 • Elentari avatar Moe Moe Kyun
  2016-07-14 15:20:49 #454632
  Elentari pisze:
  No tak - od Charlotte gorzej być nie może, bo tamto to była tragedia. Z drugiej strony, początek pierwszego odcinka w Szarlotce wyszedł nadzwyczaj dobrze i mógł rozbudzić nadzieje (może nie na jakieś cudo, ale przynajmniej "coś innego"). Tutaj... cóż... niby zapowiada się nie najgorzej, ale z drugiej strony, mając świadomość, że to Key, widać tu wiele rzeczy, które najprawdopodobniej będą zepsute. Czy też inaczej rzecz ujmując - widać miejsce na schematy, które Key lubi stosować. Dramą pachnie na kilometr, pozostaje tylko pytanie jaka ona będzie. Gdyby jakimś cudem nie przesadzili z ilością poplątania z pomieszaniem, to byłaby szansa, że będzie się to nawet dobrze oglądało. Problem w tym, że najpewniej to właśnie zamotają, bo już to robią.
  Spoiler: Odcinki 1-2
  Bohater przechadzając się po zniszczonym świecie spotyka tajemniczą dziewczynę, która go zabija. Następnie budzi się w "normalnym" świecie, że niby wszystko to mu się przyśniło, ale nie ma tak różowo - owo brutalne dziewczę zaczyna go nocami nawiedzać i wgryza się w niego na całego. Chłopaka w końcu męczy ta sytuacja, postanawia więc tegoż strasznego ducha wyegzorcyzmować, do czego potrzebna mu jest pomoc tajemniczej Wiedźmy, czyli przewodniczącej Klubu Okultystycznego. Przy okazji poszukiwań rzeczonej przewodniczącej rzeczywistość ulega zakrzywieniu, jego prześladowczyni pojawia się przed nim, a on sam zostaje wciągnięty do alternatywnego świata, gdzie spotyka jakieś dwie wróżko-podobne istoty i niemal ginie od macek jakiegoś potwora. Po czym wszystko wraca do normy, bohater wstępuje do klubu i zbiera harem.

  Szczerze powiedziawszy, nie brzmi to zbyt zachęcająco. Pachnie mi tu alternatywnymi rzeczywistościami i ratowaniem świata, a raczej ratowaniem słodkich, skrzywdzonych panienek... i przy okazji świata. Jest też szansa, że to któraś z dziewcząt będzie odpowiedzialna za ową zagładę (a jeśli tak, to najpewniej Kotori), względnie będzie to ta dziwna dziewczyna prześladująca protagonistę. Ogólnie to naprawdę nie wiążę z tą produkcją wielkich nadziei i obawiam się, że skończy jak Kanojo ga Flag wo Orareta, które z luźnej i nawet sympatycznej haremówki przerodziło się w coś niezwykle dziwnego. Bo gdyby to zostało zwyczajną haremówką i to nawet z jakimś motywem opętania i magią w tle, byłoby miło, zwłaszcza że większość haremetek wydaje się dość sensowna, a i władca haremu nie wypada najgorzej. Choć każda z dziewcząt została oparta na znanym schemacie, to jednak u większości widać pewien powiew świeżości w ich kreacji, więc dany schemat tak nie drażni. Chociażby taka Kotori, jako przyjaciółka z dzieciństwa i osoba pozbawiona przyjaciół (poza głównym bohaterem) jak na razie wypada strawnie, głównie dlatego, że potrafi rzucić złośliwym komentarzem w stronę bohatera, nie rumieni się na jego widok, nie wścieka z zazdrości i ogólnie jakoś tak naturalnie się zachowuje. Największe obiekcje zgłosiłabym natomiast względem Lucii, bo ta póki co nie pokazała niczego nadzwyczajnego - to ta "brutalna", która bije bohatera kiedy zachowa się on nieodpowiednio, ma bowiem silne poczucie sprawiedliwości i rygorystyczne zasady moralne (w których to chłopak zawsze i wszędzie jest winien, bo chłopcy to zboczeńcy blablabla i takie tam).
  Póki co oglądam dalej, głównie z ciekawości co też Key znowu wymyślił (gry nie znam i nie poznam, bo nie mam zamiaru nawet) - jeśli będzie źle, to może się chociaż pośmieje. A przynajmniej dziewczyny są moe. xd
 • Czebou avatar Opiekacz do płodów
  2016-07-14 12:36:43 #454630
  Czebou pisze:
  A ja po dwóch pierwszych odcinkach jestem na pewno bardziej zadowolony, niż ze wspomnianego wcześniej Charlotte.
  Może podchodzę do tego zbyt optymistycznie i mój humor jest na naprawdę niskim poziomie, ale drugi odcinek, w którym to główny bohater odstraszył upiorzycę (bo nie wiem, jak inaczej ją nazwać) bąkiem, naprawdę dobrze mnie rozbawił. Z drugiej strony jednak historia na razie jest o niczym, kreska taka sobie, bohaterowie nudni, ale nie ma przecież tragedii.
  Kto wie, może będzie dobre? Ja życzę tej serii jak najlepiej.
 • bato3 avatar Taki tam koder
  2016-07-14 02:32:00 #454626
  bato3 pisze:
  takie pytanie po 1 epku:
  WTF?
 • Botan_TM avatar Użytkownik
  2016-06-29 20:42:53 #453997
  Botan_TM pisze:
  Jakoś nic się to nie dzieje, więc coś zacznę z nowym sezonem.
  Więc, Key na początek , no bo wiadomo, Key.
  Nowe PV wyszło.
  Zobacz film na YT
  PS. od szarlotki gorsze być nie może.