Anime: Amanchu!

あまんちゅ!,
OPIS:

Miasto Ito w prefekturze Shizuoka jest miejscem często odwiedzanym przez nurków. Ciepły klimat i lazurowa, przejrzysta woda sprawiły, że mieszkająca tu od dziecka Hikari Kohinata jest niesamowitą fanką tego sportu. Poza tym ta żywa piętnastolatka marzy o rozpoczęciu swojego pierwszego roku w liceum, który nadchodzi powoli, wraz z początkiem sezonu na nurkowanie. Hikari nie wybrała pierwszej lepszej szkoły, bowiem Yumegaoka to liceum, które posiada basen oraz dobrze zaopatrzone zaplecze nurkowe. Gdy nadchodzi dzień inauguracji roku, nasza bohaterka przypadkiem dowiaduje się, że jedna z jej nauczycielek również jest nurkiem, a w swojej klasie spotyka wstydliwą dziewczynę o imieniu Futaba, która dopiero przeprowadziła się do Ito. Po tym, gdy obie świeżo upieczone uczennice pierwszego dnia szkoły włamują się na szkolny basen, Hikari wciąga lekko przestraszoną koleżankę w barwny, podwodny świat szkolnego klubu nurkowania. Historia od tej pory będzie opierać się na rosnącej przyjaźni i wzajemnym zaufaniu w tym nietypowym klubie.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Ooki, Futaba

Główna

staff
character

Katori, Mato

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Gontiti

Muzyka

character

Amano,Kozue

Twórca Pierwowzoru

character

Shibata,Chikako

Dyrektor Artystyczny

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Aria the Animation

  avatar

  Przez Elentari, 2016-12-17 15:31:56.

  Obie serie są adaptacjami mang tej samej autorki i łatwo można to powiązanie dostrzec (inna sprawa, że łączy je także nazwisko reżysera odpowiedzialnego ze te produkcje). Przede wszystkim fabuła obu obraca się w jakimś stopniu wokół wody. W Arii przenosimy się do położonej na Marsie Neo-Wenecji by zagłębić się w pracę gondolierek. W Amanchu! natomiast wspólnie z bohaterami odkrywamy uroki nurkowania. Oba te anime to spokojne okruchy życia, pozbawione jakiejkolwiek akcji. W obu pojawia się też podobny rodzaj humoru (który niestety czasami skutecznie niszczy budowany klimat), jak również częste stosowanie stylu super-deformed. Bardzo charakterystyczne dla tej autorki są zresztą też postaci kotów, których nie zabrakło w obu przypadkach (co ciekawe - w Amanchu! widać wyraźne nawiązania pod tym względem do Arii) - nie wyglądają one ani trochę naturalnie, ale łatwo wzbudzają sympatię i są po prostu słodziutkie.

  Amanchu! jest jednak zdecydowanie mniej konkretne i nastrojowe. Najprawdopodobniej zabrakło w nim magii niezwykłego miejsca, w jakim toczy się akcja. Sporą część uroku Arii stanowi możliwość odkrywania tajemniczej planety, na której to, co znane, zgrabnie łączy się z rzeczami pozaziemskimi cudami. Co prawda podwodny świat spokojnie mógłby to zapewnić, lecz jest go tutaj tyle, co nic.

  Jeśli komuś spodobał się klimat jednej z tych serii, nie przeszkadzały mu wstawki humorystyczne i miałby ochotę na podobną obyczajówkę, to ten drugi tytuł również powinien mu przypaść do gustu.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Amanchu!(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Amanchu! w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów