Anime: Bubuki Buranki

ブブキ・ブランキ,
OPIS:

Gdy po dziesięciu latach do Japonii wraca Azuma Ikki, z pozoru zwykły chłopak, z całą pewnością nie spodziewa się tego, co go spotka. Chwilę po dotarciu do kraju zostaje napadnięty przez grupę uzbrojonych nieznajomych i wzięty za zakładnika. Z opresji ratuje go jednak Kogane Asabuki, koleżanka z dzieciństwa naszego głównego bohatera, dzierżąc nietypowy przedmiot - Bubuki, broń posiadającą własny rozum. W ten sposób Azuma dowiaduje się o istnieniu dziwnego narzędzia walki i szybko staje się użytkownikiem Bubuki. Wraz z kompanami, których udało im się znaleźć, nasza dwójka wyrusza w pełną wrażeń podróż mającą na celu wskrzeszenie potężnego tytana imieniem Buranki, śpiącego gdzieś w zakamarkach podziemi.

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

Obsada

character

MYTH & ROID

Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej, Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kitajima,Yukinori

Projekt Serii

character

Kozaki,Yuusuke

Projektant Postaci

character

Suzuki,Konomi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

Recenzje

 • user image

  Sielanka, którą rozpoczyna się Bubuki Buranki, wypełniona jest dziecięcymi igraszkami i spokojem życia w zgodzie z naturą. Z początku można by pomyśleć, że brak jakichkolwiek trosk oraz życie w całkowitej harmonii to wszystko, czego trzeba do bycia szczęśliwym. Jednak zarówno brak zmartwień, jak i szczęście nigdy nie trwa wiecznie. Wszechobecny spokój, jakim rozpoczyna się anime, występuje tylko po to, aby po chwili zaskoczyć widza nagłym zwrotem akcji. Dzieje się tak choćby dlatego, że z pięknych, leśnych lokacji przenosimy się na otwarte tereny, które całe pokryte są ogromnymi, humanoidalnymi robotami w trakcie masowego "przebudzenia". Przyznam szczerze, że była to pierwsza produkcja, przy której już na początku oglądania nie wiedziałem, na jakiej części ekranu się skupić (przez ogrom wydarzeń, oczywiście).
  Większość kreskówki to wbrew pozorom walka ludzi z ludźmi, aniżeli z mechami. Wątek robotów umieszczony został w nieco inny sposób. Podzielono ich na "Bubuki" i "Buranki". A co to takiego? Druga grupa to pełna wersja robotów-olbrzymów, natomiast pierwsza to ich części posiadające inteligencję, których ludzie używają do walki ze sobą nawzajem. Części te, gdy nie są ze sobą połączone, przybierają formę mieczy, broni palnej i różnego rodzaju przedmiotów, których często nie można używać bezpośrednio podczas starć.
  Jeżeli chodzi o akcję, to jest ona mniej więcej połową anime. Drugą część stanowią zabawne momenty oraz retrospekcje życia bohaterów, które w żadnym razie mnie nie znudziły. Występuje tu wiele nagłych zwrotów wydarzeń, dzięki którym kreskówka trzyma widza w napięciu aż do samego końca.
  Kreska należy do tego typu, którego zawsze nie cierpiałem i trudno było mi się do niego przyzwyczaić. Chodzi o wykonanie w 3D. I tu zdarzył się cud. Dzięki tej produkcji polubiłem ten styl. Wykon przy użyciu trzech wymiarów idealnie ukazuje objętość każdej rzeczy i po prostu cieszy oko.
  Muzyka przygrywająca w tle jest fajna. I tyle, nie wiem, co jeszcze mogę o niej powiedzieć. Niczym się nie wyróżnia na tle większości średnich ścieżek dźwiękowych.
  Do gustu przypadł mi jednak opening. Pasuje do anime i jest idealnie skoordynowany z ujęciami, które się w nim przewijają.
  W produkcji występuje ogromna różnorodność pod względem postaci. Usposobień jest tak wiele, że żaden bohater nie jest ani trochę podobny do drugiego.
  Bajkę będzie przyjemnie się oglądać fanom produkcji trzymających w napięciu, urozmaiconych delikatną komedią.
  Moje oceny:
  Fabuła: 10/10
  Grafika: 10/10
  Muzyka: 8/10
  Postacie: 10/10
  Ogólna ocena: 10/10

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results