Anime: Kimi no Na wa.

Your Name., 君の名は。,
OPIS:

Historia rozgrywa się wokół dwójki głównych bohaterów. Pierwszą z nich jest Mitsuha – uczennica liceum, spędzająca swoje życie w niezbyt dużej wiosce wraz z młodszą siostrą i babcią. Dziewczyna jest bardzo uczciwa i rzetelna, jednak nie znosi zwyczajów swojej rodziny, nie wspominając o ojcu, który jest politykiem i przez zbliżające się wybory praktycznie nie widuje się ze swoimi córkami. Największym marzeniem Mitsuhy jest skosztowanie życia w Tokio. Drugim z bohaterów jest Taki, licealista żyjący w samym centrum stolicy, zafascynowany architekturą i sztukami pięknymi. W wolnym czasie spotyka się ze znajomymi i pracuje w włoskiej restauracji. Pewnego dnia Mitsuha ma sen o byciu młodym chłopakiem. Taki również ma sen o byciu dziewczyną w małej wiosce w górach, w której nigdy nie był. Jaki jest sekret ich snów i doświadczeń?

Gatunki:
Pozostałe tagi:
Miejsce i czas:
Rodzaje postaci:

Powiązane Serie

Postacie

character

Miyamizu, Yotsuha

Drugoplanowa

staff
character

Natori, Sayaka

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Radwimps

Wykonawca Piosenki Przewodniej, Muzyka

character

Andou,Masashi

Reżyser Animacji, Projektant Postaci

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

character

Fukuzawa,Hitomi

Reżyser Obrazu

character

Hamasu,Hideki

Animator Klatek Kluczowych

Recenzje

 • user image

  ,,Kimi no Na wa'' zobaczyłem kiedyś na anime24.pl, przejrzałem artykuł i jak gdyby nigdy nic scrollowałem dalej... I to był błąd.Obejrzałem dopiero dzisiaj i już żałuję - wpadłem na tak dobrze skonstruowaną historię pół roku po premierze. Dwójka nastolatków zamienia się ciałami podczas snu i przez następny dzień żyje życiem drugiego. Brzmi banalnie? Tak, ale czy jest banalne? W żadnym wypadku.,,Kimi no Na wa'' oferuje naprawdę dobrą zabawę, okraszoną tak śmiechem, jak i łzami.
  W każdym razie zacznę moją recenzje od fabuły. Nie chcę używać ocen typu 8/10, bo są one niekompletne, do tego można je interpretować na wiele sposobów, a nie o to tu chodzi. Dobrze zbudowana historia powinna mieć wiele wątków, które mają wpływ na główny, jednocześnie nie zajmując jego miejsca, a rozwiązanie akcji winno być tam, gdzie kończy się film. Ten drugi warunek ,,Kimi no Na wa'' spełnia, tego pierwszego już nie. Nie przeszkadza to jednak w zachwycaniu się opowieścią, którą przedstawia nam Makoto Shinkai. Motyw tu zastosowany, choć nie nowy, jest wielce oryginalny i niebanalny, co właściwie eliminuje potrzebę wątków dodatkowych.
  Tutaj zaczynają się sprawy na których twórca nie skupił się specjalnie, przez co odstają trochę, od naprawdę wysokiego poziomu opowieści. Po pierwsze - grafika, dobra, przyjemna dla oka, piękna, ale na pewno nie można jej nazwać zachwycającą? Wyglądała dość realistycznie, dzięki czemu nie psuła klimatu fabuły. Szczerze, to na muzyce się nie znam, ale ta wpasowała się prawie idealnie w film, podkręcając już i tak buzujące emocje widza. Nie była mimo to genialna, co jest ciosem dla tego filmu.
  Dalej, skoro jesteśmy przy postaciach, warto wspomnieć, że nie zostały wykreowane solidnie, były wręcz zarysowane, liniowe, schematyczne, jednak tworzyły dobrą podstawę do tej historii, dało się wyczuć ich charakter i nastawienie. 
  Film ten nie jest idealny, ale ukrywa swoje niedociągnięcia za kurtyną zrobioną z dobrej historii, z dobrym zakończeniem. Sztuką nie jest stworzyć dzieło idealne, ale sprawić, by wszyscy je za takie uważali. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to się twórcom udało.

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Kimi no Na wa.(Dyskusje o konkretnych tytułach) Mxmd

Ostatnie wpisy na forum.

Kimi no Na wa. w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • tyleczek222 avatar Użytkownik
  2017-03-23 22:44:11 #477082
  tyleczek222 pisze:
  Dla mnie to było najlepsze anime jakie oglądałem jestem chłopakiem a łezki mi leciały
  Może jestem trochę uczuciowy ale i tak 10/10
 • nanami14 avatar Użytkownik
  2017-03-19 23:30:02 #476640
  nanami14 pisze:
  Cudowny film ...Płakałam kilka razy ale jest wart tylu wylanych łez gorąco polecam
 • MxMd avatar Pogromca playerów
  2017-03-12 21:37:20 #476298
  Mxmd pisze:
  Temat przeznaczony do rozmów o Kimi no Na wa.
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.