Anime: 91 Days

91Days,
OPIS:

Rok 1920, w Stanach Zjednoczonych trwa era prohibicji, w miejscowości Lorel już od prawie pięciu lat. Mimo to w niektórych dzielnicach, zwanych "Bezprawiem", nielegalnie pędzony bimber leje się do gardeł i butelek całymi litrami, wszem i wobec ogłaszając, że na ulicach miasta króluje mafia i wszędzie szerzy się samowola. Avilio mieszkał niegdyś na jednej z takich właśnie ulic, jednak gdy po pewnym incydencie z miejscowymi gangsterami cała jego rodzina została zamordowana, mężczyzna skrył się w cieniu. Po pewnym czasie otrzymuje on list od tajemniczej persony, który działa nań jak iskra, rozpalając w naszym bohaterze żądzę zemsty, pod wpływem której powraca na "Bezprawie". Poszlaki na temat morderstwa jego rodziny wskazują na familię Vanettich i to do nich Avilio będzie próbował się zbliżyć.

Gatunki:
Pozostałe tagi:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Barbero

Drugoplanowa

staff
character

Cerotto

Drugoplanowa

staff
character

Delphy

Drugoplanowa

staff
character

Fango

Drugoplanowa

staff
character

Tigre

Drugoplanowa

staff
character

Alary, Ganzo

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

ELISA

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

TK from Ling Tosite Sigure

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Kishi,Tomohiro

Projektant Postaci, Reżyser Animacji

Recenzje

 • user image

  Angelo Lagusa (funkcjonujący pod imieniem Avilio Bruno) stracił chęć do życia w dniu, w którym jego rodzina została zamordowana. Jednak pewnego dnia otrzymuje list od człowieka, nazywającego siebie 'przyjacielem jego ojca'. W piśmie zostały zawarte nazwiska osób, które doprowadziły do śmierci jego bliskich. Odpowiada za nią rodzina Vanettich. Aby dokonać zemsty, Angelo zamierza zbliżyć się do nich i sprawić, żeby cierpieli tak jak on.Pod względem fabularnym jest to wyjątkowo dobre anime. I bardzo smutne. Historia zaczyna się w momencie, gdy Avilio jest jeszcze dzieckiem, skrzywdzonym przez los i bezwzględnych ludzi. Następnie pojawia się przeskok czasowy, ale, przepraszam za kolokwializm, nie bolą od niego oczy, jak to się zdarza w niektórych przypadkach. W 91 Days jest wiele wzruszających momentów, szczególnie w odcinkach 10 i 12. Wielu osobom może się wydawać, że fabuła anime o tematyce gangsterskiej opiera się wyłącznie na strzelaninie, ale jeśli chodzi o to anime, można się zaskoczyć. Na początku sama myślałam, że oprócz walki nie będzie w tym kompletnie nic, ale zmieniłam zdanie już przy oglądaniu drugiego odcinka. Jedyne co może zdenerwować to niejasne zakończenie, ale patrząc na to z drugiej strony, dzięki niemu jest szansa (bardzo duża) na wyjście drugiego sezonu.
  Fabuła: 10/10
  Kreska w 91 Days jest wprost cudowna. A przynajmniej tak jest w moim odczuciu, bo pierwsze, na co zawsze zwracam uwagę to oczy. A 'patrzałki' (za to określenie również bardzo przepraszam, jeśli kogoś rażą wyrażenia potoczne) Angelo są pięknie zrobione. Podczas zbliżeń na twarz widać głębię koloru. Jedyne, do czego mogłabym się 'przyczepić' to momentami sztywna animacja.
  Grafika: 9/10
  Jeśli chodzi o soundtrack, to w całości przypadł mi do gustu. Opening bardzo ładny (graficznie również), piosenka TK from ling tosite sigure "Signal" pasuje klimatem do fabuły, jednak najbardziej pokochałam wszelkie kompozycje muzyki klasycznej, które zostały wykorzystane jako tło wydarzeń.
  Muzyka: 10/10
  Postacie mają bardzo ciekawe i złożone charaktery. Ciężko określić kto jest 'tym dobrym', a kto 'tym złym'. Vanetti co prawda zabili rodzinę Angelo, ale z drugiej strony troszczyli się o siebie wzajemnie, co jest bardzo pozytywną cechą. Podobną sytuację mamy z Avilio. Jego psychika została w pewien sposób złamana, zdaje się bezuczuciowy, ale tylko w niektórych momentach. Podoba mi się również to, że większość postaci spełniła ważną funkcję, a nie tylko stała i patrzyła.
  Postacie: 10/10
  ​Ogólna: 9/10

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
91 Days(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

91 Days w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • WhiteRose avatar Użytkownik
  2017-01-08 20:29:03 #471363
  WhiteRose pisze:
  Ciekawe anime z dobrymi postaciami i klimatem tamtych lat, trochę skomplikowana smutna fabuła nie mogłem zrozumieć nie których rzeczy.
  7/10
 • Agnes2957 avatar Użytkownik
  2016-10-09 22:47:30 #466746
  Agnes2957 pisze:
  Anime bardzo na plus. Ciekawe, pełne tajemniczości i wciągającej akcji. Widoczny jest smutek głównego bohatera, ale nie przytłacza on całości, jest raczej jego nieodzowną częścią. Mafia i tego rodzaju sprawy, mogło by się wydawać, iż jest to tytuł bardzo brutalny oraz krwawy. Otóż nie oczywiście występują takie sytuacje bo co to by była opowieść o gangsterach bez morderstw, strzelanin i krwawych przesłuchań. Polecam wszystkim, którzy lubią w tytułach dozę tajemniczości, przeplecioną z dobrze zarysowanymi postaciami.
 • Animelover123 avatar Użytkownik
  2016-10-04 22:12:56 #466390
  Animelover123 pisze:
  Skończyłam oglądać to anime i było super. To nie jest brutalne anime, ale smutne.
  Spoiler: spoiler
  Moim zdaniem Angelo nie zginął ponieważ na plaży nie było śladów krwi, a zanim Nero wszedł do tego pokoju hotelowego(już po zemście) przez chwilę na stoliku było widać otwartą książkę z napisem Floryda. W ostatnim odcinku pod koniec powiedział, że jedą nad morze, a gdzie jest Floryda? On go nie zabił tylko Angelo został na Florydzie.

  Jeżeli komuś zaspoilerowałam to przepraszam.
  W anime najbardziej lubiałam Fio (siostrę Nero) , Angelo, Corteo, Vincenta(ojca Nero) i Frate. Samego Nero jakoś nie za bardzo polubiłam.
  Muzyka 9/10 Fabuła 9/10 Kreska 9/10 Postacie 9/10
  Polecam;)
 • GimmeCookies avatar Użytkownik
  2016-10-04 18:52:20 #466378
  GimmeCookies pisze:
  Skończyłam oglądać.. Co mogę rzec? Nic, świetne anime, o wiele lepsze niż serię które obecnie wychodzą.. Moim zdaniem potrzeba więcej takich poważnych i smutnych serii, bez bezsensownego upiększania rzeczywistości... Nie nudziłam się na żadnym z odcinków, nawet na tych spokojniejszych. Może bym się rozpisała... A może nie, nie wiem, dość czuję się dość dziwnie po zakończeniu... nie jestem pewna co o nim myśleć... Podoba mi się w jaki sposób w jakim to skończyli, tylko nie jestem pewna jednej rzeczy, wiadomo chyba jakiej...
  Postacie? Lubiłam wszystkie, niestety...(nawet tego wariata fango)
  Ahhh, ból, ból, i jeszcze raz ból..
 • egomek avatar Użytkownik
  2016-10-04 17:13:26 #466375
  egomek pisze:
  Anime bardzo mi się podobało ale na koniec chciałem zobaczyć ciało głównego bohatera z roztrzaskaną bo zakończenie zostawia nas z pewnym niedosytem oraz pytaniem czy na pewno Angelo umarł
 • Pawulon avatar Użytkownik
  2016-10-04 06:51:48 #466364
  Pawulon pisze:
  Myślałem, że będzie inne zakończenie, tak jak w pewnym odcinku mówił Nero, że kiedyś się spotka z jego (Angela) bratem, byłem pewien, że pójdą na cmentarz, i tam się anime zakończy, te zakończenie pozostawia nas z małą niewiadomą, nie wiemy dokładnie jak się potoczyły losy głównych bohaterów.
 • Animelover123 avatar Użytkownik
  2016-09-30 21:58:10 #466141
  Animelover123 pisze:
  Główny bohater to zimnokrwisty drań, ale i tak go lubię. Kreska ładna, fabuła jest świetna, bohaterowie to taki standard jeżeli chodzi o anime prócz naszego głównego bohatera, Nero i moim zadaniem Fio. Czekam na przetłumaczenie ostatnich dwóch odcinków chociażby na angielski i wtedy będę mogła wydać ostateczny werdykt, jak na razie jest to 9/10. Zobaczymy zakończenie, bo szczerze mówiąc jest ono najważniejsze.
 • Marglana avatar Użytkownik
  2016-09-25 18:08:22 #465178
  Marglana pisze:
  Zakochałam się w tym anime i opening'u ♥
  To anime zaskakuje mnie w każdym momencie, oby tak dalej !
 • Yuuki2506 avatar Użytkownik
  2016-09-24 14:28:09 #464761
  Yuuki2506 pisze:
  Lubię to anime, tylko im dłużej się go ogląda tym bardziej robi się poważnie. Ciekawe czy wgl będzie jakieś w miarę "szczęśliwe" zakończenie...
 • SHindenKurwyPozdro avatar Użytkownik forum
  2016-09-14 18:28:58 #462836
  SHindenKurwyPozdro pisze:
  SHINDEN TO ZŁODZIEJE