Anime: Michiko to Hatchin

Michiko & Hatchin, Michiko e Hatchin, ミチコとハッチン,
OPIS:

Z jednego z najlepiej strzeżonych więzień w Ameryce Południowej ucieka Michiko Malandro – zniewalająco piękna i seksowna latynoska, kobieta silna i niezależna, która dokładnie wie, czego chce i rozbija w pył każdą przeszkodę stojącą na drodze do celu. Postanawia odnaleźć pewnego mężczyznę, dawnego przywódcę jednego z największych i najniebezpieczniejszych gangów. Choć powszechnie wiadomo, że zginął on wiele lat wcześniej w wypadku autobusu, to Michiko nie chce w to wierzyć. Jedyny trop potwierdzający podejrzenie, iż ów mężczyzna wciąż żyje, prowadzi do młodej dziewczynki, wychowującej się w rodzinie zastępczej - Hany. Wszystko wskazuje na to, że jest ona biologiczną córką poszukiwanego i urodziła się co najmniej rok po domniemanym wypadku. Michiko porywa Hanę (zresztą ku jej uciesze) i razem wyruszają w podróż po świecie, jakiego jeszcze żaden tytuł wcześniej nam nie zaprezentował.
By Seager

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Postacie

character

Anastacia

Drugoplanowa

staff
character

Barman

Drugoplanowa

staff
character

Bruno

Drugoplanowa

staff
character

Chas

Drugoplanowa

staff
character

De Goinia

Drugoplanowa

character

Dr. Deus

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Sushio

Animator Klatek Kluczowych

character

Bevins,Christopher

Reżyser Dubbingu

character

Chikaoka,Sunao

Reżyser Animacji, Animator Klatek Kluczowych

character

Deai,Kotomi

Reżyser Odcinka, Storyboardzista

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Rekomendacje do tego tytułu

 • Gangsta.

  avatar

  Przez Elentari, 2015-07-17 13:53:27.

  Tytuły te cechuje mocny, "brudny" klimat. Wojny gangów/mafii, seks, narkotyki i ogólnie pojęta przemoc są tu na początku dziennym. W takim świecie żyją i starają się przetrwać bohaterowie obu tych serii, którymi wreszcie nie są żadne nastolatki, lecz dorośli ludzie (z jednym wyjątkiem w postaci Hatchin z MtH, lecz i ona nie jest krystalicznie czystym, niewinnym dzieckiem).

 • Black Lagoon

  avatar

  Przez Exash, 2016-12-05 13:51:32.

  Gdy po raz pierwszy zobaczyłem na ekranie Michiko z Michiko to Hatchin, od razu w mojej głowie pojawiła się Revy z Black Lagoon. Obie panie należą do tych bohaterek, którym lepiej nie wchodzić w drogę. Są niezależne, charyzmatyczne, potrafią skopać tyłek i nie straszna im żadna praca. Michiko i Revy mają też cieplejszą stronę, którą starają się ukryć, co zwykle prowadzi do nieporozumień pomiędzy nimi a osobami, na których im w jakiś sposób zależy. Widać to szczególnie w relacjach Michiko i Hany oraz Revy i Rokurou.

  Również realia, w których żyją główne bohaterki, są do siebie łudząco podobne. W obu przypadkach króluje bezprawie, a światem rządzą pieniądze. Aby przeżyć, trzeba walczyć. Jeśli stracisz czujność chociaż na chwilę, gorzko tego pożałujesz. Tutaj nikt nie ma lekko. Nieważne czy to mężczyzna, kobieta czy dziecko - każdy musi udowodnić swoją przydatność. W Michiko to Hatchin na każdym kroku widać małe dzieci, które pracują ponad siły lub są narzędziami w rękach gangów. Nie lepiej jest w Black Lagoon, gdzie o wartości dziecka świadczy kwota okupu, jakiej zażąda się od jego rodziców. 

  Obie serie łączy jeszcze jedna rzecz - niesamowita przygoda połączona z ogromną ilością akcji. Jeśli jesteście fanami elementów sensacyjnych, bardziej przypadnie wam do gustu Black Lagoon, natomiast jeśli lubicie spokojniejsze serie, to z całą pewnością pokochacie Michiko to Hatchin.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Michiko to Hatchin(Dyskusje o konkretnych tytułach) Tomi89

Ostatnie wpisy na forum.

Michiko to Hatchin w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • awatar128 avatar Użytkownik
  2016-10-31 12:38:04 #468578
  awatar128 pisze:
  pomysł na anime niby spoko ale cały czas zajeżdża patologiom 6/10
 • The_Beatle avatar Fan anime o lesie i kosmo
  2015-05-12 00:01:32 #410885
  The_Beatle pisze:
  Spoiler: odcinki 9-11
  Dziesiąty ep był miodzio. Coś się ruszyło w głównym wątku, dostaliśmy retrospekcje, obraz tego, jak po latach ludzie odwdzięczają się za urazy z dzieciństwa, ciekawą postać Satoshiego, rozwinięcie tła Atsuko i trochę akcji.
  Natomiast para odcinków 9 i 11 to pierwszy upadek serii w moich oczach. Wątek cyrku nie był ani ciekawy, ani przekonujący, ani nawet zabawny. W zasadzie poza kolejnym krokiem w relacji Michiko z Haną nic się nie zmieniło, a ja dałem się nabrać, że wyniknie z tego coś bardziej odkrywczego. Teraz to już nie ubarwianie świata przedstawionego, tylko szukanie na siłę nowych okazji do przygód. Nie wiem, co by musiało się stać w związku z tym w przyszłych odcinkach, żebym inaczej na to spojrzał, a przypuszczam, że nie stanie się nic - kolejny epizod rozpocznie się in medias res w kolejnej sytuacji (co swoją drogą jest fajnym, dynamicznym rozwiązaniem i chwała serii za omijanie wprowadzeń).
 • Ogi avatar Użytkownik
  2015-05-09 23:28:30 #410536
  Ogi pisze:
  Spoiler: odcinki 5-8
  Fakt, odcinki 5-7 niewiele wnoszą do rozwoju fabuły i z początku miałem obawy, czy nie obniżą one poziomu serii. Oczywiście tak się nie stało i podział na wątek główny oraz odcinki rozwijające postaci póki co mi odpowiada. Uważam, że główne bohaterki są niezłym motorem napędowym tej serii. Zwłaszcza relacje między nimi, które są przedstawione bardzo fajnie. Sposób w jaki ze sobą rozmawiają, różnice w postrzeganiu pewnych spraw, konflikty, bezskuteczne próby znalezienia wspólnego języka, to wszystko wypada na prawdę świetnie. Nie raz miałem wrażenie, że tylko krok dzieli je od rozpadu. Michiko, która zna ten brutalny świat, wie co robić aby w nim przeżyć i sama z resztą aniołkiem nie jest, a po drugiej stronie Hatchin, która nie zdaje sobie sprawy z wielu rzeczy i ma wysokie poczucie moralności. Czasem wygląda to jak relacje matki z buntowniczą córką w wieku dorastania. Ale tylko czasem. Bardzo polubiłem te bohaterki. W ogóle postaci, które przewijają się przez epizody są niezwykle ciekawe, np. mamuśka sierocińca, albo ten psychol od Satoshiego z 8 epka. Odcinek romansowy również uważam za jeden z najlepszych, przede wszystkim za podejście do sprawy.
  Quote "The_Beatle, post: 410459" Skoro już o Michiko mowa, to jednej rzeczy nie rozumiem. Ze swoimi umiejętnościami i "ogarnięciem" (co widać w bardziej widowiskowych scenach) mogłaby bez problemu poradzić sobie z niemal wszystkimi sytuacjami. Mimo to przy niektórych poszła na ustępstwa, czego nie rozumiem. Gdyby jeszcze popierała to jakimiś przemyśleniami, byłoby okej, ale tu wyszło na "bo tak". To nie jest jakiś ciężki zarzut, ale trochę mi to zgrzyta.

  Gdy to napisałeś też zacząłem się nad tym zastanawiać i jedyne co mi przychodzi do głowy to pewna scena z 4 odcinka, kiedy ta blondyna poprosiła Michiko o pomoc. Ta odmówiła, a powodem była obietnica o zaopiekowaniu się Hatchin. W tedy poleciał tekst, że nie może się narażać bez powodu. Coś w ten deseń. W sumie takie trochę naciągane się to wydaje, ale jak przyjmiemy, że jej "ogarnięcie" objawia się tylko w odcinkach, które rozwijają główny wątek fabularny, to zapewne to jest odpowiedź.
 • The_Beatle avatar Fan anime o lesie i kosmo
  2015-05-09 15:02:46 #410459
  The_Beatle pisze:
  Będzie post pod postem, bo już nie da się edytować (jest tylko jakiś czas z możliwą edycją, o którym nie wiedziałem? xd).
  Spoiler: odcinki 5-8
  Przejścia między kolejnymi historiami są tak gwałtowne, że w zasadzie seria może podchodzić pod epizodyczną. Niby jest jakieś następstwo czasowe - najczęściej mówią, że udadzą się tam i tam - ale wszystko poza głównymi bohaterkami i ścigającą ich policjantką ulega zmianie. Dopiero ósmy odcinek zapowiada coś bardziej rozbudowanego.
  Odcinki 5-7 w zasadzie wiele nie wniosły w rozwój fabuły, ale świetnie rozbudowały charaktery postaci i relacje między nimi. A do tego pokazały widzowi kolejny kawałek przedstawionego świata. Akcja z corridą chyba przesądziła o tym, że w pełni poważne to nigdy nie będzie. Z kolei odcinek z romansem Michiko jest chyba dotychczas moim ulubionym pod względem historii. Genialnie pokazał wpadnięcie w błędne koło ucieczki od swoich zmartwień i wystawił motywację bohaterki na próbę.
  Skoro już o Michiko mowa, to jednej rzeczy nie rozumiem. Ze swoimi umiejętnościami i "ogarnięciem" (co widać w bardziej widowiskowych scenach) mogłaby bez problemu poradzić sobie z niemal wszystkimi sytuacjami. Mimo to przy niektórych poszła na ustępstwa, czego nie rozumiem. Gdyby jeszcze popierała to jakimiś przemyśleniami, byłoby okej, ale tu wyszło na "bo tak". To nie jest jakiś ciężki zarzut, ale trochę mi to zgrzyta.
 • The_Beatle avatar Fan anime o lesie i kosmo
  2015-05-07 00:09:26 #410229
  The_Beatle pisze:
  No, toto ma Klimat. Ameryka Łacińska, fawele, bezprawie i demoralizacja, a do tego wszystkiego laska zbiegła z więzienia i szukająca ojca małej. Jak tu nie wsiąknąć? Zanosi się na seans z tych niezapomnianych.
  Czy porównanie do "Miasta Boga" jest zasadne? Tak na pierwsze parę rzutów oka nie do końca, bo tutaj trochę realizmu ginie na rzecz czarnokomediowej akcji, więc już prędzej przychylałbym się do filmów Tarantino, czy też do Cowboya Bebopa. Z ekranizacją powieści Linsa (samej książki nie czytałem) wspólny ma chyba tylko świat przedstawiony.
  Spoiler: odcinki 1-4
  Bardzo nie lubię zagrywania karty "sieroty w złej rodzinie". To już się dawno przejadło i budzi we mnie irytację, nawet niekoniecznie skierowaną do antagonistycznych postaci. Wprowadzenie Hatchin nie powaliło, za to Michiko już tak, więc koniec końców wychodzi na plus.
  Reszta motywów w zasadzie zawiera się we wspomnianym Klimacie i niezbyt wiem, co o nich można napisać oprócz tego, że są świetne. Widać w tym wszystkim zamysł i konsekwentną realizację, a do tego cholernie wciąga. A "upita" Hatchin była świetna. :D
  Obstawiam dwie wersje dla ogólnego zamysłu serii. Albo Michiko nikogo nie zabije (nie zrobiła tego do tej pory, więc czemu by miała) albo zrobi to raz na sam koniec w kluczowym momencie. Tak czy siak już widać, że kreowana jest na model "dobrego przestępcy", a cała seria pewnie wyłuska jakieś przesłanie. Pytanie tylko, za co bohaterka aż tyle siedziała.

  No i audiowideo zdecydowanie powyżej przeciętnej. Lekko zadziorna kreska postaci, świetne tła i pomysłowa reżyseria, a do tego nietypowy, klimatyczny OST - wszystko tak współgra, że ani przez chwilę nie wątpi się w autentyczność (oczywiście w ramach fikcji literackiej). A wspominałem o Klimacie?
 • Ogi avatar Użytkownik
  2015-05-06 16:39:29 #410161
  Ogi pisze:
  Jestem pozytywnie zaskoczony tą serią. Dwie laseczki na drodze pełnej przygód, która to wiedzie przez brutalny i zdeprawowany świat pełen przemocy, gdzie rządzi prawo ulicy oraz prawo silniejszego. Całość podana w brazylijskich klimatach z wisienką na trocie w postaci akcji, pościgów i strzelanin. No jak dla mnie bajka :D Tytułowe bohaterki świetnie do siebie pasują. Jest fajny kontrast między nimi. Michiko to babka z charakterem i potrafiła mnie rozłożyć na łopatki. Hatchin z resztą też podczas sceny w barze w czwartym epku. Na dużą pochwałę zasługuje reżyseria. Sposób w jaki został ukazany ten świat oraz postaci jest na prawdę świetny. Już pierwszy odcinek wywarł na mnie niesamowite wrażenie
  Spoiler: ep1 i 4
  okrucieństwo całej tej rodzinki i ich znęcanie się nad biedną Haną... no tak bardzo chciałem, żeby oni wszyscy wraz z tym księżulkiem zdechli. Tak bardzo liczyłem na to, że jak wpadnie tam Michiko to zrobi im tam krwawą łaźnię...niestety. Szkoda ^^ Czy w 4 epku te dzieciaki biegające z bronią oraz egzekucja na tej blondyny na końcu.

  Czas spędzony przy tej produkcji zdecydowanie nie będzie czasem zmarnowanym. Porównanie do "Miasta Boga" jak najbardziej na miejscu.
 • Ogi avatar Użytkownik
  2015-05-06 16:35:38 #410158
  Ogi pisze:
  Jestem pozytywnie zaskoczony tą serią. Dwie laseczki na drodze pełnej przygód, która to wiedzie przez brutalny i zdeprawowany świat pełen przemocy, gdzie rządzi prawo ulicy oraz prawo silniejszego. Całość podana w brazylijskich klimatach z wisienką na trocie w postaci akcji, pościgów i strzelanin. No jak dla mnie bajka :D Tytułowe bohaterki świetnie do siebie pasują. Jest fajny kontrast między nimi. Michiko to babka z charakterem i potrafiła mnie rozłożyć na łopatki. Hatchin z resztą też podczas sceny w barze w czwartym epku. Na dużą pochwałę zasługuje reżyseria. Sposób w jaki został ukazany ten świat oraz postaci jest na prawdę świetny. Już pierwszy odcinek wywarł na mnie niesamowite wrażenie
  Czas spędzony przy tej produkcji zdecydowanie nie będzie czasem zmarnowanym. Porównanie do "Miasta Boga" jak najbardziej na miejscu.
 • Hikari234 avatar Użytkownik
  2014-07-21 18:21:52 #362630
  Hikari234 pisze:
  jakoś niespecjalnie mi się spodobało, ciągnęłam to anime chyba z tydzień
  22 odcinki o ściganiu blond placka, który ma to wszystko w poważaniu
  do 10 odc było całkiem przyjemnie, nowe klimaty itp, ale potem wszystko zaczęło się ciągnąć w nieskończoność i zaczęłam liczyć odcinki do końca
  oczywiście na pochwałę zasługują dobrze wykreowani bohaterowie
  muzyka bardzo różnorodna, niektóre utwory były całkiem przyjemne, inne irytowały i nie mogłam się skupić
  kreska: ładne tła oraz ogromny plus za częste zmiany ubrań, fryzur itd. przez postacie, zwłaszcza Michiko w niektórych odcinkach wyglądała zniewalająco
  gdyby to anime miało mniej odcinków byłoby lepiej, bo niektóre były po prostu niepotrzebne
  6/10
 • brewaboss avatar Użytkownik forum
  2014-02-26 19:32:34 #339639
  brewaboss pisze:
  anie fajne ale zastanawiam sie dlaczego tutaj piszecie komentarze skoro tutaj anime nie dziala sfgsdgfsgfsdddddddddd
 • Hiyama avatar Użytkownik forum
  2014-02-04 19:43:57 #334537
  Hiyama pisze:
  Anime mega interesujące. W czasie ostatniego odcinka płakałam, taki był wzruszający. Akcja bardzo wartko się toczy i nie ma czasu na nudę. Postacie świetnie wykreowane, dla mnie zawłaszcza Hatchin. Muzyka - latynoskie rytmy, bardzo przyjemne. Cóż więcej... Na pewno warto obejrzeć, chyba nikt się nie zawiedzie i nie będzie żałował poświęconego czasu. Aniem leci do mojej listy ulubionych a ocena to: 10/10.