Anime: Umineko no Naku Koro ni

Umineko: When They Cry, When They Cry 3, When the Seagulls Cry, When They Cry - Seagulls, うみねこのなく頃に,
OPIS:

Akcja rozgrywa się na wyspie Rokkenjima, gdzie znajduje się rezydencja Kinzou głowy rodziny Ushiromiya, człowieka który w okresie niecałych 20 lat zdołał odbudować a nawet powiększyć potęgę oraz bogactwo rodziny, która straciła większość swojego majątku podczas trzęsienia ziemi w Kanto (1923). Nikt jednak nie wie, w jakie sposób jeden człowiek zdołał osiągnąć tak spektakularny sukces. Sam Kinzou twierdzi, iż źródłem jego powodzenia jest wiedźma Beatrice, która na mocy umowy zawartej pomiędzy nimi w zamian za duszę obdarowała go ogromną ilością złota.
Jak co roku cała rodzina udaje się do rezydencji na zjazd rodzinny, z racji sędziwego wieku nestora rodu, głównym tematem rozmów jest spadek, który po nim pozostanie, lecz nie mają pojęcia iż umowa pomiędzy Kinzou a Beatrice dotyczy także ich. W momencie przybycia wszystkich członków rodziny zaczyna się bankiet, podczas którego ginąć mają kolejni jego członkowie, a scenariuszem według którego wszystko ma się odbyć jest epitafium, które jednocześnie ma być kluczem prowadzącym do ocalenia oraz złota.

Gatunki:
Rodzaje postaci:
Pozostałe tagi:

Powiązane Serie

Postacie

character

Beatrice

Główna

staff
character

Kanon

Główna

staff
character

Shannon

Główna

staff

Obsada

character

Ryukishi07

Twórca Pierwowzoru

character

dai

Muzyka

character

Jimang

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

zts

Muzyka

character

-45

Muzyka

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

 • Higurashi no Naku Koro ni

  avatar

  Przez Dashrek, 2015-12-03 16:40:38.

  Istnieje wiele różnic pomiędzy tymi dwoma seriami anime, lecz skupmy się na podobieństwach. Higurashi i Umineko to animacje, których głównym tłem są pętle czasowe. O ile w Umineko wiemy, że pętla jest dziełem czarownicy, która zabawia się nią z niewierzącym w czarownice oponentem, o tyle pierwsza seria Higurashi jest tajemnicza do końca i do przedostaniego odcinka nie będzie nawet cienia szansy na zrozumienie, po co te wszystkie pętle. Jedyne, co przychodzi do głowy, to zrozumienie kruchej psychologii postaci, powoli staczającej się do granic obłędu, zaś obłęd jest wspólną cechą obu animacji i nie jest taki sam w obu przypadkach. Oponenci znajdą wcielenia niektórych postaci z pierwszego anime w drugim. Jest ich dosyć sporo, choć w pewnych momentach będą do siebie absolutnie niepodobne, a w innych dostrzeżemy spłaszcenie kilku do jednej zastępczej. Innymi przyczynami rekomendacji jest fakt, że visual novel mają tego samego autora, skąd istnieje podobieństwo tytułów i gatunku.

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Umineko no Naku Koro ni(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Umineko no Naku Koro ni w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Rezerwowy99 avatar Użytkownik
  2017-01-29 21:45:56 #473115
  Rezerwowy99 pisze:
  Powiem tak anime bardzo mi się podobało wciągnęło mnie wszystko w jeden dzień obejrzałem i sporo nie spałem a patrze na końcówkę i co to ma być jak to się zakończy czy jest drugi sezon tego albo jakaś kontynuacja w filmie ovie !! ?
  POWIEM TAK TO ANIME TRZEBA ROZUMIEĆ JAK SIĘ OGLĄDA TRZEBA MYŚLEĆ MAŁO JEST TAKICH ANIME ALE ZAKOŃCZENIE WRRRRRRR NO ALE MOŻNA SIĘ DOMYŚLAĆ I MYŚLĘ IŻ ZNAM ODPOWIEDZ NA OSTATNIA ZAGADKĘ BO TYLKO ONA ZOSTAŁA :) NIE ODGADNIĘTA :)
  FABUŁA 9/10
  KRESKA 7/10
  MUZYKA MI SIĘ PODOBAŁA A ZWŁASZCZA OPENING I EDING WIĘC MOCNE NACIĄGANE 9
  POSTACIE NACIĄGANE 8/10 nie podobało mi się to uuuuuuu ale ogólnie szkoda mi andzi;/
  i ogólna ocena 9/10 jak by było inne zakończenie z rozwiązaniem ostatniej zadki wpadła by naciągana 10 :) ale anime idzie do ulubionych za swą nie powtarzalność wpadło mi w oko i w ucho i fajne rozkminki + niezłe zaskoczenia :)
 • Mow Mi Azazel avatar Użytkownik
  2015-02-09 05:01:01 #400435
  Mow Mi Azazel pisze:
  czy tylko ja czuje ten niedosyt... ?
  az ciezko mi uwierzyc ze to koniec... z posrod setek anime jakie obejrzalem to naprawde mnie zaintrygowalo, jedno z tych co nie patrzysz ile jeszcze do konca odcinka, a z tych co za szybko mijaja
  polecam, warte obejrzenia
  8/10
 • hisako avatar Użytkownik
  2014-11-11 20:56:10 #384237
  Hisako pisze:
  Z ciężkim sercem powiem iż nie dotrwałam do końca,ba nawet do połowy.To nie moje klimaty,choć pierwsze kilka odcinków mnie intrygowało.Niestety po dziesiątym dałam sobie spokój,po prostu nie mogłam.Wszystko nabrało zupełnie innego obrotu sprawy,osobiście zaczęły mnie denerwować te ich gierki (a wszystko dlatego że nie wierzy w wiedźmy).Moim zdaniem słaby powód. Z każdym odcinkiem coraz bardziej mnie przynudzało. Widać to nie dla mnie.
  Ogólnie uważam iż seria nie jest zła,pod warunkiem że kogoś kręcą takie typy anime.
 • Chleb z pasztetem avatar Użytkownik forum
  2014-10-04 14:52:54 #378085
  Chleb z pasztetem pisze:
  Dziesięć małych Murzyniątek
  Jadło obiad w Murzyniewie,
  Wtem się jedno zakrztusiło -
  I zostało tylko dziewięć.
  Dziewięć małych Murzyniątek
  Poszło spać o nocnej rosie,
  Ale jedno z nich zaspało -
  I zostało tylko osiem.
  Rzekło osiem Murzyniątek:
  Ach, ten Devon - to jest Eden,
  Jedno z nich się osiedliło -
  I zostało tylko siedem.
  Siedem małych Murzyniątek
  Chciało drwa do kuchni znieść;
  Jedno się rąbnęło w głowę -
  I zostało tylko sześć.
  Sześć malutkich Murzyniątek
  Na miód słodki miało chęć,
  Jedno z nich ukłuła pszczółka -
  I zostało tylko pięć.
  Pięć malutkich Murzyniątek
  Adwokackiej chce kariery.
  Jedno się odziało w togę -
  I zostały tylko cztery.
  Cztery małe Murzyniątka
  Brzegiem morza sobie szły,
  Jedno połknął śledź czerwony -
  I zostały tylko trzy.
  Trzy malutkie Murzyniątka
  Poszły w las pewnego dnia;
  Jedno poturbował niedźwiedź -
  I zostały tylko dwa.
  Dwu malutkim Murzyniątkom
  W słońcu minki coraz rzedną...
  Jedno zmarło z porażenia -
  I zostało tylko jedno.
  Jedno małe Murzyniątko
  Poszło teraz w cichy kątek,
  Gdzie się z żalu powiesiło -
  Ot, i koniec Murzyniątek.
 • MrRammleid avatar Użytkownik forum
  2014-07-15 18:18:01 #361049
  MrRammleid pisze:
  Anime jest całkiem ok, ale niestety widać że, jest robione na podstawie gry. Te wszystkie walki przy pomocy laserowych ostrzy i kalkulacji komputerowych po prostu tu nie pasują. Za to bardzo podobały mi się nawiązania do higurashi i szukanie ich było moją główną rozrywką podczas oglądania serii.
  Fabuła 7/10 Bardzo zaplątana, nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy składna.
  Postacie 6/10 Było sporo wkurzających postaci, jak Maria z początku i Rosa, a te wszystkie demony dziewczyny w ogóle nie pasowały do serii, co innego kozły, oni byli ok. Głupie było też zachowanie postaci, które wiedząc że grasuje zabójca nie mogą wytrzymać jednej nocy w pomieszczeniu, tylko zawsze znajdzie się jakiś idiotyczny powód aby je opuścić.
  Kreska 8/10 W porządku.
  Muzyka 7 Może być.
  Ogólnie 7/10 Polecam fanom Higurashi
 • makabra avatar Użytkownik forum
  2014-06-15 00:40:32 #355867
  makabra pisze:
  oh jeju jeju... no normalnie przerazajace anime... az warto polecic koneserom horrorow :D nawet poglowkowac mozna :D a ta muzyka :3 ciarkiiiii :3
 • Czebou avatar Opiekacz do płodów
  2014-06-03 19:04:25 #353920
  Czebou pisze:
  Ciężko wydać konkretną opinię na temat tego anime. Było dobre, chociaż jaj nie urywało. Czasami przynudzało, czasami było przewidywalne, ale nie raz zaskakiwało i przyprawiało o małe podniecenie, że nie sposób było nie włączyć kolejnego odcinka.
  Sama kreska jest po prostu przeciętna, chociaż animacje na dość wysokim poziomie. Udźwiękowienie bardzo dobre, fabuła po prostu ok. Co natomiast tyczy się postaci to to, że po prostu irytowały. Jedyną normalną z nich wszystkich była tylko Ange, natomiast na podium najbardziej wkurzającej z osób stała Maria (sam nie dziwię się jej matce, że została pokazana jako ta wyrodna, nieczuła).
  Całość po prostu jest dobra. Pewnie, Higurashi było lepsze, ale nie ma co porównywać obu serii. Tak naprawdę jedynym punktem wspólnym jest łudząco podobny tytuł i parę powiązań wewnętrznych (np. pokazanie sceny z Riką i Hanyuu w programie telewizyjnym, który oglądała Maria). Nie ma jednak co się rozczulać - łatwo o serii zapomnieć, bo nie daje efektu wow, ale czas spędzony przy niej był na pewno miły.
 • UberPony avatar Użytkownik forum
  2014-05-28 13:44:01 #352951
  UberPony pisze:
  Dobre pierwsze wrażenie,wszystko powoli się rozkręcało i miałem nadzieję na coś podobnego do Higurashi. Cóż, jedyny związek między tymi anime to zabójstwa i jakby to powiedzieć... powtarzalność cyklu z innym przebiegiem wydarzeń. Pomimo tego, że Battler jest lub udaje debila (przeczy magii, mimo że cały czas ją widzi, czuje, słyszy i oddziałuje ona na niego), ale można to odpuścić, ponieważ chyba chodziło mu o udowodnienie, że wszystko mogło się odbyć bez jej użycia. Do połowy anime trzymało poziom, potem zrobiło się z tego jakieś gówno, ("magical girls" itp), ale gówno występowało tylko w połowie odcinka, reszta była jakaś normalna. Czemu gówno? Za dużo magii... Walki jak w shounenach, tylko że kilkanaście razy krótsze, np. minutowe i nic nie znaczące. Ale mniejsza z tym, teraz zakończenie. Jedno z najgorszych jakie widziałem,
  Spoiler: spoiler

  potężna czarownica Beatrice dostaje nagle ... od Battlera, nie stawiała nawet oporu. Czemu? Nie wiem.[/SIZE]

  Jedyne do czego nie można się przyczepić to kreska i muzyka - obie te rzeczy wypadły bardzo dobrze.
  Może trochę zbyt krytycznie podszedłem do tego anime, ale to tylko moja opinia. Ogólna ocena - 5/10. Można obejrzeć, ale są lepsze tytuły.
  Ukrywaj spoilery i nie wulgaryzuj.
  Elen
 • Revenge avatar Użytkownik forum
  2014-05-20 10:33:11 #351639
  Revenge pisze:
  Podobała mi się seria. Oczywiście było parę wad , ale jakoś nie za mocno rzucało się w oczy :)
  Co do postaci Maria strasznie mnie denerwowała tym swoim ,,uuu". Inne postacie z tego anime oceniłabym raczej pozytywnie.
  [/Kto jest matką Buttlera?]
 • _Kuka_ avatar Użytkownik forum
  2014-04-20 18:29:03 #347461
  _Kuka_ pisze:
  Bardzo mi się podoba to anime chociaż z początku nie za bardzo przypadło mi do gustu.. jednak po oglądnięciu kilku odcinków nie mogłam się oderwać :3 Najbardziej podoba mi się muzyka, fabuła okay ale postać Batllera (głównie wygląd) strasznie mnie dr4ażni.. anime ogólnie 9/10 :3
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.