Anime: Kuroshitsuji

Black Butler, Kuro Shitsuji, Kuroshitsuzi, 黒執事,
OPIS:

Akcja toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich. W Londyńskiej posiadłości Phantomhive pracuje dość niezwykły lokaj Sebastian Michaelis. Jego panem, a zarazem głową i ostatnim potomkiem znakomitego rodu Phantomhive oraz właścicielem popularnej firmy zabawkarskiej i cukierniczej, jest dwunastoletni Ciel (cyniczny i niezwykle dojrzały jak na swój wiek chłopiec). Po stracie rodziców zawiera pakt z demonem, na mocy którego jego dusza zostaje sprzedana w zamian za służbę demona u jego boku oraz pomoc w zemście na sprawcach śmierci jego rodziców.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Agni

Drugoplanowa

staff
character

Bardroy

Drugoplanowa

staff
character

Damian

Drugoplanowa

staff
character

Finnian

Drugoplanowa

staff
character

James

Drugoplanowa

staff
character

Lau

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Kalafina

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

SID

Tekst Piosenki Przewodniej, Wykonawca Piosenki Przewodniej, Aranżacja Piosenki Przewodniej, Kompozytor Piosenki Przewodniej

character

Becca

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Lotus Juice

Wykonawca Piosenki

character

Ban,Yukiko

Animator Klatek Kluczowych

Recenzje

 • user image

  Koniec XIXw., Anglia. Główny bohaterem w tym anime jest Ciel Phantomhive. Wcześniej w niedalekiej przeszłości miał kolorowe życie - jako syn szlachcica oczywiście. Jak możemy zauważyć, nie takie życie naszego głównego bohatera zostało zawarte w tymże anime, gdyż byłoby to tak bardzo nudne, że zrezygnowaliby po praktycznie pierwszym odcinku i nie emitowaliby go więcej... Pewnego słonecznego, a zarazem uroczego dnia w posiadłości wybucha spektakularny pożar, w którym są nikłe szanse na przeżycie. Giną w nim rodzice Ciela i sam Ciel, po czym trafia do "piekła" i tam odnajduje pewnego demona imieniem Sebastian, z nazwiska Michaels. Po krótkiej rozmowie zawierają kontrakt, który będzie polegał na tym, że Sebastian pomoże młodemu paniczowi, jak go nazywa, zlikwidować wszystkich, którzy znajdują się na jego liście.
  Anime to adaptacja mangi o tym samym tytule, jednakże warto zauważyć pewne zmiany po wypuszczeniu anime. W mandze i anime jest zupełnie inna fabuła - źródełko z kochanej Wikipedii, bo sam nie przepadam za żadnym rodzajem mang, zbyt leniwy jestem... Samo anime to czasem dobre, a czasem złe, tzw. wypełniacze.
  Temu, kto nie czytał mangi, polecam ją, gdyż wiele można było usłyszeć na jej temat, a tych, co nie oglądali anime, zapewne ucieszy adaptacja w postaci anime.
  Zacznijmy od króciutkiego opisu postaci... Sebastian, czyli "piekielny lokaj", jest demonem czystej krwi, który służy wiernie paniczowi Cielowi. Ma również bardzo ciekawą odpowiedź na często mu zadawane pytanie "Kim jesteś?" - "Jestem tylko piekielnie dobrym lokajem" - jeżeli wierzyć tłumaczeniom naszych starszych kolegów... Wszystkie rozkazy, które Ciel mu wyda, tylko podbija zdaniem "Yes my Lord", co oznacza "Tak, mój władco". Jest to dość ciekawa, a zarazem tajemnicza postać.
  Oprócz Sebastiana w posiadłości znajdują zatrudnienie: sprzątaczka Mellin, ogrodnik o niespotykanie nadzwyczajnej sile, Finnian, bardzo wesoły, a zarazem sympatyczny (czasem beznadziejny kucharz) Bard i oczywiście majordomus, Tanaka, który tylko pije herbatę, Wiem, to może się wydać śmieszne, że jedyna postać w całej serii, która pracuje w posiadłości, jest nie dość że staruszkiem, to tylko pije herbatę!
  Nie zapomnę jeszcze opisać innych postaci! Najpierw opiszę Undertakera, czyli "Przedsiębiorcę pogrzebowego". Odnośnie jego wyglądu - swe oczęta ma schowane pod srebrną grzywką, a na ustach praktycznie cały czas ten "uśmiech", którym obwieszcza "Świetnie byś pasował do mojej nowej trumny, może chcesz ją przymierzyć?".
  Na drugi ogień idzie Lau, zajmujący się handlem oraz właściciel palarni opium. Nigdy go nie opuszcza uśmiech, co możemy zaważyć w anime. Posiada piękną przyjaciółkę imieniem Ranmao. Wprasza się na herbatkę i lubi przeszkadzać Cielowi w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych... Tak, możecie się bać.
  Kreska jest bardzo przyjemna i podobna do tej z mangi, jest ładna... jakiego by tu... o, bardzo "szykowna'. Bardziej niż opening poruszył mnie ending Becca, "I'm Alive!'. Jest to za sprawą muzyki, która jest tajemnicza, żwawa, ciekawa, energiczna oraz wesoła - tak, wszystko w jednym!
  Fabuła jest dość przyjemna. Przez pierwsze odcinki dowiadujemy się o, czy też poznajemy, mieszkańców posiadłości Ciel'a. W anime również jest parę zabawnych scen, lecz bardzo niewiele. Jeśli lubicie klimaty "wampirów/demonów", to serdecznie polecam.

 • user image

  Kuroshitsuji to drugie w kolejności anime, które zostało podsunięte przez moją dziewczynę, będącą mentorką w mojej podróży po świecie anime.
   
  Wciągająca fabuła, w której odbiorca, który:
  - lubi przystojne, tajemnicze demony, cechujące się niepoprawnym wręcz oddaniem swojemu panu i posiadających, rzecz oczywista, nadnaturalnie fantastyczne zdolności;
  - lubi dreszczyk grozy, jak również nieco napięcia ze średniej klasy thrillera;
  - ma fetysz sprzątających mężczyzn;
  - kręci go tematyka zataczająca kręgi przy Biblii, aniołach, demonach, piekle, niebie, duszach;
  - nieraz myślał o podpisaniu cyrografu;
  - lubi dobrą kreskę;
  - jak również lubi pośmiać się ze sporej liczby humorystycznych scen
   ... z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Ogląda się z przyjemnością, głównie, co tu kryć, dla lokaja Sebastiana.
   
  Tak, Sebastian Michaelis zdecydowanie zdobywa serca wszystkich odbiorców. Wysoki, przystojny, inteligentny, kulturalny, opanowany, tajemniczy, seksowny, a do tego, o Boże, potrafi gotować, sprząta, pierze i potrafi tańczyć! Dlatego też trudno się tu dziwić, że przy takich przymiotach (podobno świetny kochanek, ale o to trzeba pytać pewną zakonnicę) Ciel Phantomhive wypada raczej... chociaż nie. Ciel stanowi doskonałe tło, uwypuklające zalety Sebastiana. Choć trudno i temu bohaterowi odmówić pewnej charyzmy, bo kto jak kto, ale Kundel Królowej intryguje. Z początku drażniąco rozkapryszony bachor, w miarę upływu akcji formuje rodzące się względem niego współczucie do swojej osoby w nić sympatii. Ach... no i te przeurocze wdzianka... a już jako dziewczynka - sama słodycz!
   
  Kuroshitsuji warto również obejrzeć pod względem postrzegania przez Japończyków kultury chrześcijańskiej. Odczucia mogą być szczególnie silne podczas analizowania wschodniej interpretacji, wyobrażeń, a zapewne i fantazji do biblijnych opisów. Przyznam, było to spore przeżycie, kiedy człowiek uświadamił sobie, że coś, co wydaje się chlebem powszednim i czymś naturalnie występującym w przyrodzie, dla innych stanowi bezkresną inspirację do, między innymi, stworzenia czegoś takiego jak Kuroshitsuji.
  Bzzzz!

Rekomendacje

 • Code Geass: Hangyaku no Lelouch

  avatar

  Przez ChesireCat, 2016-07-23 14:51:24.

  W obu anime mamy do czynienia z młodymi, inteligentnymi i kierowanymi rządzą zemsty chłopcami, którzy, by osiągnąć upragniony cel, zawierają kontrakt z nadnaturalnymi istotami, przez co w ich oku pojawia się nowa moc.Dodatkowo, w Kuroshitsuji jak i Code Geass występuje motyw Wielkiej Brytanii i gry w szachy, a tytułom towarzyszy tajemniczy, mroczny klimat.

Rekomendacje do tego tytułu

 • Pandora Hearts

  avatar

  Przez misaa, 2015-03-04 23:02:15.

  Anime te łączy tajemniczy klimat, a do tego ich akcja dzieje się w przeszłości i nie w Japonii. Możemy więc zobaczyć dość oryginalne ubiory bohaterów i tło akcji. W obu głównymi bohaterami są młodzi panicze, którzy zawierają z kimś kontrakt. Obie serie zawierają też elememty komediowe.

 • Makai Ouji: Devils and Realist

  avatar

  Przez Aquarells, 2016-03-24 15:54:33.

  W obydwu seriach mamy przedstawionych chłopców, którzy stracili rodziców (Ciel i William) i można powiedzieć, że w połączeniu Kevina (lokaj) i Dantaliona (demon) tworzy nam się Sebastian. Podobnym wydarzeniem jest walka anioła z demonem. W Kuroshitsuji, jak i Makai Ouji, jest element komediowy. Kolejnym podobieństwem jest występowanie mężczyzn podobnych do kobiet, mam na myśli Gillesa de Rais oraz dobrze nam znanego Grella Sutcliffa. 

 • Gosick

  avatar

  Przez Czebou, 2016-03-17 22:08:21.

  Oba anime łączy przede wszystkim klimat. Rozgrywają się na terenie Europy, w wydarzeniach biorą udział wyższe sfery, główni bohaterowie rozwiązują najdziwniejsze zagadki.

  Odnośnie fabuły: Gosick jest nieco bardziej łagodne, mniej brutalne, często wręcz dziecinne. Dodatkowo wydaje się odrobinę mniej oderwane od rzeczywistości, bardziej prawdopodobne.

 • Dantalian no Shoka

  avatar

  Przez Margo, 2016-11-30 18:26:13.

  Zarówno w "Kuroshitsuji" jak i "Dantalian no Shoka" akcja rozgrywa się w Anglii, w czasach ciutkę nam odległych (XIXw./XXw.). W obydwu anime głównymi bohaterami są dzieci (Ciel/ Dalian) oraz dorośli sprawujący nad nimi pieczę (Sebastian/Hugh). Fabuła skupia się na rozwiązywaniu przez postacie zagadek kryminalnych, w które zamieszane są nadprzyrodzone zjawiska bądź istoty. Bohaterów łączą również pewne zawarte między sobą nadnaturalne kontrakty. Podobieństwo można też dostrzec w charakterach Ciela i Dalian, którzy sprawiają wrażenie rozpieszczonych, niemiłych dzieci oraz tym, że jedno z głównej pary bohaterów nie jest człowiekiem (Sebastian/Dalian).

Forum - dyskusje na temat tytułu

Ostatnie wpisy na forum.

Sorry, no results